Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta m9a1 i co pod nią?


Recommended Posts

Cześć

 

Jako że po przeszperaniu annałów forum stwierdzam że skupiacie się głównie na oświetleniu taktycznym do replik głównych (długich) a repliki boczne zostały potraktowane troszkę po macoszemu...Miałbym kilka pytań.

 

Jak w temacie, jestem (a właściwie niebawem będę) posiadaczem repliki m9a1 która (jak sama nazwa wskazuje) jest wyposażona w szynę podlufową, którą rad byłbym zagospodarować. Bo lekturze miliona postów, skutecznie zniechęciliście mnie, drodzy weterani, do bawienia się we wskaźniki laserowe - najlogiczniejszym wyborem do zastosowań typowych dla repliki krótkiej (CQB, CQC) wydaje się latarka taktyczna....

 

...tylko jaka? Z lektury amerykańskich stron i forów gdzie udzielają się posiadacze "ostrego" odpowiednika tej klamki mogę wywnioskować że jedynym wyborem wydaje się być TLR-1 (droga, ale co tam, dozbieram, kupie) ale czy rzeczywiście? Zależy mi żeby nie była to jednorazówka i posiadała użyteczność/ergonomie na maksymalnym możliwym poziomie. Czy wchodzą w grę bajery typu włączniki żelowe etc. ? Czy ktoś jest w stanie pokazać palcem (linkiem) "o ta jest fajna, sprawdza się, tylko dokup do niej to a tamto? Będę bardziej niż wdzięczny za wszelkie możliwe podpowiedzi, co najlepiej sprawdzi się na szynie tej klamki.

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Mam latarkę M3 od G&P. Cena jest atrakcyjniejsza niż za TLR-1. Kosztuje jakieś 200zł,używka jeszcze mniej.

Świeci bardzo dobrze,ale co najważniejsze dla mnie ma ładne skupienie wiązki. Prawda jest taka że mimo to za niedługo przerzucam się na TLR-1 mimo to ;)

Link to post
Share on other sites

Serdeczne dzięki za podpowiedzi.

Rzeczywiście, coś typu m3 będzie chyba najbardziej git, tylko po dłuższych poszukiwaniach jedno spędza mi sen z powiek - w czym upchnąć tą m9a1 z wczepioną m3? Bo tak jak z kaburami do Glock'a (do którego niby m3 jest dedykowana) nie ma problemu, tak przez kilka h szperkowania z wujem google, nie znalazłem ani jednej kabury na "powiększoną" berettę....

Edited by Strahan
Link to post
Share on other sites

Na WMASGowym komisie wisi jedna Safarka na Berettę ze światłem - zapytaj czy przypasuje do Twojego zestawu.

 

Tak, widziałem. Niestety z tego co poczytałem ten model jest pod x300' - a raczej nie uśmiecha mi się płacić za oświetlenie tyle co za replikę :icon_razz: Ale dzięki za heads up!

Tak btw to zauważyłem niepokojącą rzecz. Już w którejś z kolei kaburze, w różnego rodzaju sklepach i markach - niby w tytule jest rodzina M3 jako kompatybilna...a potem w opisie dokładnym jest że m3 to jednak be, i tak właściwie to pasuje tylko do x300.....kwadratura koła. A ja raczej szybciej zrezygnuje z oświetlenia, niż będę kupował latarkę za dobrze ponad 200$ "żeby w kaburę weszła".

Edited by Strahan
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Warto przejrzeć jeszcze portale aukcyjne,akurat tym zajmuje się na co dzień ( kwestia latarek),wiec chętnie pomoge oraz doradzę podczas wyboru.

Dzięki serdeczne, pewnikiem się odezwę jak tylko do tego usiądę i (wreszcie!) dotrze replika o której mowa :P

Link to post
Share on other sites

Dobrze uszyta i usztywniona kabura materiałowa, też działa. Odezwij się do prywatnych krawców, niech coś pomogą. Mógłbyś jeszcze dopisać jaką kaburę szukasz (udową, biodrową, z tosterem, lodówką, młynkiem do kawy etc.), wtedy można by coś doradzić jeszcze. Podpowiem, że jakiś czas temu, miałem okazję bawić się kaburą Bianchi M12, która została przerobiona właśnie do używania Beretty ze światłem - rozwiązanie proste, bo wstawiono elastyczne poszerzenie z taśmy elastycznej 5cm. Wyglądało estetycznie, i nawet działało sensownie, mimo że sam na początku podchodziłem do tego z dystansem. Co do kabur kydexowych - jak kupisz jedną, to do jednej klamki. I to jest w sumie ich jedyna wada.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, trochę skąpe te moje informacje z początku - z góry przepraszam, dopiero stawiam pierwsze kroki w tym hobby. Jeżeli chodzi o typ kabury - to myślę o udowej, najlepiej w barwach woodland - bo taki sprzęt mundurowy powoli kompletuje (głównie z uwagi na dostępność rozmiarówki - mam 2 metry wzrostu i niełatwo mi dobrać wszystko do kompletu żeby zamiast bojówek nie mieć...rybaczek). Jeśli chodzi o prywatnych krawców - brzmi to kusząco, ale z racji braku stażu i doświadczenia - nie posiadam tego typu "kontaktów". Wiem że bodaj MIWO robi jakieś poprawki na zamówienie, ale nic innego mi do głowy nie przychodzi...

Link to post
Share on other sites

Bianchi M12 jest w oliwce, to jedna z podstawowych kabur używanych w USA. Bardzo przyjemna, swoją drogą. Co do krawców - polecam poczytać na forum, jest temat, firmy jak Aries Outdoor, PSTG etc. Można znaleźć na forum, dodatkowo użytkownicy pawelec84 albo Bombel - powinni pomóc. Kwestia tego, czego tak naprawdę oczekujesz, i co chcesz.

 

Aktualnie, używam 1911, do tego właśnie Bianchi M12 - niedługo zapewne dokupię jeszcze Berettę, więc jedna kabura do dwóch klamek - kydexowe kabury na to nie pozwalają. A innych "sensownych" zamienników aktualnie nie znalazłem, i nie widziałem, mimo tego, że przelatałem już kilka różnych kabur, zaczynając od wyrobów Miwo, kończąc na LBT i Eagle.

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne, widać przede mną sporo dokształcania. A co do "plastyczanych" kabur - to i tak podchodzę do nich z bardzo dużym dystansem i dużo bardziej odpowiadają mi wersje "miękkie". Dzięki serdeczne za podpowiedzi!

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Podpinam się pod temat :) Kupiłem niedawno Berette z szyną ris, do tego kaburę SLS. Posiedziałem trochę i przeczytałem parę tematów. Wychodzi na to że pasują tutaj tylko 2 dość drogie latarki, mianowicie Surefire x300 i Streamlight TLR-1. Szczerze powiem, że nie widzi mi się wydawać tyle pieniędzy na latarkę której i tak praktycznie nie będę używał. I tutaj moje pytanie. Czy jest na polskim rynku coś a'la replika, czy atrapa takiej latarki, czy może inna nieco tańsza opcja? Nie ukrywam, że po pewnym czasie pewnie kupię latarkę taką jaka ma być, jednak na razie koszta takiej latarki są zdecydowanie za wysokie, a sam pistolet w kaburze "nie leży" tak jak powinien. Wiem, że można kaburę odpowiednio wypchać gąbką, czy pianką, tak by pistolet siedział sztywno, jednak dla mnie to ostateczna opcja i na razie chciałbym się dowiedzieć o innych możliwościach rozwiązania tego problemu.

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Jak widać na załączonym obrazku do Streamlighta wymiarowo podobny jest Insight M3, którego kopie robi bodajże King Arms, G&P i pewnie jeszcze kilka innych firm. Pytanie tylko, czy każda kopia jest wymiarowo zgodna z oryginałem. Ja mam kopię M3 produkcji G&P i wydaje mi się, że jest nieco dłuższa od oryginału. Na Twoim miejscu, udałbym się z repliką i kaburą do jakiegoś dobrze wyposażonego sklepu airsoftowego i po prostu przymierzał kolejno różne latarki.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 year later...

O kaburę nie pytam - bez światła korzystam z Blackhawka Omega Elite (G17/P226), ze światłem Omega Ultra Universal - co prawda to tylko Cordura (są i plusy i minusy), ale w przypadku tej drugiej kabury mam pewność, że dopasuję ją do większości klamek ze światłem. Jedyny minus taki, że chińskie świecidełka nie posiadają blokady na picatinny i wyciągając broń z kabury często latarka zostaje w środku. TLR-1 w głębokiej ostateczności - normalnie bym brał, ale moja również strzelająca kobieta mnie pogoni jak wyczai cenę, stąd szukam czegoś ciut bardziej przystępnego finansowo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...