Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przebieg 12k kulek, wczoraj z kumplem rozbieraliśmy GB. Na zębatkach ani śladu zużycia, tłok nie spiłowany (1 ząb metalowy), w środku było trochę opiłków żelaza... Nie dużo, albo trochę było.

 

Przy ponownym składaniu został wyeliminowany problem latającej komory hop-up, teraz rusza się znacznie mniej. Natomiast mam pytanie, czy to normalne, że szyna RIS z górnego body nie pokrywa się idealnie z szyną ris na froncie? Ta na froncie jest kilka mm wyżej.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z pewną dozą ostrożności możnaby powiedzieć ,że 25000 kulek wytrzyma a nawet ,że pociągnie więcej. Jednak jest ryzyko ,że padnie ci i po 1000 kulek bo tak się akurat złożyło ,że dostaniesz zły egzemplarz.

 

 

 

Jak tak zły egzęplaż,ja z cm.022(wszyscy mówią że to gówno) 10000 kul wywaliłem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam.

Czy ktoś z posiadaczy CM002 albo ogólnie emek od Cymy spotkał się z problemem zacinającego się spustu? Przy prowadzeniu ognia w trybie SEMI przy którymś z kolei strzale spust dziwnie się blokuje i nie idzie oddać kolejnego strzału. Po przełączeniu selektora w tryb AUTO i z powrotem w tryb SEMI można strzelać dalej. Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jako, że trochę już mam swoją emeczkę, to mogę kilka słów o niej powiedzieć. Może pomogę komuś podjąć decyzję - kupić/nie kupić?

Więc tak - po wyjęciu z pudełka - wooow, zero luzów, wygląda pięknie, szał pał. Naprawdę fajnie wygląda. Potem okazało się, że farba z el. metalowych schodzi bardzo łatwo ale mi się to nawet podoba, wygląda na używaną. Co jak to, ale ja się nie pieszczę z ,,bronią". Przez to właśnie dość prędko przekonałem się, że nie jest to replika dla mnie, chociaż jest przewygodna i prześliczna.

Dalej - pierwsze strzelanie ,,kurde, ale ciągnie!". Nie mam pojęcia ile metrów ale kuleczki leciały naprawdę daleko, było widać, że hopek działa i reaguje bardzo dobrze na regulację pokrętłem. Na strzelance okazało się, że zasięg ma sporo większy od reszty replik kolegów, były to jednak w większości cm.028 (w tym jedna full stock siedmioletnia!) więc w sumie nie ma się co dziwić. Czasem miała swój zły dzień, obrażała się o coś i nie chciała kręcić ale wszystko szybko wracało do normy. Jednak tylko do czasu. Coraz mniej reagowała na regulację a teraz nie chce kręcić wcale, a już chciałem kupować 0.28 bo 0.25 latały w kosmos. Po rozłożeniu repliki i zajrzeniu w lufę, widać, że gumka wybrzusza się dopiero po rozkręceniu hopka na chama (jak się puści pokrętło to samo się cofa i hopek jest na zero mimo, że rozkręcony na maxa). Z tego co gdzieś tam czytałem po necie to niestety ten typ tak ma.

Jeszcze słówko o silniku i dźwięku gb - rzeczywiście silniczek jest słaby, rof niższy od nowej cm.028. Ponadto siedzi dość luźno w chwycie i trzeba go dokręcić ale to nie problem. Dźwięk wydawany przez replikę jest dość ostry i głośny ale nie słychać za bardzo jęku silnika tylko raczej trzask.

Poza tym - czasem też się zatnie na singlu, trzeba przełączyć na auto i strzela dalej. Ze dwa razy wypluła mi kulkę. Nic takiego.

OK, wyjdźmy znów na zewnątrz. Najpierw mi upadła (wypięła się z gównianego zawieszenia) i ułamał się kawałek górnego korpusu tam przy prowadnicy kolby, złapało taki luz, że muszę ją spinać trytytką i maskować izolką. Ale ok, moja wina. Potem złamał się przycisk zwalniacza zamka. Czyżbym za dużo się bawił? Może, ale fakt pozostaje faktem - pękło a nie powinno. Dodatkowo parę dni temu rączka przeładowania została mi w ręku, bo ułamała się jakaś plastikowa część łącząca ją z atrapą suwadła. Znowu - pękło a nie powinno.

Wiadomo, jest to chinka więc takie rzeczy dziwić nie powinny... Chociaż patrząc na legendarne cymowe AK można się zawieść lekko, tym bardziej, że płacimy około 700zł zamiast 400.

Emka to chyba jednak zbyt skomplikowana konstrukcja, by w wersji full metal mogła kosztować tyle pieniędzy.

Podsumowując: w środku dość fajnie oprócz HU, na zewnątrz ładnie ale drobne części się sypią. Jak ktoś będzie dbał i ogarnie sobie jakoś hopka to może mu się nie posypie i powinien być zadowolony. Raczej nie jest to replika dla tych, co tak jak ja się nie pieszczą. Ja się jeszcze trochę pomęczę, zobaczymy jak to będzie.

Edited by Stary Traper
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Wymieniłem dystanser na typ H (który był za duży i musiłem go zeszlifować...) i teraz kręci ładnie nawet 0.3 jeżeli ma dobry dzień, bo czasem nie chce... Jak ma dobre chwile to lecą w punkt a czasem to z bliska trafić nie mogę. Chyba muszę się przerzucić jednak na 0.28, albo zmienię gumkę w końcu.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś ma doświadczenie z używania wersji plastikowej (CM.016)? Zbieram się do kupna pierwszej repliki AEG i zaczynam szukać odpowiedniej (we w miarę rozsądnej cenie oczywiście).

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Witam, potrzebuję pomocy! Mam m4 cm.007 full metal, gumka niebieska madbull/przezroczysta guarder do testów, gearbox złożony od nowa poprawnie, idealna szczelność i podkładkowanie, zamontowany Mblock, reszta stock. Problem w tym, że replika strzela jak chce na magazynkach midach boyia 110 kulek i nie tylko na nich. Pierwsze kilka kulek niezależnie od ilości nabitych kulek wypluwa na kilka metrów, po czym wraca do "prawie" normy. Prawie, otóż to, że m4 jest niecelna pomimo dużego zasięgu, duży rozrzut, raz w lewo, raz w prawo, że nie idzie kolimatorka ustawić. Dodatkowo raz podkręca, raz nie podkręca. Testowane na gumkach guarder i madbulla, różne dystansery np typu H albo zwykłe z izolacji. Replika z założonym m-blockiem(komora nie do przesunięcia) lub bez strzela tak samo. Magazynki jak napisałem boyowskie na 110 kulek, podklejone izolką by nie telepały się w gnieździe. Sądzę, że nie jest to wina ilości nabitych kulek bo czy jest 100 kulek, czy 50 to zawsze kilka pierwszych kulek jest wypluwanym na kilka metrów ( z hicapami nie ma takich problemów). Kulki jakie używam to 0.25g madbull/gg/gfc. Gearbox chodzi według mnie wzorowo, żadnych niepotrzebnych jęków, dysza zawsze wraca na swoje miejsce. Błagam o pomoc bo już skończyły mi się pomysły.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Luzy ogromne, lufa do niczego, komora beznadziejna, gumka ratuje życie przeciwnikom, magazynki nie dają kulek - nawet cymowskie (podaje tylko hi-cap z zestawu), replika nieosiowa. Szkoda czasu, zachodu i pieniędzy. Po wyjęciu z pudełka stwierdzam, że lepszą powtarzalność mam w emce GBB bez żadnych modyfikacji. Może dostałem ferelny egzemplarz, ale więcej tego zakupu nie powtórzę. Dwóch znajomych nie narzeka, może jestem zbyt wybredny.

Szczelność skończyła się po pierwszej akcji. Zasięgu skutecznego nie ma. Dużo pracy i nakładu finansowego. Bebechy są w miarę dobre. Na sp150 guardera maksymalnie osiągnąłem 550 fps, wystrzelone około dwa opakowania kul po 3k i wszystko się trzyma w kupie (raczej auto niż single).

Szczerze (NIE POLECAM2)2 zwłaszcza jeśli ktoś chce coś od niej wymagać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...