Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock G15 - dobry wybór na początek?


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie :icon_wink:

 

 

Ostatnio dość mocno zastanawiam się nad zakupieniem pistoletu sprężynowego. Do tej pory uważałem, że to zbędny wydatek, jednak po dzisiejszej strzelance uświadomiłem sobie, że taka broń jest bardzo przydatna, zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach gdzie lepiej jest strzelić niż mówić ''pac pac'', a nie mam zamiaru nikomu wyrządzić krzywdy.

Zastanawiam się nad zakupem takiej oto sprężynówki:

 

http://gunfire.pl/pr...toletu-G15.html

Link to post
Share on other sites

Fishbonne: Nie chcę być nie miły na początku, ale radzę zainwestować koledze najpierw w dobre okulary a potem w sprzęt do ASG. Napisałem w dobrym dziale ;]

 

Otto: Wiem jakie są pros and cons takiej broni, jednakże nie chcę ładować dużo pieniędzy w gazika, gdyż cena takiego w miarę to dobre 200 albo i 300 parę złotych :icon_wink:

Owej sprężynówki bym używał dość rzadko ponieważ moja replika ma ok. 360 fps'ów, więc w budynkach luz, ale na dystansie ok 10m albo i mniej lepiej użyć boczniaka, a tak sprężynówka to jeden strzał i luz :icon_smile:

Edited by Konradeus
Link to post
Share on other sites

To, co pisał -Otto-, lub sprężynowy shotgun AGM, bo i celniejszy, i zasięg ma większy od tego twojego Glocka. Albo AEP Cymy - w razie potrzeby masz tryb auto, a z ok. 180-200 fpsów nie zrobisz nikomu krzywdy - będąc sporo poniżej limitu CQB (zwykle 350-360 FPS)

Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Pewnie mnie zjedziecie, że chcę się bawić w sprężynowego boczniaka, ale stwierdziłem, że nie ma co kupować tańszej gazówki jak 300zł. Poczytałem dodatkowo na forach, że w replikach sprężynowych dużo rzadziej zdarzają się jakiekolwiek awarie.

Ręce mam dość sprawne, więc przeładowywanie i szybkie celowanie nie sprawiałoby mi problemu (gitara i pianino przez kilka lat robią swoje ;) ).

 

Także teraz mam dylemat którą replikę wybrać:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152198672-Replika-pistoletu-S-W-M4505-HPA.html

 

czy

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152199410-Replika-pistoletu-G15.html

 

Od razu uprzedzę jakiekolwiek stwierdzenia: Tak, jestem zaparty na sprężynową broń boczną. :P

Link to post
Share on other sites

sprężynowy pistolet będziesz miał tylko jako wypełniacz kabury/broń ostatniej szansy

 

Taka role poniekad ma pelnic. Bylby wlasnie uzywany jako ta bron ostatniej szansy i jako straszak. Bo dajmy na to w sytuacji gdy w karabinie skonczy sie amo albo padnie bateria to juz samo siegniecie po pistolet sprawi ze przeciwnik nie zatakuje od razu tylko bedzie staral sie kryc, a to da nam pole do manewru: walki lub "taktycznego odwrotu".

Ostatnio sam bylem swiadkiem takiej sytuacji. Nigdy nie wiadomo co Twoj przeciwnik ma w rece. Widzialem ze replika z cyberguna mozna spokojnie doic na 30m, a to chyba wystarczy by zniechecic przeciwnika do bezposredniego natarcia albo skutecznego ustrzelenia z malej odleglosci.

 

Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z telefonu.

Link to post
Share on other sites

Śmiem wątpić, że jako straszak by zadziałał - strzelisz, spudłujesz, a zanim przeładujesz jeszcze raz oberwiesz od przeciwnika kilka razy. W obecnej sytuacji, gdzie replik na rynku (nie koniecznie rodzimym) masz zatrzęsienie, a są dostępne lepsze opcje (jak pompka AGMa) sens kupowania pistoletu-sprężyniaka jest znikomy - chyba, że imprezy stricte spirng-party, albo "awaryjny awaryjniak". Jak nadal chcesz pistolet, to nawet Berettę STTI NBB - bardziej się nada

Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli chcesz korzystać z pistoletu sprężynowego w budynkach to wiedz, że będziesz musiał dokupić magazynki. G15 ma 6 kulek, ten drugi 12. Jak znajdziesz magazynki - w porządku, niech będzie, ale jednak dłużej to trwa. Taka beretta od STTI (którą posiadałem przez długi czas, ale CQB od roku nie ma to sprzedałem) ma magazynek na 23 kulki. Magazynki po 40zł, ale jak będziesz miał dwa, trzy to wystarczy. Do tego butla green gas. Całość wychodzi tak koło 300zł więc mieści się w Twoich wymaganiach co do repliki bocznej :) Sama Beretta od STTI nie wygląda źle, sprawuje się bardzo dobrze - polecam.

 

Magazynki i samą replikę można kupić na Taiwangun więc nie będziesz musiał wydawać dwa razy na wysyłkę jeśli do sprężynówek nie znajdziesz magazynków w GunFire.

Link to post
Share on other sites

Wcześniej było na 100% w gaziakach, ale już nie ma, przepraszam za najazd ;) Mam jeszcze baaaaaaaaardzo starą berettę KWC sprężynówkę i działa jak nowa, polecam :D Jednak nadaje sie to na max 10m. Upieraj się przy sprężynówce jak chesz, ale ja bym na twoim miejscu zainwestował w cm.030 (AEP cymy) lub berettę stti bez bb.

Link to post
Share on other sites

Mam sprężynową berettę KWC zasięg pi razy oko 20 metrów na kulkach 0,25 ^^ magazynki 12 kulek, dość ciężka a plastiki sprawiają wrażenie naprawdę solidnych mimo że się świecą jak psu jajka. Dostałem od kuzyna z USA ... kosztowała 33$ chyba.

Link to post
Share on other sites

Temat w sumie do zamknięcia :icon_wink:

Postanowiłem dozbierać i zakupić właśnie Cyma CM.030. Poleci trochę z portfela, ale mam nadzieję, że nie będę ją przeklinał na cztery strony świata po kilku miesiącach ;P

Edited by Konradeus
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...