Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konkterne zakupy nooba, prośba o dedykowane rady.


Recommended Posts

no ale chyba nie bedziesz polecac jakiegos chinskiego badziewia. Napisalem wyzej ze narazie czekaja na dostawe A3 dlatego podalem A2. Mysle ze lepiej poczekac na dostawe poniewaz w innych sklepach ta sama replika jest znacznie drozsza

Link to post
Share on other sites

Nieee, polecać nie będę, ale jestem zdania, że na początek nie warto kupować repliki z górnej półki, po prostu wielokrotnie spotkalem się ze "słomianym ogniem" - zapaleniec startowal do ASG jakby złoto rozdawali, wykosztowywal się na super replikę i szpej a po trzech imprezach wymiękał. No bo to trzeba tyle biegać, trzeba układać się z żoną lub rodzicami, że strzelanka ważniejsza od immienin teściowej lub cioci, trzeba dojechać czasami kilkadziesiąt a nawet kilkaset kilometrów itd, itp. :icon_confused:

 

Co do cen, to skąd wiesz, że nowa dostawa nie będzie droższa? Z doświadczenia, zazwyczaj każda kolejna dostawa to wyższe ceny, niestety prawa rynku i ekonomii są nieubłagane. :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

troche w tym racji jest. Ale wybór zostawmy już zalozycielowi tematu. Jesli byl juz na stzrelankach kreci go asg i wie ze bedzie sie strzelac na biezaco to uwazam ze z miejsca lepiej jest kupic cos lepszego. W innym wypadku pozostaje pj lub cyma lub inny boyi

Link to post
Share on other sites

Witam Panowie.

 

Cyp -> zostaw tego typu komentarze na prv. Poprostu nic nie wnoszą do dyskusji :) (choć dobrze, że błędy wyłapujesz).

 

Ogólnie... to dziękuję za propozycje jeśli chodzi o broń. Wygrała jednak firma KWA i m4 cqr mod2 (+ 3 magazynki co sa w stocku). M5 jest dobra, jednak w moim odczuciu jest to typowa bron do CQB, a to, że na coś się nastawiam to nie znaczy że eleminuję taktykę zielona z życia :).

 

O słomiany zapał nie ma się co u mnie martwić. Jak już mówiłem broń/replikę traktuję jako rekwizyt, zależy mi na przyswajaniu w ogóle wiedzy związanej z wojskowością i survivalem - takich ludzi też szukam, wiec IMO społeczność WMASG to strzał w dziesiątkę :).

 

Niedługo wracam do Polski. Mam nadzieję, że do lipca uda mi się odpowiednio przeprowadzić i ogarnąć, i z częścią z Was już wtedy zacznę się spotykać na strzelankach. :)

 

 

Pozdrawiam !!

Link to post
Share on other sites

Poprawiles z bledu, na blad, na blad... Powala tak to tylko Ty potrafisz...

@Mahone, przepraszam ale miałem jeszcze zaropiałe oczy... :icon_cry:

 

(...) M5 jest dobra, jednak w moim odczuciu jest to typowa bron do CQB, a to, że na coś się nastawiam to nie znaczy że eleminuję taktykę zielona z życia :icon_smile:.

Nie masz racji, wcale nie tak mało szturmowców biega z replikami MP5 po lesie i nie ustępują one replikom karabinów. Zauważ, że ich moc systematycznie wzrasta. Gdy ja kupowałem swoją MP5SD6 [JG] jej prędkość wylotowa w stocku (według pomiaru dokonanego po zakupie) wynosiła zaledwie 330 fps, teraz stockowa JG067 osiąga 360 fps a w CM.041 jest to już 390 fps.

Moja repliczka po tuningu osiąga 410 fps i moim zdaniem repliki z rodziny MP5 sprawdzają się w każdych warunkach.

Osobiście nie trawię replik z rodziny M4/16 ale de gustibus non est disputandum.

 

(...) O słomiany zapał nie ma się co u mnie martwić. (...)

W żadnym wypadku nie traktuj mojej wypowiedzi jako "wycieczki osobistej", to był tylko przykład nie odnoszący się do Ciebie. :icon_biggrin:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Z prędkością wylotową rzędu 300-400 fps można spokojnie walczyć w lesie. Oczywiście więcej fpsów da nam lepsze efekty bo przeciwnik będzie miał mniej czasu na uniknięcie kulki, ale nie jest tak, że jak ma się 350fpsów to w lesie sie nie powalczy.

Natomiast jeśli podchodzisz do Mp5 jako broni typowej do CQB ponieważ jest krótka i w wersji palnej bardziej nadaje się do walki w budynkach to musisz wiedzieć, że w asg panują inne zasady. Tu, to co wygląda na szturmówke czy shotguna może pełnić rolę snajperki, pistolet maszynowy może pełnić rolę broni wsparcia. Jest to ograniczone właściwie tylko kasą i inwencją.

Link to post
Share on other sites

Pasy dodawane w komplecie do replik to zazwyczaj koszmarny Scheiss. Od razu lepiej kupić coś solidnego, dedykowanego do konkretnej repliki. Ponieważ "nie trawię" replik z rodziny M4/16, nie pomogę Ci.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jak koniecznie potrzebujesz zawieszenia to radzę kupić coś porządnego, uszytego z dobrych materiałów. Cena będzie wyższa, ale lepiej mieć coś sprawdzonego do repliki. Chyba, że nie szkoda Ci kasy na naprawy jak zawieszenie nawali (wtedy kasa na nowe zawieszenie i ew. naprawę repliki).

 

Odnośnie samego zawieszenia to musisz sam wybrać pod siebie. Jedni wolą 1 punktowe, a inni 3 lub 2 punktowe. Fajne są zawieszenia, z których możesz zrobić 1 lub 2 punktowe.

 

Przykładowo http://sklep.orkan-tactical.pl/zawieszenie-taktyczne-1-2pkt-lrt-v-2-orkan-tactical.html# ;) Są też inne firmy. Rozejrzyj się po sklepach, ale radzę unikać produktów typu ACM/GFC.

Link to post
Share on other sites

1) Mam PJ4 CQB i całkiem nieźle się sprawuje, ja wymieniłem tylko gumkę. Jak byś chciał taką replikę downgrad'ować ( słabsza sprężyna 110-120 guardera) na taiwangun powinni ci zrobić to za free

 

2) Magi - kupiłem 4 magi z tej stronki i stosunek cena do jakość jest świetna :)

 

3)Uvex i-vo przyciemniane (koszt ok 40 zł)

 

4) Ja do mojej repliki (430-440 fps) kupuje G&G 0.25

 

7) torba zrzutowa

Link to post
Share on other sites

Te magazynki za 17,75 to naprawdę metal jest ?(aż mi się wierzyć nie chce !). Swoją drogą sprawdzał ktoś czy pasują do karabinków KWA ? (jak w ogóle kupić dobrze magazynek - czy są jakieś normy europejskie/światowe które musi spełniać by był ujednolicony tj. pasujący do wszystkich modeli tej samej "repliki").

 

Następne pytanie, które wywoła lawinę: GunFire a ASGshop ?. Oba reklamowane przez WMASG. Z tym, że ten pierwszy ma gorszą ocenę ogólna ale za to ceny + bonusy (darmowa przesyłka etc.), czy poprawiła się już w nim jakość usług ?

Link to post
Share on other sites

jak w ogóle kupić dobrze magazynek - czy są jakieś normy europejskie/światowe które musi spełniać by był ujednolicony tj. pasujący do wszystkich modeli tej samej "repliki"

 

Następne pytanie, które wywoła lawinę: GunFire a ASGshop ?. Oba reklamowane przez WMASG. Z tym, że ten pierwszy ma gorszą ocenę ogólna ale za to ceny + bonusy (darmowa przesyłka etc.), czy poprawiła się już w nim jakość usług ?

 

Nie ma zadnych norm. Generalnie jak jest do m4 to pasuje ale nie zawsze i tak naprawde aby sie o tym upewnic trzeba:

- poczytac forum

- popytac innych uzytkownikow

a jesli magazynek jest w miare nowy na rynku to jedyna pewna opcja to kupic i sprawdzic samemu.

 

Czy poprawila sie juz jakosc uslug? - gdzie? Oba sklepy sa polecane ale jak to w duzych sklepach zdazaja sie im wtopy.

Edited by chomik_pl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...