Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

okulary korekcyjne + gogle


Recommended Posts

Ja używam okularów z wkładkami korekcyjnymi ESS ICE. Jakość widzenia bez porównania do gogli, zero parowania. Jednak trzeba się wykosztować, ja zapłaciłem za:

- okulary + dwa wizjery 230 zł,

- wkładkę korekcyjną 130 zł,

- zrobienie i montaż szkieł (bez filtrów) 190 zł

Wogóle to było zlecenie wysłane do jakichś specjalistów w Warszawie - mój kolega poszedł z identycznymi okularami do pierwszego lepszego optyka i tak mu zrobili szkła, że dobrze widział tylko na wprost, a na boki miał zamazaną wizję. 130 zł poszło się kochać.

Jak ci się opłaca, to bierz. Moja wada to -6 na obu oczach. Jest to maksymalna wada do której można dopasować szkła w tym modelu okularów, a i tak musiały być montowane jakby lekko na ukos, nie wiem jak to opisać. Oczywiście wszystko widzę perfekcyjnie, a okularów praktycznie się nie czuje. No i masz świadomość, że to ochrona oczu z najwyższej półki.

Link to post
Share on other sites

Jak noszę gogle X800 na mniej więcej takich okularach. Nosi się wygodnie, ale parują. Kiedy parują same gogle to pół biedy, są na to sposoby. Najgorsze jest to, że akurat te okulary są dość szerokie przez co gogle dociskają je do twarzy i czasami parują też okulary.

 

Nie możesz spróbować z soczewkami kontaktowymi? Sam się nad tym zastanawiam. Wygodniej i podejrzewam, że taniej niż specjalnie wkładki do gogli.

Link to post
Share on other sites

Na Taiwangunie masz ochronę oczu albo od ACM (czyli All China Made - niewiadomo dokładnie jaka chińska fabryka to robi, nie wiadomo jakiej jakości) albo P&J - nie słyszałem by ktoś ją chwalił. Te X1000 i X2000 z Taiwangun nawet nie leżały obok gogli X800 firmy Bolle o których pisał Rez79 (a przynajmniej tak myślę, że o nich pisał).

Na ochronie oczu nie ma co oszczędzać i lepiej wydać te 20zł więcej za przesyłkę i kupić coś sprawdzonego i dobrego z innego sklepu. No chyba, że urodziłeś się w Pripiati po 1986 i potrafisz wytworzyć dodatkowe oczy bo normalnym ludziom nowe oczy nie wyrosną.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Ciągle rozczula mnie barani ciąg do kupowania czegoś przed czym ostrzega nawet sprzedający sklep że nie ma atestów bezpieczeństwa i niewiadomo jak się zachowa w trakcie trafienia. Czy młode pokolenie już do końca straciło instynkt samozachowawczy?

Link to post
Share on other sites

Ja używam gogli Locust Revision w połączeniu z największymi okularami jakie były u optyka (proste, duże, niezbyt modne ramki dla emerytów :icon_mrgreen: ), w których odkręciłem zauszniki, a optyk zamontował je małą śrubką w goglach nad nosem. Pole widzenia niczym nie ograniczone, ostrość elegancka, nic nie paruje, przez ciemna szybkę okularów nie widać, a wszystko kosztowało mnie stówkę - polecam

 

 

 

Kamil :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...