Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy to MP9 jest takie jak tamto MP9 ?


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie ,jestem nowy na forum jak i w środowisku ASG.

Jak każdy początkujący chciałbym kupić swoją pierwszą replikę.

Po ponad tygodniu czytania i szukania znalazłem wspaniałą replikę MP9 firmy KWA ,która od razu mi się bardzo spodobała.

Stwierdziłem jednak że nówka sztuka jest dla mnie ciut za droga więc postanowiłem poszukać używanych i natrafiłem na ofertę za 650zł (nowy w sklepie asg.com.pl kosztuje 840zł).

Ale mniejsza o to.

Otóż w sklepie Broń.pl znalazłem jak mi się zdaje identyczną replikę bazowo za 1280 zł ale teraz jest przecena i kosztuje 569zł.

Ale jako iż do końca się nie znam chciałbym się poradzić ludzi mających większe pojęcie o broni ASG.

Czy te dwie repliki to to samo i czy tak niska cena to nie jest jakiś przekręt ? Bo nie chciałbym zostać wrobiony.

 

Replika na asg.com.pl

http://www.asg.com.pl/Pistolet_maszynowy_GBB_MP9A3_czarny_KWAASG,p,5481.php

Skrócona charakterystyka repliki:

- kolba składana do prawego boku,

- pozycja złożona kolby pozwala na użycie stopki jako rączki przedniej,

- 3 szyny montażowe,

- wyjątkowo szczelny i stabilny system podawania gazu,

- bardzo duża szybkostrzelność (1300-1400 strz./min.),

- unikalne numery seryjne,

- licencjonowane oznaczenia broni palnej.

 

Dane techniczne:

Producent - KWA dla ActionSportGames (Dania)

Materiał - ABS/METAL

Pojemność magazynka - 48

Długość - 310/525mm

Waga - 1736g

Systemy - Hop-UP (regulowany)

Prędkość wylotowa - 350-370 fps

zasilanie - gaz zielony (green gas)

 

I sklep bron.pl

http://www.bron.pl/shopbron/product/AIR-SOFT-GUN/Pistolety/Pistolet-ASG-ELITE-FORCE-PDW9-kal.6mm-W/49113

- producent: KWA/Umarex

- materiał: abs+ metal

- zasilanie: green gas

- system GBB ( gas blow-back )

- system gazowy: FV

- pojemność magazynka: 48 kulek

- długość całkowita: 305/530 mm

- waga: 1740 g

- długość lufy wewnętrznej: 140 mm

- średnica lufy: 6,05 mm

- szybkostrzelność: < 20 kulek

- energia: 1,2 J

- prędkość początkowa: max. 380 fps ( na kulkach 0,2 g )

- składana kolba

- bezpiecznik

- selektor ognia

- zintegrowany, składany chwyt przedni

- system hop-up: tak ( regulowany )

- metalowe szyny w standardzie MIL-SPEC-1913 (Picatinny)

- w pełni funkcjonalny bolt catch

 

W opisie jest podane że to KWA/Umarex

a obok zdjęć repliki jest nazwa ELITE FORCE.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wiem że wybieram gaziaka ,że przy niższych temperturach będzie działał gorzej albo nie będzie działał.

Ale z drugiej strony bardzo podoba mi się ta replika chociarz odstrasza duży koszt magazynka :(

Biorąc pod uwagę to ż musze dokupić jeszcze minimum 3 magazynki a za cene tego PM i 3 magów miałbym

jednego z KMów nad ,którymi się zastanawiałem (PJ249 PARA albo PJ249 PJ49)

 

Jeśli chodzi o elektryki to myślałem nad CM.048 albo CM.048M ale zniechęca mnie brak możliwości montarzu optyki

a w ostateczności CM.039U...

Link to post
Share on other sites
Czemu na początek polecacie elektryki ?

Dużo mniej wydatków (chociażby wspomniane przez Ciebie magazynki i gaz), awaryjność też na niższym poziomie i łatwiej o części w niższych cenach, z magami włącznie. Poza tym, pomijając już takie aspekty jak sama przyjemność strzelania, to daje to bardziej wyrównane szanse w czasie strzelanek.

 

Sam zaczynałem od gazowego pistoletu i oprócz tego, że zużywałem znacznie więcej gazu niż teraz, gdy używam go tylko do budynków/broń zapasową, to po prostu ze swoim zasięgiem i szybkostrzelnością nie miałem szans z cymkami z hi capami :icon_razz:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Obie repliki są identyczne, warte w polsce 800zł. Broń jak zaawsze musi zostawić jakiegoś kwiatka w opisie.

Części do naprawy niestety jedynie dostępne u producenta, to moim zdaniem największy minus repliki. Ale za to jakie wrażenia ze strzelania :D

Pod względem fun factoru żaden AEG mu nie dorasta do pięt.

Link to post
Share on other sites

Jeziu, zapyta człowiek o replikę to zawsze bedą mu wciskać akurat coś innego :D. Czy to jakaś lokalna, wmasgowa tradycja?

 

Tak, to są w zasadzie te same repliki. O części zamienne jest ciężko ale nie są one szczególnie awaryjne- dzięki bogu system gazowy jest taki jak w pistoletach a nie taki jak w karabinkach GBBR.

Link to post
Share on other sites

Tylko zastanawia mnie tak duża przecena z 1280zł do 569zł ale mam nadzieję że to nie jest żaden przekręt ;)

Tylko kurcze odstrasza mnie cena magazynków ,wszystkie te Hi-cup na 525 kulek będą miały sporą przewagę nademną (mag do mp9 ma pojemność 50 kulek) :/

Link to post
Share on other sites

Tylko zastanawia mnie tak duża przecena z 1280zł do 569zł ale mam nadzieję że to nie jest żaden przekręt :icon_wink:

 

Przykro mi to mówić, to broń.pl. Często jest tak, że albo dają dużo za wysoką cenę w momencie premiery albo po pewnym czasie skreślona cena jest nieprawdziwa, której nigdy nie było. Ot, żeby dać wrażenie, że ogromna obniżka.

Link to post
Share on other sites
Do elektryków też są low-capy :icon_smile:

Odrzut też coraz częściej :icon_razz:

Ale to nie to samo ;)

Na twoim miejscu brał bym elektryka.

Kiedyś kupiłem sobie MP7 GBBR od KWA bo też myślałem, że za 2-3 magazynkami i trochę gorszym zasięgiem da się nadal efektywnie strzelać. Niestety byłem w dużym błędzie, efektywne używanie tej repliki było możliwe tylko w budynkach (Tam akurat była nie do przebicia :icon_smile:

Edited by stalker51
Link to post
Share on other sites

Odrzut też coraz częściej :icon_razz:

 

Odrzut jest w tak znikomej liczbie elektryków (nie mówimy to u najczęściej spotykanym EBB, bo jego działanie jest słabiutkie), że proponuję nie mieszać autorowi wątku w głowie. I tak jest minimalna szansa, że kupi elektryka z czymś, co będzie jakoś kopało. Gaziaki mają tu dużą przewagę i dają wiele radości. Co z tego, skoro na polu walki sprawują się niestety gorzej.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Ja tam na gaziakach się nie znam- Ty też nie, a wymagają one często bardzo dużo pracy własnej, z tego co słyszałem.

 

Koszty eksploatacji są wysokie, efektywność niska w porównaniu z przeciętnym aegiem stockowym, nie mówiąc o tuningowanych. Kulek mało, zasięg niski...

 

Ale. W ASG chodzi o fun, a nie o fragi czy lans, jak Ci tu będą wmawiać usilnie. Więc jeśli sprawia ci fun taka replika (upewnij się wcześniej że tak jest) to osobiście nie widzę przeciwwskazań :icon_smile:

 

Edit: Co do magów. Nie musisz od razu kupować kilku. Kup jeden-dwa magi dodatkowe, za miesiąc o ile kasa ci pozwoli kup kolejny i tak powoli buduj sobie system :)

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

mam takie mp9

kilka uwag:

1. amunicja - magi są strasznie wybredne i w moich bezproblemowo chodzą tylko g&g 0.25 wszystkie inne się kochają zacinać (a przetestowałem kilka gatunków i wagomiarów), mag jest dwurzędowy.

2. magi są strasznie delikatne na zabrudzenia (po każdej imprezce patyczki do uszu i czyszczenie), trzeba czyścić prowadnice na kulki inaczej się zacina (mam 3 magi wiem co mówię :icon_wink: ), regionalnie smarować uszczelki w zaworach olejkiem silikonowym, trzymać magi na delikatnym ciśnieniu gazu,żeby się uszczelki nie odkształcały

3. sam mechanizm repliki jak w pistoletach na GG, co jakiś czas trzeba rozebrać wyczyścić i przesmarować - nic upierdliwego

4. Tuning: jest możliwość wsadzenia precki ale jest to strasznie upierdliwe i można sobie rozpieprzyć całą replikę bo nie jest przystosowana do zmiany na inną lufę (gnoje pozalewali to jakąś żywicą/plastikiem i trzeba trochę podłubać, jest tylko jedna dedykowana precka produkcji ACM ale skupienie jest lepsze niż na stokowej - przetestowane), podobnie z gumką hop-up, gumek masz 2 gatunki identyczna z oryginalną (czarna)i silikonowa niebieska (zdecydowanie lepsza) obydwa elementu znajdziesz w tym sklepie www.rsov.com. Ostatnim elementem jaki możesz stuningować jest zawór z magazynka :icon_wink: można dostać o zwiększonej wydajności, normalnie wychodzi mi ok 380 fps po zmianie zaworu wyciska kosztem większego zużycia gazu o około 30-40 fps więcej :icon_wink:

 

a tak wygląda mój potforek :icon_wink:

 

858948_423154991106386_962968492_o.jpg

 

udało mi się ostatnio dorwać tłumik do mp9, tera szukam dłuższej lufy którą mogę tam schować ;)

Edited by Filavandrel
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o fun w ASG to fajnie jest od czasu do czasu kogoś ustrzelić :icon_wink:

Zastanawiam się czy mając zasięg skuteczny 25m-30m będę miał jakiekolwiek szanse na strzelankach :/ na pewno dużo podkradania się by było :icon_smile:

Wszystko zalezy od twojego stylu gry. Jesli lubisz sie pdkradac to moze i bedzie ci sie podobalo jednak w wiekszosci przypadkow roznica 20 metrow zasiegu bedzie odczuwalna.

Twoja przydatnosc dla druzyny w ktorej bedziesz gral tez bedzie mniejsza. Replika bedzie ograniczala mozliwos wykonywania przez ciebie pewnych zadan, nie bedziesz tez mogl ''efektywnie'' dostosowywac sie do zmieniajacych sie wrunkow rozgrywki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...