Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak na wypady -> 30L -> 500 zł


Recommended Posts

Witam,

Na razie się zastanawiam, po kolei kompletuję, to, co jest mi niezbędne do życia, hobby itd ;D

 

Poszukuję plecaka, który idealnie nada się na pójście do pracy, wiejskie wypady, na dalekie wypady i na 3 - 5 dni w las.

 

EWENTUALNIE! Dwa różne, na długie i krótsze wypady.

 

Na razie zbieram propozycje, 500zł to granica, nie mówię, że nie przekraczalna.

 

Zastanawiałem się nad plecakami Maxpedition, Flyye, myslałem jeszcze nad 5.11 i Camelbak, nie mam konkretnych modeli, choć najbardziej mnie urzekają produkty Maxpedition i Flyye.

 

- Priorytetowo musi mieć miejsce na bukłak minimum 2L.

- Molle mile widziane.

- Minimum 30L

- Nie musi mieć lans multicama itd. Zwykła oliwka lub RG wystarczą.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Maxpedition - gadżet, gadżet, go go ręce Gadżeta. Nylon 1000D, dobry ale nie Cordura. Średnie szycie. Wiem, że trzepią nad tym konia na youtube ale trudno się oprzeć wrażeniu, że napchane i niby przemyślane ale nie do końca. Cena adekwatna do ilości zbędnych gadżetów. China/Taiwan (nie pamiętam), zdarzają się wpadki jakościowe.

Flyye - żaden produkt nie jest produktem tej firmy. To wszystko kopie. Chiny lepszej jakości.

5.11 - taki Maxpedition uproszczony i wbrew pozorom wielokrotnie bardziej przemyślany. Niby gadżet-lans ale bez przesady. Vietnam/China czy coś tam made. Moim zdaniem cena zawyżona.

Camelbak - koncepcja własna, wykonanie nie wiem ale z wymienionych to jedyna firma, która wie co robi i nie projektuje pod wymagania rynku tylko zgodnie ze sztuką. Po prostu polecić warto.

 

Jak masz taki budżet to w Polsce uszyją ci taki plecak jak chcesz. Wedle życzeń i gustów. Po prostu stać cię na custom.

 

EDIT

Drobna literówka.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

3day pack BHI, LBT, Flyye, SOE Tech, kiedyś też widziałem, kopiowało ten plecak i szyło swoją wersję. Używam na codzień 3day pack'a, w środku 2 litry camel, laptop 17 cali, pół plecaka żarcia i bluza wchodzi na lajcie + to co na studia potrzebne. Od siebie polecam. W terenie robi loda, wygodny, dobrze gra z oporządzeniem.

Link to post
Share on other sites

Wiem że bez molle, ale jako zadowolony posiadacz mogę szczerze polecić linchpina firmy camelbak.

Pojemnościowo zbliżony do wymagań. hydracja 3l, cordura 500 i brak molle więc pusty jest dość lekki. Tyram od 2 lat i jestem bardzo happy.

Link to post
Share on other sites

Maxpedition - gadżet, gadżet, go go ręce Gadżeta. Nylon 1000D, dobry ale nie Cordura. Średnie szycie. Wiem, że trzepią nad tym konia na youtube ale trudno się oprzeć wrażeniu, że napchane i niby przemyślane ale nie do końca. Cena adekwatna do ilości zbędnych gadżetów. China/Taiwan (nie pamiętam), zdarzają się wpadki jakościowe.

 

Potwierdzam.

Mam kopię Falcona II (Military PRO Patriot), i jest to całkiem sympatyczny plecak EDC, ale w lesie się nie sprawdza. Miliard kieszonek i przekombinowana konstrukcja (na materiał i szycie nie moge narzekać, ale to zasługa Military PRO, a nie Maxpeditiona) co skutkuje niedostatkami pojemności: niby 30l, ale rozrzucone po 4 komorach i kieszeniach.

Link to post
Share on other sites

Podczępię sie pod pytanie.

jaki plecak do kwoty 400zł,niekoniecznie musi byc kolorystyka/model wojskowy.Plecak bardziej turystyczny z MEGA wygodnym systemen nosnym!

Szerokośc nie przekraczająca 40cm,jestem szczupła osobą o wzroście 178cm.

Plecak głównie na wypady w góry jak i na "autostopowanie" do 10dni.Myślę że do 35-40L max

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przepraszam, ale nie skorzystałem z porad i postanowiłem kupić coś innego.

 

Mianowicie kupiłem 20l od wisporta, model sparrow, dodatkowo kupię po prostu plecak Alice z dużym workiem, stelażem i pasem biodrowym.

 

Dzięki za rady i propozycje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...