Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wyskoczyłem na przerwie do OBI bo mam pod nosem i znalazłem bejce Starwax (~30zł/500ml), kolor 'orzech' bądź 'orzechówka'. Tak jak pisałeś - mają lniany olej i terpentynę w składzie. Można je lakierować lakierami wodnymi po wyschnięciu lub rozpuszczalnikowymi po zastosowaniu utwardzacza Starwax. Chyba na to sie zdecyduję.

 

Teraz pytanie: Czy zwykły lakier poliuretanowy, np. Dragon, będzie sie nadawał? Czy lakiery poliuretanowe są wodne? Jak mam poznać czy lakier jest wodny? Niby na etykiecie jest info, żeby narzędzia czyścić wodą. Jak pamiętam, do rozpuszczlanikowych trzeba było rozpuszczalnika.

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Są bejce na oleju lnianym i na terpentynie robi je np starwax w różnych odcieniach i tą bejce lakierowałem.

Na próbę kupię chyba bejce Dragona. W tym starwax'ie jest raczej więcej bejcy niz oleju a chciałbym na odwrót.

Ktoś wie czy można ta bejcę pociągnąć olejem lnianym na terpentynie potem?

 

No chyba że Starwax bejca na oleju i terpentynie i potem jeszcze doolejować drewno. Można?

 

A już sam nie wiem. Pomaluje plakatówkami...1500 opisów i każdy radzi co innego. Chciałem prosto i bez kombinacji, niekoniecznie koszernie, byleby ładnie.

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...