Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chciałem pokazać noktowizor jaki sam zbudowałem PVS 21, narazie jest na zwykłym montażu, ale niedługo zrobie oryginalny, do tego typu noktowizora. Niestety jest to tylko replika. zamierzałem wmontować w niego chociaż I lub II gen noktowizora, ale koszty w jakie bym się wbił zrewidowały moje pierwsze zamierzenia.

 

zdjęcia na Picasweb https://picasaweb.google.com/113638292274676501578/ANPVS21?authkey=Gv1sRgCOmg2J_Q6d-CWQ#

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna robota :wink: Z czego to konkretnie jest zrobione?

Z plexi, najpierw wymierzyłem noktowizor z dostępnych mi zdjęć, jakie tylko udało mi się zdobyć (a akurat tego noktowizora to nie łatwo) rozrysowałem każdą część wektorowo uwzględniając grubość plexi oraz grubość cięcia plotera laserowego no i potem posklejałem to. I tak wyszło parę niedociągnięć, które w różny sposób musiałem zniwelować. No ale to wszystko z plexi grubości 3mm

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak. Tylu jest domorosłych rekonstruktorów wszelkich sił specjalnych, że niezłą kabzę byś mógł zrobić na sprzedaży kilku takich "replik", choćby w zestawie do samodzielnego montażu.

 

True! Szczególnie gdy cena będzie adekwatna do funkcjonalności ;)

Link to post
Share on other sites

No nawet nie zła myśl, ale nie każdy da sobie radę ze zmontowaniem, no bo dużo jest przy tym roboty. To nie jest konstrukcja typu zrób to sam z ikea. Ale muszę przeliczyć za ile kasy dał bym radę to zbudować i może ktoś będzie chętny. Już nie pamiętam za co ile dałem, różne rzeczy były użyte do budowy, nie tylko plexi, więc muszę przeliczyć

Edited by Ronin12
Link to post
Share on other sites

Akryl imho będzie zbyt delikatny (mimo łatwego klejenia). Jeżeli byłaby możliwość lepiej zrób to z litego PVC lub ABS lub ABS/PMMA. Chyba, że poszczególne części są tak delikatne, że jedynie cięcie laserem zagwarantuje najlepsze odwzorowanie. Tak czy inaczej świetna robota! Jesteś chyba jedynym posiadaczem repliki PVS-21 na świecie! :blink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Yukon gen2? Ciekawe.

 

http://www.ebay.com/itm/Centurion-Multitask-1x24-NV-44056C-Gen-2-Grade-C-/110688890840?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D3127090639274369746#ht_1936wt_1185

 

To najtańsza opcja, "Grade C". Aczkolwiek i tam mnie ciekawi jak wygląda sprawa obrazu. Szkoda że u nas w sklepach nie ma, można było by sprawdzić.

 

W ogóle, dziwi mnie że brak jakichkolwiek noktowizorów na rynku gen2 w cenie 5-6k pln. Czy naprawdę nie ma nic godnego uwagi w tym przedziale cenowym?

Dopiero coś jest od 8-9k, a za to można kupić używaną gen3...

Link to post
Share on other sites

Zdjęcie Ronina wyświetla się w grafice google po zapytaniu o PVS 21... Panie Ronin- jest Pan sławny.

A odnośnie takiego kitu do sklejenia repliki, to byłbym chętny :wink:

 

 

Btw.

Jakim sposobem można podłączyć kamerę z kablem Video RCA i zasilaniem 12v do wyświetlacza, tak by wyświetlane było to w czasie rzeczywistym?

Link to post
Share on other sites

Na przysłowiowego "Jana" można. Kupujesz wyświetlacz co ma od razu standard PAL/SECAM - czyli w zasadzie każdy - i podłączasz (nawet lutując) wyjście video z kamery do wejścia video wyświetlacza. Sprawdzone organoleptycznie. Zasilanie dajesz równoległe do obu urządzeń (też nawet lutownicą). Powinno działać. Mnie działało bez żadnych problemów (ani opóźnień).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś próbował wykonać iluminator z użyciem takiego filtra:

 

http://fotozakupy.pl/filtr/marumi-ir-hb-830nm-67mm,11200s

 

>830 powinno wypadać poza światłem widzialnym ale wciąż w zakresie "widzenia" I gen. Dodam tylko, że zależy mi na oświetleniu o zasięgu kilkudziesięciu metrów (nawet 20 mnie satysfakcjonuje) więc czy taki filtr w kombinacji z latarką lub iluminatorem na bazie diody podczerwonej da wystarczająco dobry efekt? Względnie czy zaklejenie środkowej części filtra (tam gdzie światło będzie najsilniejsze) coś poprawi?

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Tego konkretnie - nie.

Jak byś chciał foto 52mm850nm (nazwy nie pamiętam) - to moge Ci podrzucić (nazwę sprawdze po powrocie)

Jeśli możesz to przed zakupem zrób test z żarówką żarnikową.

Jestem raczej sceptyczny, a za te pieniądze - raczej bym nie próbował.

Jest dośc fajny filtr w oryginalnym nokto Fero 52 (gogle, nie lornetka) - odcina bardzo skutecznie, ale troche wyżej tak koło 900nm

Robiłem ostatnio testy z doświetlaczami laserowymi 50mW@850nm i 50mW@905nm. Generalnie ich skuteczność w genI jest słaba (850nm, jeszcze ujdzie), w gen 2+ już wyraźnie lepiej, w gen III - nie było do tej pory potrzeby doświetlania (w lesie). Widoczność gołym okiem wyraźnie mniejsza niż 808nm, 905nm - jest prawie niewidoczne...

Jak ktoś jest chętny to po kosztach mogę sie pozbyć 850 nm, lub poskładać coś nowego...

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Trafił mi się ps2000 szumiący nieco bardziej niż mój egzemplarz o dość niskim przebiegu i inny noktowizor 2 generacji. Różnica w pewnych warunkach jest widoczna i byłem ciekaw jak właściwie można rozpoznać w jakiej kondycji jest przetwornik. Powoli ostrzę sobie zęby na 3 generację, ale tu będę ryzykował już całkiem pokaźne pieniądze, na których bynajmniej nie śpię. Im dalej w las, tym ciemniej :cool:

Link to post
Share on other sites

No właśnie w moim PS2000 są duże szumy, czarne plamki w obrazie oraz widoczność słabsza niż w nowym Dipolu D2MV. Podobne objawy miałem wcześniej chyba w NSP-3 lub w NSPU.

Szumy mam na tyle duże w PS2000 że z odległości ok. 50m nie mogłem rozpoznać sylwetki człowieka przy 1/2 księżyca. Teren był otwarty z lekkimi krzakami. Za to w Dipolu widziałem jak na dłoni.

Nadmienię, że na początku mojej zabawy z PS2000 nie było takich problemów. Od tego czasu był jednak dość dużo używany.

 

A czy wie ktoś jak pozbyć się tego problemu? Czy wymiana przetwornika coś da?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...