Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To co kupiłeś ma obiektyw x3,5. Co zwykle oznacza, że obraz jest tyle samo ciemniejszy niż obraz z obiektywem x1.

Możesz próbować wymienić obiektyw na inny (dobrej jakości), bez powiększenia, o dużej średnicy (tak z 45mm średnicy szkła powinno wyraźnie pomóc).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

śmieszy mnie trochę to porównanie

 

po pierwsze porównuje się urządzenie z przybliżeniem i bez przybliżenia...:D debilizm jakiś

 

po drugie - na moje oko, żadna z tych sytuacji nie uwzględnia działania przy samym świetle księżyca/gwiazd, zawsze jest jakieś sztuczne światło w pobliżu obserwowanego obiektu, ciekawe jak to supervision się sprawdzi bez sztucznych źródeł...

Link to post
Share on other sites

Naprawdę wierzysz w reklamówki ?

Gdzieś na AR15 było bardziej niezależne porównanie i nie wypadło już tak optymistycznie :-)

@ obiektyw - szukaj jakiegoś obiektywu o jak największej jasności i dużej średnicy szkła. Ogniskowa w okolicach 25mm.

Link to post
Share on other sites

cyt:

1. Gain mode changing took a full 6-7 seconds to complete. The first 2-3 seconds caused a complete loss of the image in an urban environment and longer in a dark rural setting.

2. Automatic gain control cannot be overridden and causes major whiteout effect at short/medium ranges in urban environments.

3. Very slow refresh rate in anything other then high-light environment.

..

9. Requires high-power IR illuminator for almost any condition other then high-light urban environments, or half moon or better rural environments under100 yards. (Not really a con since I do not consider SVM a true night vision device, but definitely helpful).

 

I tyle jeśli chodzi o użyteczność.

A ponieważ nie lubię się pastwić akapity 4-8 pominąłem.

Edited by W2o
Link to post
Share on other sites

Dodałbym jeszcze 8. Uses only rechargeable batteries (and those for only 1.5-2 hours continuous). Not at all optimal for field use.

Bo wydaje mi się że źródło zasilania to dość istotna sprawa. Brak możliwości użycia zwykłych baterii to dość duży minus moim zdaniem.

Edited by Hannon
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Ponieważ dawno nic się nie działo w dziale i oglądalność spada :-) najwyższy czas pochwalić sie nowym projektem nvd.

pvs5@pvs14

Głownym celem było zachować maksymalnie dużo funkcjonalności pvs-14, budując urządzenie podobne wizualnie gen2+

Zachowano:

- możliwość montażu na j-arm

- możliwość montażu na RIS

- częściowa kompatybilnośc z akcesoriami pvs14/7 (np bez LIF)

- zewętrzny wygląd zbliżony do pvs-14

W projekcie wykorzystano:

- wydmuszkę pvs-14

- części pvs-5C tj:komplet optyki z przetwornikiem, diodę IR, włacznik)

Na początku wyglądało to tak:

 

th_IMG_2885_zpse6a6cd67.jpg

 

a "modyfikowana" wydmuszka tak:

 

th_IMG_2887_zpsf8aff03b.jpg

 

"Okular" z wydmuszki znalazł zastosowanie:

th_IMG_2889_zps67f10aec.jpg

 

Pierwsza przymiarka przed klejeniem:

th_IMG_2895_zpse8b9e756.jpg

th_IMG_2894_zps19ef4c07.jpg

th_IMG_2893_zpsc7482705.jpg

 

 

A potem to już tylko klejenie, wypełnianie i szlifowanie:

 

th_IMG_2898_zpsc0ad040c.jpg

th_IMG_2901_zps867f5b4e.jpg

 

i po malowaniu, i drobnej kosmetyce, wygląda tak:

 

th_IMG_2909_zps7fe28d58.jpg

th_IMG_2910_zps877256aa.jpg

th_IMG_2911_zps404f4e2a.jpg

th_IMG_2912_zpsd6c85026.jpg

th_IMG_2913_zpsacd89ec2.jpg

th_IMG_2914_zps309aa21c.jpg

th_IMG_2915_zps6f4f94fe.jpg

 

Projekt wzorowany na pomyśle australijskim:

http://aunv.blackice...story=monocular

z pewnymi modyfikacjami.

 

Dekielek zasilania wzorowany na oryginale (ale niestety bez oringu)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Tak. Mam takowa. Daje rade na odleglosci 80-100m czyli na dystans airsoftowy bez problemu. Pamietaj jedynie zeby stosowac do niej akumulatorki 3,7v bo mocniejsze uszkadzaja zarnik. W ekipie mamy 3takie patenty i spokojnie daja rade. Diode widac na czerwono jedynie przy centralnym swieceniu, przy odchyleniu zedu 8-10' czerwony rozblysk jest juz niewidoczny :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

W2O,

 

Co myślisz o tym?

http://www.ebay.com/itm/Armasight-Avenger-Gen-2-ID-Multi-Purpose-Night-Vision-Monocular-3X-Improved-Def-/251218927945?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a7dd0a149

W zasadzie sam nie do konca rozumiem co mialoby to oznaczać "Improved Definition", szczególnie że cena od standard jest 30$ wyższa.

 

Chyba, że znasz coś co można kupić, lub zmontować z 2,5k pln jako lunete celownicą o pow. 3-4 i obiektywie 40-50mm w gen2/gen2+ tak żebym o niego sie nie martwił na nockach (wytrzymałość oraz układ osłony luminofora - nie chce wypalonych oczek).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam może ktoś się wypowiedzieć na temat tego nokto ? http://www.tamed.pl/...ne-d2mv-sl.html , chciałbym go nabyć nie muszę mieć pro uber szpeju za 20 kafli więc proszę o jego opinie a nie ,, kup ten za 10 koła bo jest lepszy " :icon_smile: ważne żeby chociaż 100 metrow miał zasięg i było w miare dobrze widać i też czy jak pokombinuje itp będzie go można założyć na NVG?

Edited by Sidjio
Link to post
Share on other sites

:icon_smile: ważne żeby chociaż 100 metrow miał zasięg i było w miare dobrze widać i też czy jak pokombinuje itp będzie go można założyć na NVG?

jednak lepiej będzie jak nie kupisz żadnego z w/w.

z takimi wymaganiami co do funkcjonalności to "kup ten za 10 koła bo jest lepszy".

Link to post
Share on other sites

chodzi mi ogólnie o te noktowizory czy ma sens je brać , troche przesadziłem mnie ucieszy nawet jak one będą te 5 metrów miały zasięg tak na prawdę :icon_smile: czy lepiej se darować bo konkretne rzeczy zaczynają się od paru kafli więcej czy te co wymieniłem to za przeproszeniem gówno którego w ogóle nie warto brać, jakaś opinia na ich temat ? bo na razie nic sensownego rzesz nie napisał

Edited by Sidjio
Link to post
Share on other sites

Lecz cena skoczy trzy krotnie a aż tyle kasy nie mam, wystarczyć wystarczy w szczególności te 60 metrów o ile to ma taką jakość jak z filmików na youtubie co widziałem to bardzo mi odpowiada temu też chce wiedzieć który z tych dwóch lepiej wybrać

Edited by Sidjio
Link to post
Share on other sites

To kup monookular do obserwacji da radę na lewe oko. Te noktowizory są za długie i nie będą wygodnie współdziałać z kolimatorami które nie są przystosowane do pracy z noktowizją o ile uda ci się tak daleko od oka odsunąć kolimator aby nie kolidował z optyką noktowizara. Optyka w pulsarze wymaga sporej zabawy w ogniskowanie więc też wątpię co do kwestii łatwego i dynamicznego poruszania się. Noktowizja jest dobra i droga, lub tana i nie daje dużo. Zawsze możesz pomyśleć o celowniku termowizyjnym.

Link to post
Share on other sites

laser na replice mam dodatkowo podwyższenia pod optykę do maski gazowej itp też więc by nie było problemu ze strzelaniem. Ja nie szuakm nokto za miliony co będzie mi słuzył do czołgania rzucania się w błoto strzelania na kilometry ma po prostu dawać przewagę nad osobą która nokto w nocy nie ma :icon_wink: czytająć wmasg'a jedna osoba bardzo chwaliła dipola d2mv i też do niej PW napisałem

Edited by Sidjio
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...