Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ok, pomijając kwestię J-arma...  pozostaje kwestia montażu. Ponieważ oryginalne Wilcoxy i inne Norothosy kosztują majątek, to celuję raczej w AliExpressowe  aluminowe L4 G24 po 300-400 PLN. Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów - używał ktoś z Was tego? Nadaje się to? Jakie jest ryzyko, że np. nie będzie pasowało do jakiegoś rynkowego OpsCore'a? Na YT widziałem różne recenzje, ale ciężko coś obiektywnego z nich wyciągnąć...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Używam INVG od FMA. Sam żuraw jest OK. Nie powala, ale do noszenia Dipola D128 mi wystarczy. Aktualnie ramię zablokowane jest pod kątem 45 stopni w osi oka, i noktowizor zamocowany jest praktycznie na sztywno, bezpośrednio przez płytkę dovetail. W planach mam jednak połączenie całości przez J-Arma, żeby można było noktowizor złożyć prawie płasko na hełmie. Całość łączy się z hełmem za pośrednictwem blachy "L4" FMA. Dostępna na Gunfire. Siedzi bardzo solidnie. Nokto przypięte do hełmu sznurkiem, a żuraw jeszcze dociągany shockcordem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

1. Ma ktoś na zbyciu obudowę od PVS-14?

2. Jak się wyjmuje przetwornik z Dipola D128? Rozumiem, że od strony okularu, ale co odkręcać? dobrałem się, ale przetwornik jest zblokowany metalowym pierścieniem.... Jak go wyciągnąć?

Edited by dino1984
Link to post
Share on other sites
W dniu 29.03.2020 o 17:48, dino1984 napisał:

1. Ma ktoś na zbyciu obudowę od PVS-14?

2. Jak się wyjmuje przetwornik z Dipola D128? Rozumiem, że od strony okularu, ale co odkręcać? dobrałem się, ale przetwornik jest zblokowany metalowym pierścieniem.... Jak go wyciągnąć?

Ja mam replikę i oryginał. Jeśli chcesz mogę ci sprzedać dwumiesięczną replikę z ebaya po 300 zł i nie będziesz czekał 2 miesiące aż przyjdzie z Hong Kogu. Na zdjęciu porównanie detali jak odróżniać (palec na replice)

Oryginał: Pasuje idealblnie do blachy Norotosu, chodzi może trochę płynniej, Działa funkcja break away. I to oryginał więc mu ufasz

Replika: Prawie idealna. Trzeba bardzo mocno wciskać żeby weszło lub piłować blachę/plastik. Ma większy obraz dzięki większej regulacji w poziomi).

IMG_5215.JPG

Link to post
Share on other sites

Od 2 lat produkujemy noktowizory ( i niektóre składamy) w PL. Mamy koncesje i stosowne licencje importowe. Jak coś zapraszam na razie na FB www.facebook.com/nextgennightvision

Generalnie mamy też L4G24 (nie są to Wilcoxy) ale są w 100% w specyfikacji. Obecnie kończymy frezowanie konwersji do jarmów na płetwy wilcoxa (100% produkcja w PL).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odkurzę trochę wątek.

Poszukuję obiektywu do Dipola D128.

Celuję w taki:

https://thomasjacks.co.uk/cobra/product/1983/26mm_(F26)_Lens

lub taki:

https://thomasjacks.co.uk/cobra/product/823/27mm_f1.0_Lens

Ale liczyłem na trochę niższą cenę. Niestety na rynku wtórnym (przynajmniej polskim) tego typu sprzętu nie widzę (albo nie wiem, gdzie i jak szukać). Znacie może jakieś miejsca, gdzie tego typu akcesoria można znaleźć?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

No dobra bo strasznie wieje jesienną nudą.

#wiencejniebędzie :-)

Znalazłem w otchłaniach magazynu ostatnią pvs5 i ponieważ nie miałem nic innego do roboty to zrobiłem z tego pvs18 .

W porównaniu do wersji poprzednich trochę usprawnień, np obudowa baterii potrafiła robić problemy, inny włącznik z innym pokrętłem i rezygnacja z doświetlenia IR (i tak nadawało się co najwyżej do patrzenia na mapę).

Jeszcze parę chwil i będzie gotowe, ale już teraz tak wygląda:F0Ajm0n.jpegUxgsehg.jpegVPRZtLm.jpegkEFLtgS.jpeg

 

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Zagląda :-)

Z pvs7a/c jest trochę kłopot z częściami w zasadzie jakimikolwiek. Od elektroniki obudowy, włączników po zawiasy dekielka baterii czy jakieś styki. Nakładka powiększająca od pvs7bd/pvs14 na obiektyw też nie pasuje niestety

Jeśłi chodzi o obraz - to co do optyki nie słyszałem jakichś narzekań, reszta zależy od przetwornika.

Po odkręceniu obiektywu (manual na YT) będziesz miał przetwornik na wierzchu. Spisz oznaczenia i podrzuć - rozszyfruję co to. Przetwornik pooglądaj od strony fotokatody czy nie ma jakichśprzebarwień itp od drugiej strony jak są jakieś problemy, to zobaczysz na włączonym sprzęcie w okularze. Sprawdź pobór prądu, luzy na włączniku, styki baterii doświetlacz itp. 

Popatrz przez nokto na jasną jednolitą ścianę - ustaw ostrość i sprawdź czy nie ma jakichś dużych uszkodzeń obrazu i białych lub migających pikseli.

Tyle na odległość.

Powodzenia w zakupach.

Edited by W2o
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...