Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zabezpieczyć kolimator?


Recommended Posts

Hejka,

Mam zamknięty kolimator typu red dot. Chciałbym zapewnić mu jakąś ochronę, bo jeśli dostanie kulką, to ani nie będzie już taki ładny, a i pewnie przestanie też działać. Zaznaczam, że czytałem ten temat:

http://forum.wmasg.p...poczatkujacego/

Kupienie tej osłonki ze Specshopa mi się nie uśmiecha, bo cena to prawie połowa tego, co zapłaciłem za sam koli.

Metoda podana przez Homer96 wydaje się ciekawa, ale jeszcze się wstrzymuję. Znacie może jakieś inne sposoby? Może zamiast szkła z gogli założyć np. metalową siatkę, coś jak w maskach typu Stalker?

Link to post
Share on other sites

A wpadłem na jeszcze jedno.

 

Niedaleko miejsca mojego zamieszkania znajduje się jakiś zakład metalowy. Sprawdziłem, że w ofercie mają mnóstwo siatek, od wielkich przeznaczonych do ogrodzenia domów, po bardzo malutkie. Mają chyba też takie na owady, coś jak to:

http://slimtex.pl/LETTO/20501/8.jpg

Jak myślicie, zdałoby to egzamin? A jeśli tak, to jak to zamontować? Na wcisk, taśmą?

Edited by cymek999
Link to post
Share on other sites

Okrągłe soczewki to jeszcze pikuś, jest troche tych całych killflash i innych nakrętek z fakturą plastra miodu. Siatka powinna działać analogicznie jak one. Ja do EOTecha szukałem osłonek. Pomimo, że wiele sklepów ma na stronach to wszędzie brak. WIęc się zebrałem w sobie i zrobiłem z pudełka na płyty CD. Wyszło coś takiego:img1599tg.th.jpg img1597te.th.jpg RObione na 2h przed strzelanką, mało dopracowane, ale myślę, że spełni swoją rolę. Wystarczy pilniczek, ostry nóż, pudełko od płyty i chwila cierpliwości.

Link to post
Share on other sites

Okrągłe soczewki to jeszcze pikuś, jest troche tych całych killflash i innych nakrętek z fakturą plastra miodu. Siatka powinna działać analogicznie jak one. Ja do EOTecha szukałem osłonek. Pomimo, że wiele sklepów ma na stronach to wszędzie brak. WIęc się zebrałem w sobie i zrobiłem z pudełka na płyty CD. Wyszło coś takiego:img1599tg.th.jpg img1597te.th.jpg RObione na 2h przed strzelanką, mało dopracowane, ale myślę, że spełni swoją rolę. Wystarczy pilniczek, ostry nóż, pudełko od płyty i chwila cierpliwości.

 

Robiłeś jakiś test tej "osłonie"? Bo mam wrażenie, że przez "osłonę" z pudełka na CD to średnio rozpędzona kulka przejdzie jak przez masło.

Link to post
Share on other sites

Tutaj zgodzę się z pietrachą że równie dobrze można było założyć folię śniadaniową na kanapki. Ktoś kiedyś pisał że w podobny sposób pociął gogle z castoramy i zrobił z nich ochronę optyki. koszt castogogli to 20pln?

Link to post
Share on other sites

Ja wziąłem szybkę przezroczystą z okularów lidlowskich,machnąłem dremelkiem dookoła,poprawiłem drobnym papierkiem i wyszło coś takiego: imag0703df.jpg

 

 

Koszt: 0 zł,czas 4 minuty.

 

Siedzi sztywniutko,bez podklejania,kulki z 20 metrów się odbijają.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...