Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylindry i głowicy cylindrów SHS [oficjalny]


Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

BOYi ma charakterystyczną głowicę cylindra z takim "nadlewem" na górze. BOYiowska nie będzie pasować do cymy (chyba że spiłujemy ten "nadlew"). Cymowska do BOYia wejdzie, lecz jej wylot i dysza będą skierowane nieco do dołu, przez co będą problemy z FPS-ami, pobieraniem kulek itd.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Taka mała informacja dla przyszłych kupujących - Głowica cylindra SHS M4 v GB2 pasuje do stockowego cylindra A&K/P&J typu 0, prawdopodobnie tak samo do innych chińskich produktów. Podejrzewałem, że może to być nieco niewymiarowy, delikatnie poszerzony cylinder (i odrobinę jest) bo ma szerszą dyszę głowicy. Jednak wszystko się uszczelnia bardzo dobrze, nawet bez warstwy taśmy teflonowej na uszczelkach głowicy. Robiłem tak na poprzedniej i pomagało ale tu nie było konieczne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sry, że jeden pod drugim, ale nikt mi nie dał odpowiedzi, więc zaryzykowałem i sam sprawdziłem :P

 

Otóż głowica cylindra od ak wersja short pasuje idealnie do g36 jg (różnica w długości prowadnicy dyszy to na oko jakiś milimetr, może dwa, ale nijak to nie przeszkadza) i genialnie się spasowała z cylindrem też shs.

 

I mam pytanie, które zębatki dadzą mi przyzwoity rof na stockowym silniku jg, m130 guardera i lipo 11.1 (celuje w rof ponad 15rps]

 

Czytając trochę wstecz, to coś koło 18:1 i w górę?

Edited by bszlo
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Obecnie na Gunfire jest promocja do któregoś sierpnia, między innymi o połowe taniej są cylindry SHSa.

Ktoś używał? Czy są zrobione ze stali? Które z nich (gładkie czy z wzorkiem na powierzchni) są bore upami? Zdaje się, że te z wzorkiem to bore upy ale wolę się upewnić. Na gunfire opis wskazuje, że cylinder standardowy typ 1 jest odpowiedni do 400mm, mam lufę 440mm. Z tematu http://forum.wmasg.pl/topic/65864-cylinder-typ-ma-znaczenie/page__st__280 wynika, że zamiana cylindra z typu 0 na jedynke powinna nieco podnieść fpsy i poprawić rozrzut strzałów.

Zastanawia mnie po prostu, który z tych cylindrów w takim razie wybrać, na pewno o standardowej średnicy bo do takiego mam głowice. Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

W kwestiach grzebania w gb póki co jestem laikiem, jednak przy posiadaniu takiego zintegrowanego cylindra przynajmniej ma się 100% pewność że w tym miejscu powietrze nam uciekać nie będzie. Odpada również możliwość spasowania elementów takich jak cylinder i głowica. Brak gumowych uszczelek które kiedyś (być może po długim czasie) popękają. Ponadto myślę że produkt może być skierowany do replik z niskiej półki takich jak cymy czy dboye itp. Tam niczego nie można być pewnym. Być może posiadacze stokowych KWA i innych dobrych replik uznają taki zakup za niepotrzebny. Jeżeli się mylę, poprawcie mnie. Prawdopodobnie w niedługim czasie nabędę taki zespół cylindra z dyszą do swojego cm.045a ponieważ ostatnio zanotowałem spory spadek mocy (być może to przez hup).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jedyne co mi przychodzi na myśli to:

ver. I

ver. II

ver. III

Generalnie wszystkie trzy są do tych samych długości luf, kształt porta nie ma znaczenia. Żebrowanie cylindra jak jedna z firm to opisała, poprawia odprowadzanie ciepła z cylindra podczas szybkiej i długotrwałej pracy zespołu tłoka... :teeth: Who cares?!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...