Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylindry i głowicy cylindrów SHS [oficjalny]


Recommended Posts

  • 8 months later...
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie takie pytanko, gdyż patrze na te typy cylindrów względem dlugości lufy i juz mię tutaj trafia

 

zakupiłem taki oto cylinder SHS

http://gunfire.pl/product-pol-1152198915-Aluminiowy-cylinder-SHS-Typ-2.html

 

I teraz opisany jest jako typ 2 z tym że jak porównuje go wizualnie z zdjęciami na google oraz innymi cylindrami to wygląda (koniec otworu) jak TYP 1 np taki:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=19&id=627

 

i juz troche głupieje -

Czy ten SHS niby typ 2 będzie odpowiedni do lufy 363 ?

Czy typy SHS są inne niż typy innych producentów ?

 

Dzięki

Link to post
Share on other sites

To typ 1 Guardera, do którego porównujesz jest za mały.

 

Wizualnie wydaje się iż koniec nacięcia jest w podobnym miejscu w obu cylindrach - aczkolwiek wizualnie się łatwo pomylić, zwłaszcza przeglądając grafiki google

 

Pisząc '...jest za mały', chodzi ci o:

'Cylinder SHS typ 2 jest za mały do lufy 363 mm'

 

Bo wygląda jakbyś pisął iż typ 1 jest za mały

Link to post
Share on other sites

Wizualnie wydaje się iż koniec nacięcia jest w podobnym miejscu w obu cylindrach - aczkolwiek wizualnie się łatwo pomylić, zwłaszcza przeglądając grafiki google

No bo jest, różni się tylko o kilka mm. Ale to jest wina za małego typu 1 Guardera (popatrz sobie dokąd dochodzą nacięcia np. w typie 1 Systemy i porównaj z Guarderem), a nie za dużego typu 2 SHS.

 

Jeśli nie wsadzasz grubego sorbo, ani nie chcesz używać stosunkowo ciężkich kulek to typ 2 do lufy 363 będzie dobry.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za informacje

 

Tak dla potomności przetestowałem Typ 1 oraz Typ 2 SHS na lufie 363 oraz sprężynie X (w układzie zmieniał się tylko cylinder, przy takiej samej sprężynie (kulki 0.25):

 

- Typ 1 - 395 fps

- Typ 2 - 370 fps

 

Strata w sumie nie wielka czegoś takiego się spodziewałem - czyli Typ 2 faktycznie pasuje pod tą lufę, zobaczymy jak skupienie będzie wyglądać.

 

Aktualnie dołożyłem do tego SHS m125 + jakąś dysze z gunfire (aczkolwiek moze mieć spore straty), i wyszło +/- 420

Edited by pchelka
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tak w ogóle, to jest jakaś korzyść ze stosowania takich głowic? Dysza przecież trzyma się i tak przy samym początku :zastanawia:

 

Szczelność powinna być większa, bo wylot z głowicy cylindra jest dalej od strony dyszy, którą powietrze uciekać nie powinno. Sam jednak jeszcze nie testowałem takiego rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Weź do ręki cylinder z głowicą. Zatkaj palcem wylot głowicy i spróbuj wcisnąć tłok do środka. Zrób dokładnie to samo, tyle, że tym razem na wylocie głowicy niech będzie dysza. Najpierw nieuszczelniona a potem uszczelniona. Wynikami podziel się tutaj. Brzmi prawie jak zadanie domowe :P

Link to post
Share on other sites

Dłuższy "komin" głowicy tłoka większą powierzchnią trzyma dyszę gdy ta się odchyla. Używając mid/low-capów kulki od spodu naciskają na dyszę starając się odchylić ją od pionu. W skrajnym wypadku może przy bardzo krótkim "kominie" dolna jego krawędź niszczyć dyszę od środka.

Link to post
Share on other sites

Problem mam taki, że w Scarze mam dyszę prawie 4cm i na w pełni załadowanych midach pluje.

Dłuższy komin to większa stabilizacja, a przy tych długościach dyszy to ma już znaczenie, zwłaszcza jak jest tylko 1 oring.

Ok. Daj znać, czy wymiana głowicy rozwiąże ten problem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wymiana głowicy poprawiła sporo, teraz na midach można strzelać, ale wciąż jak jest więcej BB w magazynku (ok. 70-100) to replika traci koło 50fps... Tutaj czy dysza ma 1 czy 2 oringi nie ma żadnego wpływu. Różnica w jej stabilizacji jest minimalna.

Jak bym miał głowice z jeszcze dłuższą prowadnicą to problem został by całkowicie wyeliminowany. Na chwilę obecną spróbuję jeszcze podkleić klocek dystansujący, tak aby dysza cały czas się zapierała o jego górną ściankę, mam nadzieję, że uda się wtedy wyeliminować problem całkowicie.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Ktoś kogoś probuje robić w bambuko?

 

http://deltashop.pl/p/529/30205/glowica-cylindra-do-replik-g36-glowice-cylindra-czesci-gearboxa-czesci-replik-elektrycznych-air-soft-gun.html

 

I w opisie:

Przeznaczneie: Repliki G36, GB v.3 Materiał: Aluminium Waga: 10g Kolor: złoty Producent: SHS

 

Podwójnie doszczelniona, wykonana w metalu przy pomocy technologii CNC głowica cylindra, wyprodukowana przez znaną firmę Nuprol

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...