Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

2 repliki dla początkującego 400 i 600zł


Recommended Posts

Witam

 

Moja stara replika już klękła i nie wstanie. Kupiłem na allegro coś co przypomina ak47. Mniejsza z tym... chciałbym kupić 2 repliki :

 

1.350/370 FPS

2.ok 430 i więcej

 

Słabsza oczywiście do budynków, oraz kiedy naprzeciw są sami początkujący, a mocniejsza już na wypady na zorganizowane strzelanki w otwartym terenie (mowa oczywiście o najbardziej niezawodnych modelach według was bo nie chce kolejny raz po 1 magazynu wracać do domu)

 

Zawsze chciałem mieć broń terrorysty i anty, z racji ze mam 2 kpl ubrań pod te role, czyli jak najbardziej pasowała by m4/16 i ak47

 

Naprawdę naczytałem się wiele tematów, ale głownie mowa w tym zakresie cenowym jest o broniach które mi się nie podobają.Lecz jeżeli wg was g36, czy mp5 jest o wiele bardziej niezawodne może zmienię zdanie .

 

Fabrycznie baterie są słabe wiec repliki muszą mieć miejsce na większe baterie (nie wiem który to model cymy miał miejsce tylko na fabryczna)

Repliki oczywiście nowe.Nie będą raczej modyfikowane. Najlepiej składane kolby bądź jak jest możliwość wymontowania bezproblemowo kolb (ciężko mi się przyzwyczaić do sztywnych bądź składanych, w taki sposób ze przeszkadza mi w użytkowaniu - cm028s)

 

Zakres cenowy (kilka zł nie robi różnicy):

słabsza ~400zl

mocniejsza ~600/650

 

Prosiłbym o poradę, i ewentualnie skierowanie mnie na właściwą bron do danego terenu.Bron chciałbym zamówić przez internet bo do polecanych sklepów mam kawal drogi, a nie jestem zbyt mobilny..

Edited by Darius81
Link to post
Share on other sites

@Darius, moje propozycje:

1. Do taktyki czarnej MP5K lub jeśli wolisz z kolbą MP5K PDW. Obydwie repliki zupełnie dobrze radzą sobie również w taktyce zielonej i nadają się do odtwarzania roli antyterrorysty.

 

2. Do taktyki zielonej AKS + preclufa kaliber 6,03 mm i długości 470 mm + sprężyna M150 co powinno umożliwić osiągnięcie wymarzonych przez Ciebie 430 fps (z tuningiem poczekaj do końca okresu gwarancji). Replika doskonale nadaje się do odtwarzania roli terrorysty.

 

Całość nieco przekroczy Twój budżet, ale nie w jakiś koszmarny sposób.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

1.350/370 FPS

2.ok 430 i więcej

......

słabsza ~400zl

mocniejsza ~600/650

Czyli masz razem 1000 zł. Zamiast kupować 2 chinole kup G36C/K Aresa albo inną replikę z możliwością zmiany sprężyny bez rozbieranie gearboxa i za 40 zł dokup sprężynę m120.

 

Jak zostanie jakaś kasa to dokupisz sobie magazynki albo elektrycznego glocka na boczną.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy, czy taiwangun zmieni mi sprężynę przed zakupem, i czy zachowam gwarancję, ale skoro oni to będą robić i sprzedadzą mi trochę mocniejsza bron, to chyba nie powinno być problemów.

 

Jeżeli jednak musiałbym czekać do końca gwarancji, to wole już kupić taka aby na starcie miała podobna moc.

 

Replik muszę mieć dwie, bo jak kupie jedna mocna to nie wszędzie z nią wejdę, bo niektórzy wymagają 350/380fps max i dla mnie taki nakaz jest ok bo z 430fps dostać z 5m to trochę boli:) gdybym nie potrzebował 2ch to bym na pewno kupił jedna porządną, ale mam ok 1k na bron w terenie i w budynku a jedno wyklucza drugie wiec muszą być dwie.

 

Jakbyście mogli to podajcie dokładne modele, bo m4 z Boyia jest kilka a ceny są zbliżone. Najbardziej odpowiada mi TaiwanGun z racji ze maja ogarnięty serwis. Nie wiem jak jest z GunFire ale wydaje mi się ze pierwsza opcja będzie lepsza i wymiana części jest zazwyczaj darmowa.

 

A G.5 [GALAXY] nie jest zbyt tandetne ? 1,5kg to trochę mało i świadczy o mało wytrzymałym body.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy, czy taiwangun zmieni mi sprężynę przed zakupem, i czy zachowam gwarancję, ale skoro oni to będą robić i sprzedadzą mi trochę mocniejsza bron, to chyba nie powinno być problemów.

Będą, KRAKMAN po wymianie sprężyny daje tylko gwarancję rozruchową.

Jeżeli jednak musiałbym czekać do końca gwarancji, to wole już kupić taka aby na starcie miała podobna moc.

To kup SR25

Replik muszę mieć dwie, bo jak kupie jedna mocna to nie wszędzie z nią wejdę, bo niektórzy wymagają 350/380fps max i dla mnie taki nakaz jest ok bo z 430fps dostać z 5m to trochę boli:) gdybym nie potrzebował 2ch to bym na pewno kupił jedna porządną, ale mam ok 1k na bron w terenie i w budynku a jedno wyklucza drugie wiec muszą być dwie.

Nie musisz, G36 [ARES] ma system szybkiej wymiany sprężyny.

A G.5 [GALAXY] nie jest zbyt tandetne ? 1,5kg to trochę mało i świadczy o mało wytrzymałym body.

Nie ma obaw, to replika niezawodna i wystarczająco trwała, chyba że będziesz jej używał do wbijania gwoździ... Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Naprawdę naczytałem się wiele tematów, ale głownie mowa w tym zakresie cenowym jest o broniach które mi się nie podobają.

 

Bo jak w temacie o g36 szukasz informacji o m4 to się nie dziwie...

1.M4 Boyi - wystarczy poczytać opinie...

2.Gunfire - wystarczy poczytać opinie...

3.Mp5 GALAXY - wystarczy poczytać opinie...

Forum nie gryzie.

Link to post
Share on other sites

Sledz i Powala pisza prawde- w G36 Aresa mozesz bezproblemowo sam zmienic sprezyne na slabsza- do cqb albo na mocniejsza- las. Poszukaj na YT filmikow jak to wyglada.

Co wazniejsze wymiana sprezyny nie wiaze sie z utrata gwarancji. Karabinek sam w sobie jest dosc kompatkowy wiec dobrze sobie radzi w budynkach.

Ewentualnie Boy zrobil swietna kopie- taka sama zasada odnosnie sprezyny a cena znacznie nizsza.

 

Wiem, ze pytales o dwie rozne repliki jednak moze okazac sie ze wcale nie sa potrzebne- mozesz zainwestowac w jedna a kasa jaka Ci zostanie moze zostac przeznaczona na tuning.

Edited by mateo1234
Link to post
Share on other sites

ta SR25 całkiem fajnie wygląda(tylko trochę dluga:/) i do tego G.5 Galaxy i może jakoś się wyrobie z kasa, ale chciałem 2 średniej klasy repliki, a nie jedna z wyższej, a druga najtańsza jaka jest na stanie.

 

A co myślicie o CM028 , CM028S , CM028U ? nie jest to warte tych pieniędzy ?

 

i do tego PJ4A1

 

mamy 370 i 420 choć strzelałem z tej M4 i budowa bardzo fajna i wydaje się solidna.Replika już trochę przeszła i to że kulka leci na ogol nie tam gdzie się chce (wydaje mi się ze ja podkręca zbyt mocno w górę i ciężko trafić coś nawet dużego za pierwszym strzałem) dodam iż replika była po wymianie silnika i regulacji w TG wiec chyba powinno być wszystko ok, wiec nie wiem czy to wina repliki. Miał ktoś z was taka ? to mp5 2x tańsze celniej strzela ale strach w cokolwiek uderzyć a wiadomo, nas amatorów trochę ponosi :)

Link to post
Share on other sites

To G36C jest w miarę w znośnej cenie http://www.taiwangun.com/608-jg-3

Ale plastikowe łożyska i sporo plastiku trochę mnie przeraża, jedna ostatnio nam poszła przy potknięciu się a szkody naprawdę spore.Wydaje mi się ze będę musiał się osobiście udać do sklepu bo telefonicznie chwalą m4 a na forum je porostu niszczą.

 

A jak te cm028? I jak na starcie wymontować kolby ? Szukałem na yt i forum i coś tam znalazłem, ale dla mnie jest to mało zrozumiałe:/

 

Jest tylko tego złego na temat emek że chyba sobie daruję. Lepiej już chyba zostać przy najtańszym mp5 i do tego jakaś RK+ mocniejsza sprężynę i będę chyba mieć co trzeba tylko boje się o ta mp5 ze o coś zachaczę i będę musiał znowu coś kupić

 

nie zapomnijcie napisać o cm028:) głównie o S chyba że jest jakaś lepsza

Link to post
Share on other sites
(...) Lepiej już chyba zostać przy najtańszym mp5 i do tego jakaś RK+ mocniejsza sprężynę i będę chyba mieć co trzeba tylko boje się o ta mp5 ze o coś zachaczę i będę musiał znowu coś kupić.

Bierz RK Boyi i MP5K Galaxy. Będziesz zadowolony.

(...) nie zapomnijcie napisać o cm028:) głównie o S chyba że jest jakaś lepsza

Daruj sobie CM028, zdecydowanie gorszy od RK Boyi.

 

Ps

Wreszcie zdecyduj się, bo już zaczynasz nudzić. :icon_evil:

Link to post
Share on other sites

I tak wyjdzie na tym,że eklep mu wciśnie emkę ^^

Jeżeli ja bym miał wybor między dwoma chińczykami,a jedną I klasy,nawet bym się nie zastanawiał i kupił to drugie.

 

Polecam Giety Umarex/Ares, od biedy boyi.

Link to post
Share on other sites

Ja ci powiem tak. Nie kupuj 2 tanich replik które mogą się rozlecieć po 2k kulek bo ja dla mnie szkoda kasy a masz jej całkiem sporo by przebierać w już dobrych firmach. Tu masz o emkach jak napisał wyżej jeden z użytkowników http://forum.wmasg.p...bor-ostateczny/. Kup sobie 1 dobrą replikę pod las czyli taką gdzie będziesz miał przykładowo 400fps a potem pobawisz się w tuning czyli wymiana baterii, okablowania, lufy i gumki Hop up. Dzięki temu rozłożysz koszty na dłuższy czas a ciągłe zmiany sprawią że replika ci się nie znudzi. Będziesz całym sercem i rozumem kombinował co jeszcze mogę zmienić by poprawić osiągi bo oczywiście siła to nie wszystko. Proponuje i polecam ci M4 od EA poczytasz o niej w linku powyżej bo to za cenę 800zł najlepszy wybór niestety ma mało fps (przynajmniej tak piszą inni bo ja swoją wiedzę mam z czytania forum) albo replikę którą zobaczysz na pierwszej stronie gdy otwierasz WMASG w polecanych artykułach http://wmasg.pl/pl/a...les/show/401174 (w komentarzach zobaczysz opinie i dowiesz się więcej). Pisałeś że miałeś już replikę więc powinieneś wiedzieć jak dbać o swój sprzęt a emki tego wymagają chyba najbardziej. O firmach Boyi są różne opinie raz dobre raz złe bo to ruletka co ci się trafi. Może ten koleś w fabryce miał doby dzień to złoży ją dobrze i będzie spoko a może miał zły i stracisz dużo kasy na serwis.

Co do tego http://gunfire.pl/pr...go-JG067MG.html to też różnie bywa. Czasem lepiej czasem gorzej. Jedni muszą paręnaście razy odsyłać replikę bo zębatki się kruszą a inni mają przyzwoitą replikę i działa bez zarzutów (wszystko jest na forum).

 

Tak więc jeszcze raz ci doradzam kupić lepszą replikę markowej firmy za większy budżet a potem jak coś to ją podrasować lepszą bateryjką lub tak jak pisałem. Do budynków załatw sobie jakiegokolwiek shotguna np. taniego ale za swoją cenę przyzwoitego 003 AGM http://www.taiwangun.com/shotguny-2 bo shotguny dają dużo frajdy a 300fps to wystarczająco do budynku.

 

P.S nie śpiesz się z wyborem CZYTAJ bo na forum już jest chyba wszystko co powinieneś wiedzieć, bo jak kupisz nie czytając nic o tej replice albo tylko to co napisali pod zdjęciem w sklepie internetowym to naprawdę tak jest bardzo łatwo stracić dużo kasy.

Edited by czarek3579
Link to post
Share on other sites

2. Do taktyki zielonej AKS + preclufa kaliber 6,03 mm i długości 470 mm + sprężyna M150 co powinno umożliwić osiągnięcie wymarzonych przez Ciebie 430 fps (z tuningiem poczekaj do końca okresu gwarancji).

 

M150 i 430 FPS? To chyba jak komorę odsunie na pół metra od GB...

 

Na miejscu autora tematu brałbym gietę od Aresa, o ile można ją gdziekolwiek znaleźć.

Edited by Kola
Link to post
Share on other sites

Macie racje, zbyt długie myślenie tez nie jest dobre, bo to zawsze zależy od tego kto to robi. Sam wiem jak jest w mojej pracy- ja stosuje się do standardowy, a inni na to leja i mój wyrób mieści się w normie, a innych nie wycofają bo szkoda materiału i kasy na pracownika, aaaa... ,, i tak się nic nie stanie'' a tolerancje + - 0,05mm to i tak przesada.

 

Kupie tego kałacha RK albo cymy , pogadam jeszcze z jakimś serwisantem co doradza i poczytam o 2 wybranych modelach, a druga to pewnie gieta JG. Shotgun tez ok ale gwarancje rozruchowa to się daje na używki wiec skoro sklep wątpi w jej wystarczająco długa żywotność to ja także.

Zobaczymy co na żywo wygląda lepiej g36 czy mp5

Tak w sumie to już te fpsy nie są priorytetem, a jak najdłuższa bezawaryjność i zasięg, bo faktycznie w niektórych tematach można wiele się doczytać, że fpsy podane są na 0,12g, bądź maja tyle ale np m4 420fps strzela tyle co kalach 370fps i nawet bylem tego swiadkiem

 

cm028s vs m4 boyi i zasięg praktycznie taki sam a fps rożni się o 50, i jeszcze cm strzela celniej a mają podobny przebieg

Link to post
Share on other sites

Więc zostaje RK Boyi chyba model 12 noi gieta jako plastik i mam nadzieję że to wszystko trochę pochodzi.

 

Dzięki wszystkim za stracony czas i porady. Na pewno innym się przyda:)

 

A ten przebieg 20k kulek na replikę to już takie optimum ? nie da się więcej wystrzelić na seryjnych częściach ?Mówię o średniej .Wiadomo że są takie co po 20k dalej jest ok, a innym po 2 magazynkach replika już jest w serwisie. Takie repliki ~400zl nie dadzą rady dociągnąć do 50k kulek bez wymiany ew sprężyny czy gumki ? (czyt.tanie koszty)

Link to post
Share on other sites

Spokojnie, to polecany sprzęt :icon_wink: Używa go wielu graczy czasami przez lata bez usterek. Nie jest to reguła bo usterki zdarzają się we wszystkim.

 

Dobrym wydatkiem będzie ładowarka mikroprocesorowa. Nie polecam ładować baterii ładowarkami z zestawu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...