Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Mam pewien dylemat z zakupem ekwipunku na początek. Precyzując nie wiem co najlepsze a za razem najtańsze. Doradzałem się już w sprawie broni ale zrobię to jeszcze raz. Mam zamiar zsumować wypowiedzi kilku forumowiczów i ostatecznie sam dokonać wyboru, No więc przejdźmy do rzeczy,

 

Karabin.

Obecnie posiadam nowe G36C od Umarex ( dopiero zaczynam ). Najczęściej strzelam się w budynku gdzie na moją gietkę nie narzekam. Jednak walka czasami przenosi się do lasu lub na pola gdzie moja gietka po prostu wymięka.

 

1. )W planach mam zakupienie coś dużo lepszego a co razem z tym idzie dużo mocniejszego. Mój dopuszczalny budżet waha się w granicach od 350 do maksymalnie 650 zł. Mój kolega który trochę się zna na replikach doradza mi żebym zakupił używany karabin. Najlepiej po tuningu. Chociaż ja do końca nie jestem w tej kwestii przekonany więc liczę na wasze opinie i rady.

Jeśli chodzi o broń to zależy mi tylko na karabinach szturmowych, W kwestii modelu nie wybrzydzam ale najbardziej zależy mi na replikach M4 oraz G36C. M16 G36K itp nie wchodzą w grę ponieważ walka takimi replikami w budynku jest niewygodna.

 

2. )Cóż zależy mi też żeby moja przyszła replika służyła mi możliwie jak najdłużej. Więc było by fajnie gdyby była ona z metalu. Ale zaczynam wątpić czy dam rade kupić gietkę czy eMkę do 650 zł wykonaną w całości z metalu. Ale tutaj też nie jestem pewien więc prosił bym w tym podpunkcie o podesłanie jakiegoś linku do ogłoszenia z taką repliką jeśli takowa istnieje.

 

3. ) Osobiście nie znalazłem jakiejś dobrej emki która mieści się w 650 zł. Natomiast często w oko wpada mi G36C od JG. Czy ta replika jest warta 400 zł ? Warto ją kupić i ewentualnie ją tuningować ?

 

Z góry dzięki za pomoc. Liczę na was bo wolne dni są coraz bliżej a ja nadal nie mam dobrej repliki.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie tylko G36 nowe, a kupowanie broni używanych to loteria - nie wiesz co tak naprawdę kupisz, póki tego nie dotkniesz :icon_smile: Dobre emki zaczynają się od 1000 złoty w górę, więc nie na twój budżet. Kup G36 od JG albo Cymy 003 ( nie wiem czy są jeszcze dostępne ). Są wytrzymałe i dobrze wykonane z mocnego tworzywa. Do tego kup sobie baterię oraz gumkę HU, a się nie zawiedziesz :icon_wink:

 

@edit. A właśnie są jeszcze Ak47 z Cymy - jak Ci się podoba to bym właśnie ją wybrał :)

Edited by HeXs
Link to post
Share on other sites

dr Ziolo, weź przestań z takimi poradami, bo nowemu mieszasz. Tuning tej zabawki to wyrzucanie kasy w błoto + niestandardowe części o ile się nie myle, bo jeśli chodzi o nową broń w budżecie 350-650zł, to na pewno nie jest to ten drogi umarex. A teraz do autora - Kup sobie g36, bo emka za 650 to kicha. Ja polecam JG w dowolnej wersji, np są też z pełną kolbą (ew wersja od GFC), bo z tym miałem do czynienia. Polecana też jest wersja DBOYs, jednak nie wypowiem się bo nie miałem. Zostaje Ci jeszcze kasa na dobrą gumkę, ew baterię, ładowarkę, porządne kulasy, chyba że coś ze środka to np tłok z głowicą - choć niekoniecznie, bo stockowe w stocku będą trzymać. Jeśli w grę wchodzi przesyłka zza granicy w twoim budżecie mieści się też http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=UMA-AEG-0236CVB&search=special&rs=Umarex%20AEGs&catid=6&cat=653 - sam używam i bardzo fajna replika, ładny polimer, kolba, oznaczenia.To byłby chyba najlepszy wybór. Mi się trochę popsuł w stocku, ale zakładam że to wadliwy egzemplarz, lub moja wina. EBB też całkiem spoko, ale polecam odłączyć. Jeśli chodzi o używki, to tylko pod warunkiem że od zaufanego znajomego co Cie nie wycycka, albo kupno z kimś kto się zna - i nie mam tu na myśli kolegi, który myśli że jest w tym dobry bo strzela się od pół roku i wymieniał u siebie gumke hopka, i to całe jego umiejętności serwisanckie :) I chyba wyczerpałem temat, jeśli masz pytania co do JG lub tego Umarexa, wal śmiało, z chęcią odpowiem na jakieś pytania :)

Link to post
Share on other sites

@Tadashi:

ad. 1) Jeśli chcesz, żeby replika długo Ci posłużyła, nie kupuj repliki używanej. G36K wcale nie jest niewygodna w budynkach, z rodziny Gietek to właśnie najbardziej uniwersalna replika.

 

ad. 2) Giety fullmetal nie kupisz, "ostry" odpowiednik też jest z polimeru.

 

ad. 3) Moja propozycja to G36K + po wygaśnięciu gwarancji tuning (łożyska stalowe, ślizgowe, sprężyna M120, łożyskowana prowadnica sprężyny, lufa 6,03 mm) a jeśli upierasz się przy najkrótszej wersji, to weź paskudny "obrzyn" z taką samą opcją tuningu.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...