Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GFG17/18 informacje


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posiadam GFG18. Kilka spostrzeżeń/odpowiedzi na pojawiające się tu pytania:

 

Lufa mierzy 365mm. Wymieniłem ją na 470mm A2A i przykryłem tłumikiem dźwięku PBS-1 od Protecha. Z oryginalnego tłumika płomienia a'la AKS74U lufa wystawała jakieś 5-7cm.

 

Zwróćcie uwage, że ten pół-przeźroczysty P-Mag (czy jak to się tam zwie) w standardzie to hi-cap (w przeciwieństwie do mid-capa od Beta Project). Imho, nie wygląda to dobrze. Dalej, duża część moich magazynków nie pasuje. Problemem jest zbyt płytkie wyżłobienie "z przodu". Zaryzykuje stwierdzenie, że kompatybilne są magazynki: P&J, Boyi, Cyma. Niekompatybilne: G&P i jakieś ACMy, które zakupiłem kiedys w Azteko. Jak ktoś tu wspomniał, wymienianie magazynka trzeba trochę potrenowac, aby wyczuć gniazdo w tej replice.

 

Replika (mój egzemplarz?) jest zaskakująco dobrze spasowana.Nic się nie gibie.

 

Zestaw FTK Guardera ze sprężyną 150m, który zakupiłem do repliki okazał się być niekompatybilnym, ze względu na zbyt krótką dyszę. Jako alternatywę, z cześci wewnętrznych serwisant polecił mi wymianę tłoka i głowicy na tą z Modify, oraz silnika na ten Gunfire High Torque.

 

Bateria: w oryginale to stick 1100mh, 9.6V. Wchodzi na styk. Lipolki są problematyczne, z tego względu, że budowa suwadła(zamka?) z rączka z dwóch stron ogranicza miejsce pod deklem. Bateria nie może być zbyt wysoka (a niestety nawet najmniejsze ogniwa 7.4V są za wysokie. Pozostał mi do sprawdzenia jedynie lipolek dedykowany do Beryla). Dodatkowo nie polecam zamawiania razem z repliką mosfeta. Został zainstalowany trochę bez wyobraźni i dodatkowo ograniczył mi miejsce pod deklem.

 

Generalnie widząc zdjęcia Beta Project i budowy tego suwadła byłem przygotowany na jego wymianę. Po użyciu takiego standardowego udało mi się upchać VBPower 1300mAh, 7.4V. Mimo, że jest już trochę wiekowa, replika pracuje na niej lepiej niż na stockowej 9.6V.

 

 

Pytania?

Link to post
Share on other sites

Nie ma miejsca by baterie puścić w prowadnicy kolby? Tzn. czy prowadnica jest zamknięta z tyłu jak w beta project? Ja u siebie w BP wymieniłem prowadnicę na PTW od m4 i było ok. Sprawdzałem z różnymi lipolami i przez to suwadło żaden stick nie chciał mi wejść(11.1v)

Link to post
Share on other sites

Nie ma miejsca by baterie puścić w prowadnicy kolby? Tzn. czy prowadnica jest zamknięta z tyłu jak w beta project? Ja u siebie w BP wymieniłem prowadnicę na PTW od m4 i było ok. Sprawdzałem z różnymi lipolami i przez to suwadło żaden stick nie chciał mi wejść(11.1v)

 

Ciężko powiedzieć. Jest że tak powiem "wypełniona", ale nie jest to idealny walec. Prowadnica jest "ścięta", tak że być moze dałoby się puścić kable? Jednak odnośnie tego aspektu, niech wypowiedzą się inni.

 

Update:

 

Przestrzelałem replikę. Hi-capy Cymy (bakielit AK74) mają problemy z podawaniem kulek (sprawdziłem dwa). Przestrzelałem też po jednym magazynku z P&J (low-cap 69kulek, bakielit AK74), mid-cap Cymy (150?, bakielit AK74), Hi-Cap Boyi (300?, śliwkowy bakielit). Te podawały dobrze. W razie potrzeby (jakby ktoś bardzo chciał) to zrobie test na większej próbie.

 

Oryginalny magazynek jest raczej kiepski. Bardzo powoli się go nakręca, sprężyna jest słaba. Po raz pierwszy, "urządzenie do nakrecania magazynków" nie okazało się dla mnie zbędnym bajerem, dorzucanym do repliki.

 

Jakby ktoś wiedział o dobrych mid-capach pasujących do repliki niech da znać (te od Cymy ciężko dostać; są też zbyt delikatne)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wafle Midcap/hicap oba chińczyki nie chciały wejść. Trzeba będzie przypiłować trocję ząbek z tyłu maga, podobnie wafel mid od KA. okablowanie spokojnie można poprowadzić na tył do tubusu kolby. Jeszcze jedno info jeśli chodzi o kolby to nie wszystkie pasują. Magpul CTR ACM wchodzi baaaaardzo ciasno, modstock również ACM nie wejdzie. Problemem jest specyficzny tubus kolby. Replikę chronowałem i wyniki były zadziwiające, amplituda wyników to 6fps cały czas w okolicach 400fps się trzymały. Kultura pracy zębatek mogłaby być lepsza, warto wyregulować pozycję silnika. Co do bebechów to tu jest fajna recenzja z fotkami: http://www.booliganairsoft.com/2012/12/jg-tactical-ak47-mag-k-6833-aeg.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamówiłem tą kopie MAG-K. Pod koniec tygodnia (jeśli ktoś chce) wrzucę masę zdjęć z GB, szyn, przyrządów celowniczych i czego wam się zamarzy gdyż będę wszystko z GB wywalał.

 

Wrzucam Promyka 460mm, zespół cylindra Systemy z cylindrem typ 1, silnik HT, zębatki Promyka 22:1, SP130 Guardera, PicoSR, kable silikonowe i zasilę to 11,1V :D:D

Link to post
Share on other sites

Jednym słowem porażka....

Górna część szkieletu GB źle odlana przez co łożyska nie wchodzą do otworów na tyle głęboko aby można było odpowiednio spodkładkować zębatkę silnikową. Nawet bez podkładki zębatka silnika podnosi silnikową, stąd replika wyje jak szalona....

Plastikowa komora... Koszyk silnika po dokręceniu się giba na boki... Stockowy silnik krótszy od GFC Tornado F1 o jakieś 3mm (dokładnie to oska z zębatką) Jestem już po zmianie 3 kompletów zębatek i replika nadal wyje i nie chce się spodkładkować...

Jak na razie 466FPS...

Dysza stockowa ma długość ok 21,20mm, ja zastąpiłem ją dysza M4 SHS. Podaje bez problemu.

Wymiana szkieletu GB oraz komory i będzie można coś z tego zrobić.

i9rz.th.jpgqdqk.th.jpgcb3b.th.jpgkg4i.th.jpg

yipz.th.jpgs7r0.th.jpgan41.th.jpg3h19.th.jpg

tqoh.th.jpg

 

Z góry przepraszam za posta pod postem ale nie mogę już edytować poprzedniego. <posty połączone>

 

Trochę kombinowałem przez weekend i chyba będę przerabiał lufę zewnętrzna tak aby komorę można było zaprzeć o korpus klockiem plus twarda sprężynka jak w M4. Mam tak zrobione w swoim AKSU i sprawuje się to świetnie.

Pod dekiel spokojnie mieszczę LiPo 11,1V 1200mAh 20C jednak będę kable z mosfetem puszczał na tył do kolby SF bo mam jeszcze jedną mocną baterie LiPo 11,1V 2000mAh 40C.

Kolejna rzecz to czekam na nowy szkielet GB V3 Ultimate z 8mm łożyskami i metalową komorę.

Generalnie ze stockowej repliki mam tylko wydmuszkę.

Wkrótce napisze co z tego wszystkiego wyszło.

 

hzt7.th.jpgxi3p.th.jpg7x1w.th.jpgo2wi.th.jpgpuy1.th.jpgv72g.th.jpg

 

Z plasticzaną komorą wynik na poziomie 450FPS. Jutro będę miał metalową komorę Cymy, sprawdzę dokładnie spasowanie z dyszą ta którą mam teraz czyli SHS z M4. Tak czy siak zmieniając komorę wydaje mi się że prawie na pewno będę musiał zmienić dysze na tą do AK czyli 19,8mm.

 

Co do szkieletu Ultimate to jakość i jeszcze raz jakość. Z rzeczy które musiałem przerobić to otwory pod spust i wózek kostki.

 

Walki ciąg dalszy jutro :icon_smile:

 

jobj.jpg

uhal.th.jpg

Komora Cymy pasuje do lufy zewnętrznej ale trzeba sobie zatrzask lufy wymienić na okrągły. Sprężynka z M4 mocno dociska komorę do szkieletu. Po wymianie gumki na Madbulla niebieskiego jest 480FPS. Mam jeszcze zamiar po testować kilka dysz z AK i MP5 (19,8mm i 20,2mm) mosiężnych jak i kompozytowych. Myślę że szlif czoła listwy popychacz będzie też jak najbardziej trafiony z racji iż listwa Ultimate ma swoje gabaryty :icon_smile:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Byla zabawa jak nie wiem. Od razu napisze ze szkielet ultimate nie lubi sie z komora metalowa cymy. Wymaga to krotszej dyszy niz 19,8mm. Musialem nakleic podkladki na czolo listwy popychacza dyszy aby dysze odsunac od komory kiedy ta jest docisnieta do szkieletu. Nie zrobienie tego owocowalo skokami fps w przedziale od 30 do 40 gdyz dysza byla za mocno dociskana do gumi co powodowalo podniesienie dyszy ku gorze robiac nieszczelnosc. Teraz na sprezynie Elementa 155 osiagnalem ok 580fps :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ja ostatni tylko wymieniłem komorę HU i nagle wszystkie magi mi zaczęły podchodzić :o Wafle od JG-hi cap, mid cap od Cymy też wafel no i wafel od KA-mid. moje maleństwo wygląda teraz tak: laj8.jpg

 

Co do M203 to próbowałem podwiesić krótką wersję i o ile da się to wymiana maga jest wręcz nie możliwa. Poza tym to raczej głupi pomysł żeby jeszcze dociążać replikę, która i tak leci do przodu.

Link to post
Share on other sites

Miałem akurat na podmiankę komorę z CM.039 plasticzana ale śmiga dobrze. Gumkę zostawiłem stockową(niebieska JG) i wymieniłem dystanser bo stockowy był nierówny.

 

Co ciekawe przy zakładaniu komory z GFC 18 do Cymki CM.039 okazało się że ma minimalnie inne wymiary i body nie chciało się zejść.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam do tej pory używam CM.039C lecz przeszkadzają mi jej gabaryty stwierdziłem ze pora na zmianę wybór padł na GFC18 jednak przed zakupem chcę zapytać o wagę na sklepie piszą że ma 3200g wagi, kilku znajomych mówiło mi ze replika jest źle wyważona i cały ciężar jest z przodu z powodu szyn ile w tym prawdy ? oraz kolejne pytanie jak replika spisuje się po tych kilku miesiącach użytkowania ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...