Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich. Kilka dni temu postanowiłem złożyć moją MP5 na kompletnie nowych elementach, ze szkieletem GB włącznie.

Zamontowałem szkielet firmy Core (nie dla mocy, bo sprężyna to M90, tylko, żeby spać spokojnie i nie musieć go nigdy wymieniać). I tutaj ciekawe spostrzeżenie. Po przykręceniu go do dolnego body, okazało się, że jego oś pozioma, nie trzyma poziomu względem body (tak jak w oryginalnym szkielecie).

 

Jeśli to prawda, że szkielet CNC firmy Core jest w 100% zgodny ze standardem GB V2 opracowanym przez Tokyo Marui, to firma SRC odlała swój szkielet nieco na oko i dorobiła do niego body, przez co oba te elementy ładnie współpracowały.

Udało mi się zniwelować różnicę wychylenia nowego GB względem body i uzyskać tym samym współosiowość dyszy i komory HopUp. A potem niestety zaczęły się schody.

 

Przy pełnym magazynku zasięg jest słaby (15m) i rośnie - co ciekawe - w miarę opróżniania maga (25m) - przy hop-upie ustawionym na zero, przy czym energia kulki wystarcza do przebicia kartonu z grubej tektury falistej. Szczelność dysza-gumka sprawdzałem przy pasowaniu na sucho komory i GB - strzykawka.

 

Mam wrażenie, że tak krótki zasięg jest spowodowany rotacją kulki 'do przodu', co widać podczas obserwowania jej trajektorii. Można by to zniwelować odpowiednio ustawionym hop-up'em, jednak nie jest to w tym przypadku takie proste...

 

Chciałem wymienić gumkę hop-up, zwłaszcza, że podkręca kulki niejednakowo. Niestety zarówno przezroczysty Guarder jak i Systema Energy nie pasują. Po złożeniu w całość kulki blokują się na kołnierzu komory. Pasuje wyłącznie gumka stockowa... - sprawdzałem po kilka razy. Najchętniej wymieniłbym całą komorę, bo ta od SRC mimo iż metalowa, to jest wykonana dość słabo i jak widać nie przystosowana do tuningowych gumek. Co więcej ma wbudowany metalowy dystanser, który utrudnia kalibrację hopa na niestockowych gumkach. Niestety komory o tym kształcie produkuje chyba tylko SRC do swoich MP5 (podobne ma Cyma, ale 'frezy' są umieszczone na innej wysokości). I tak koło się zamyka...

 

Może ktoś z Was miał podobny problem, albo wie, gdzie zdobyć akcesoryjną komorę do tej repliki?

 

I druga kwestia - co może wpływać na zmianę zasięgu wraz z ilością kulek w magazynku? Czyżby sprężynka w magu stawiała aż tak duży opór sprężynie dyszy, że zanim kulka zostanie w pełni załadowana i doszczelniona, następuje wystrzał?

 

BTW.

Wcześniej wszystkie elementy wewnętrzne wymieniałem w AKS-74 od VFC - BRAK jakichkolwiek problemów. Jednak co marka to marka... :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Rozwiązałem problem z komorą hop up. Wymieniłem metalowe ramię z wbudowanym dystanserem, na plastikowe Cymy i użyłem dystansera od przezroczystej gumki Guarder. Gumka nadal jest stockowa, ale teraz podkręca kulki bardzo ładnie i dystans jak na replikę z lufą 229mm i sprężyną M90 jest bardzo przyzwoity, wg. zdjęcia satelitarnego z Google Maps ok. 50-55m.

 

Nadal nierozwiązany pozostaje jednak problem z zasięgiem przy pełnym magazynku. Przy naładowaniu 50 kulek nadal jest to jakieś 15m. Na szczęście kiedy zostaje w nim 30 kulek, replika strzela normalnie (wystarczy ładować jak real-capa), więc nie jest to strasznie uciążliwe, natomiast chciałbym rozwiązać i ten problem.

 

Może ktoś ma jakiś pomysł? :)

Link to post
Share on other sites

Co do gumki HU to możesz rozszlifować troszkę otwór od środka, żeby gumka ładnie wchodziła (spróbuj gumki zielonej od g&g, bo ma troszkę cieńszą gumę od guardera i systemy więc może wejść bez problemowo) .

Jeśli chodzi o wzrost zasięgu przy opróżnianiu magazynka może to być spowodowane luźną komorą HU, która zostaje odpychana w górę, przez sprężynę w magazynku i kulki, bądź sprężyna może faktycznie stawiać zbyt spory opór dyszy, przez co nie jest dociskana odpowiednio do gumki HU

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info odnośnie zielonej G&G! Właśnie tak się zastanawiałem ile różnych gumek będę musiał wypróbować, żeby któraś pasowała tak jak stockowa :)

Sama komora hop-up siedzi bardzo sztywno - wypustki idealnie wpasowują się w łoże lufy i nie ma mowy o jakimkolwiek ruchu.

 

Więc pozostaje do przetestowania opcja dysza-sprężyna magazynka. Znalazłem w moich gratach sprężynkę, która wydaje się być sporo mocniejsza niż obecnie zamontowana w GB i być może da radę magazynkowi, ale przydałby się popychacz z nieco masywniejszym zaczepem sprężyny od tego, który teraz posiadam. Są jakieś szczególnie godne polecenia popychacze do V2? Np. ten HurricanE wygląda bardzo solidnie http://www.begadishop.com/catalog/images/b-tw-0912-41x-details3.jpg tylko, że w sklepach w PL go nie widzę...

Link to post
Share on other sites

Też ostatnio wymieniałem gumkę HU na systeme Energy,

replika na początku strzelała ładnie po teflonfixie kulki zaczeły mi się blokować, co doprowadziło do rozwalenia zembatek albo tłoka. Replika idzie w najbliższym czasie do serwisu, Poproszę aby wsadzili tam zieloną G&G i wzieli pod uwagę blokowanie się kulek, może coś zaradzą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...