Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 26 Gindan TM


Recommended Posts

  • 1 month later...

Dobra odkopię jeszcze. Z racji, że ściągnąć nie bardzo się da czy coś..... znacie może jakieś strony, filmiki (moga być po angielsku) gdzie pokazany jest mechanizm od środka? =p Bardzo mnie to ciekawi. Przy okazji jak sam coś znajdę to wrzucę do tego tematu.

 

 

Do moderatora: Szanowny moderatorze, proszę o nie zamykanie tematu. Wiem, że spamuję postami, więc jeśli chcesz możesz posty połączyć w 1 całość =p

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Witam, przepraszam za odkopywanie trupa. Od jakiegoś czasu sam interesowałem się tematem systemu "gindan" - semiauto spring, nawet zrobiłem system podobny w działaniu. Konstrukcja ma dwa minusy: bardzo twardy spust i niewielki zasięg ( przedewszystkim z powodu małego cylindra i tłoczka). Chiny wzieły pomysł pod lupę i tak powstał "Spy-1 pocket gun" firmy Toystar. Jest to uproszczona wersja TM'owskiego pomysłu - cała replika składa się z ok 20 części i ma wewnętrzny grawitacyjny "magazynek". Bebechy można pooglądać tu:DUT5WnXV4AEItg9.jpg , żeby rozpracować ten system samemu. Tu recenzje ze strzelaniem (niestety po azjatycku ale względnie można coś się dowiedzieć )

i recka z rozkładaniem repliki

Zastanawiam się nad zbudowaniem czegoś podobnego jeszcze raz z większym tłoczkiem/cylindrem i ciut mocniejszą sprężyną a mniejszym skokiem spustu (np na wydmuszce z p90).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Więc pogrzebałem troszkę w allegro i w necie za zabawkami tego typu i jak się okazuje są u nas dostępne w szupie kompaktowej (i prawdopodobnie pełnowymiarowej) 1911-stki colta. Kupiłem, na następny dzień przyszła paczka i tak jak myślałem bebechy typu "gindan" czyli semiauto spring. Strzelać można tak szybko jak uda nam się szybko nacisnąć spust.  

Proszę sie nie śmiać z tego co napiszę dalej bo osiągi są komiczne ale wg mnie sam system ma potencjał do zrobienia czegoś większego z przynajmniej 300fps na p.20g kulkach, wiem bo zrobiłem testy ;p . Poza tym replika kosztowała mnie ok 15zł ;) .

Niestety w replice brak hopka. Zmusiło mnie to do grzebania w środku i dorobienie stałego hopka na szybko to 10min razem z podkładaniem sprężyny dla zwiększenia jej siły i zasięgu i poskładaniem wszystkiego do kupy. Efekt był-wzrost zasięgu z 3m do 7m na 0,2g , ale zauważalne i przydatne przynajmniej do cqb efekty można przy tak małym cylindrze uzyskać na 0,12g - jestem pewien, że mogę osiągnąć ok 20m skutecznego zasięgu przy obecnej konfiguracji. Kulki 0,2g podbija do góry i zaraz szybko spadają-za mała energia. Takie 20m ... no chyba nie tak źle jak na replikę za 15 zł, której nie tzeba przeładowywać co strzał, nie potrzebuje gazu ani batki. Dorobię do tego jakiś magazynek ze sprężyną do lepszego podawania kulek (aktualnie jest grawitacyjny) i przetestuję dodatkowo na lekkich kulkach.  Po dokładniejszym przestudiowaniu wezme się na nowo za projekt, który wyciągnie przyzwoite osiągi na 0,2g kulkach.

A tu link do samej zabawki

https://allegro.pl/oferta/pistolet-sportowy-2w1-kulki-w-zestawie-15cm-8547975961

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A tu fotka z neta mechanizmu owej 1911'tki : maxresdefault.jpg

Wstępnie mam już zrobioną komorę hu z lufą, powiększony zestaw cylindra z dyszą i jak znajde chwile zrobię mechanizm spustowy do tego. Po testach dodam fotke i może film ze strzelania ale prace nie idą szybko więc troche czasu to zajmie .

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Może to i nie odpowiedni dział na takie posty z "diy" ale skoro już tu pisałem o projekcie to nie będe zakładał nowych tematów. Wstępnie mam mechanizm spustowy, który działa jako semi. Muszę jeszcze podłączyć lufę wewnętrzną do niego żeby kulki były ładowane podczas naciskania spustu do komory. Sprężyna główna jest w zestawie cylinder/tłok. 

A wygląda to tak:

 

1573725585659-1496977557.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...