Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Środki przeciw komarom, kleszom...


Recommended Posts

Witam !

 

Jako że bardzo mi sie nudzi w pracy a i sezon na komary itp. juz jest w pełni postanowiłem zapytać jak inni Maniacy radzą sobie z komarami i innymi stworzonkami.

 

Jakie polecacie preparaty (proszę o podanie nazyw środków i przybliżonej ceny).

 

 

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites
  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na komary i kleszcze Autan w sztyfcie (taka przeźroczysta maść) - używam od około 8-9 lat (7 lat na wypadach w bardzo zakomarzone miejsca jako wędkarz). Raz tylko mnie zawiódł - nad malutką rzeczką w okolicach Wałcza - tam komary nie wiedziały nic o Autanie i rąbały niczym zwariowane (wcześniej byłem ostrzegany, że na nie nic nie działa - i faktycznie przepowiednia się sprawdziła) - działały na nie wyłącznie elektroniczne odstraszacze. Z kleszczami nie miałem nigdy problemów - nie wiem czy była to zaleta autana. Cena około 10 zł - dokładnie nei podam bo mam stary i o dziwo działa nadal.

 

Na meszki działa dobrze aromat (olejek) waniliowy ze spożywczaka (cena około 1 zł (starcza na 3-4 sezony)) - tylko efektem ubocznym jest straszny smród bo jest to dość skondensowany zapaszek.

 

Po ukąszeniach oxycort w sprayu.

 

Jak już nie ma żadnego środka pod ręką można pokusić się o znalezienie piołunu i roztarcie go w rękach i na skórze. Mucha nie siada :)

Link to post
Share on other sites

Nie jest to środek ochrony osobistej, ale może się przydać przy zabezpieczeniu przed komarami ziemianki czy namiotu. Taka spiralka której koniec podpala się a dym odstrasza gadziny. Nazwy nie pamiętam. Jak dla mnie dużo skuteczniejszy od środków w spraju czy sztyfcie. Sprawdzony na mazurskich komarach (kto był w tym roku w drugiej połowie maja na Mazurach ten wie jaki był wysyp tej zarazy - przez 15 lat pływania po Mazurach takiej ilości komarów nie widziałem) - działa.

Link to post
Share on other sites

Ja od lat używam olejku kontraktowego z US Army. Buteleczka kosztuje chyba ok 20zł i starcza gdzieś na 2 sezony niezbyt intensywnego używania. Bardzo skuteczne przeciw komarom, nie wiem jak z kleszczami, bo nigdy nie miałem z nimi problemów.

Link to post
Share on other sites
Sprawdzony na mazurskich komarach (kto był w tym roku w drugiej połowie maja na Mazurach ten wie jaki był wysyp tej zarazy - przez 15 lat pływania po Mazurach takiej ilości komarów nie widziałem) - działa.

 

Hehe no faktycznie jak na mazurskich komarach sprawdzony to musi być da best :P - reklama dźwignią handlu.

Ja testowałem na komarach z Pomorza, Kujaw i Wybrzeża, więc nie jest to taki dobry środek jak ten działający na mazurskie :wink:

Link to post
Share on other sites

OFF delicate (tak się chyba pisze) - taki w tubce dla małych dzieci (zawsze syn to ma, bo ja już za duży jestem, by żona się mną zajmowała). Po posmarowaniu nie odstrasza mazurskich komarów 8O , ale śladów i swędzenia po ukąszeniu nie ma już po około 2 godzinach (to znaczy nie swędzi wcale, a ślad jest maksymalnie 2 godziny). Zastosowany po ukąszeniu łagodzi, ale już nie jest tak skuteczny.

 

Na kleszcze nie działa, już jednego załapałem w tym sezonie (nie jestem pewien czy na strzelance - wydaje mi się, że dzień po niej), a syn po wycieczce do lasu miał dwa (przed wycieczką smarowałem syna).

Odnośnie kleszczy - istnieje mapa zagrożenia w Polsce są rejony bez kleszczy, rejony małego ryzyka i rejony częstego występowania - ja mieszkam tam, gdzie te zarazy są najczęstsze, a w zeszłym tygodniu znalazłem jednego w mieszkaniu na kloszu plafonu, dzieci na moim osiedlu wracając z podwórka potrafią przywlec już "wgryzione" kleszcze.

 

Ostatnio na strzelance Mandek miał odstraszacz akustyczny (taki breloczek) i jako jedyny nie był pokąsany przez komary - ale szukałem takiego i nie znalazłem.

 

Teraz dodatkowe pytania:

1. Gdzie można kupić środki wojskowa (US Army i naszego wojska - tak w ogóle nasze wojsko ma coś takiego?).

2.Czy ktoś widział odstraszacze akustyczne niewielkich rozmiarów w normalnej cenie?

3. Podobno są do dostania na telefon komórkowy jakieś aplikacje działające jak odstraszacze akustyczne czy ktoś wie gdzie, jak z prądożernością akumulatora komórki? Ewentualnie inne uwagi ich działania.

 

Pozdrawiam

 

Medium

 

PS. Sam chciałem założyć taki temat.

Link to post
Share on other sites
1. Gdzie można kupić środki wojskowa (US Army i naszego wojska - tak w ogóle nasze wojsko ma coś takiego?).

Demobile (np. Specshop), allegro.

 

3. Podobno są do dostania na telefon komórkowy jakieś aplikacje działające jak odstraszacze akustyczne czy ktoś wie gdzie, jak z prądożernością akumulatora komórki? Ewentualnie inne uwagi ich działania.

Jak chcesz mam ten programik, ale nie odważyłem się go uruchomić ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za tak wielki oddźwięk!

 

Ten odstraszacz Mandka to chyba właśnie ta reklamówka dołączana do Bols'a - on tak mówił także chyba to prawda; ma regulację która ustawiona była na max.

 

Odnośnie armijnych chemikaliów to znalazłem tylko na allegro jakieś strasznie przeterminowane w specshop.pl też nie znalazłem - może są, ale jakoś mi poszukiwania nie wychodzą - będę szukał dalej.

 

Na razie nie otwiera mi się www.gmg.net.pl - ale jak znów zacznie działać to prawdopodobnie coś takiego zakupię.

 

Osobiście mam zamiar się zabezpieczać podwójnie - smarowanie i odstraszacz akustyczny, plaga insektów w tym roku dorówna, a może nawet przewyższy zeszłoroczną. U nas strach wejść do lasu, a w zasadzce wytrzymać dłużej niż trzy minuty to zadanie dla twardziela :D .

 

Pozdrawiam

 

Medium

 

PS. Navy jak możesz to prześlij mi tę aplikację. Jeśli u mnie ruszy to podzielę się wrażeniami.

Link to post
Share on other sites

A może cos takiego :) :

http://www.szafirek.pl/index.php/,details,...id_pr,6132.html

 

Zalety:

- „zrób to sam”(dla jednych)

- łatwo dostępna, niedroga i wymienna bateria

- z odrobina fantazji można to stylizować na jakieś wojskowe urządzenie np. strobo

- raczej łatwo dostępne w sklepach elektronicznych

- stosunkowo niska cena

 

Wady:

- „zrób to sam”(dla drugich)

- ciężko sprawdzić czy układ działa

- spore wymiary obudowy

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podzielę się trochę wrażeniami.

 

Mandek używa OFF’a i to dla niego wystarcza. Ja jestem „ulubieńcem” komarów (no, sami wiecie: słodka, błękitna krew to rarytas dla komarzyc). Na ostatniej strzelance Mandek użyczył mi odstarszacza akustycznego (tego od Bols’a).

1. Aby był skuteczny należy go trzymać na wierzchu a nie w kieszeni. Gdy byłem w zasadzce i trzymałem go w kieszeni naleciało się komarzyc dziesiątki całe i już miałem wrażenie, że mnie będzie można z łatwością wytropić po brzęczeniu komarów, ewentualnie jak wszystkie mnie obsiądą, to zabiorą mnie i drogą powietrzną odtransportują tam, gdzie zjedzą mnie żywcem. Wyciągnąłem więc odstraszacz z kieszeni i w przeciągu około 15 sekund prawie wszystkie odleciały, a te które zostały zachowywały się tak jakby mnie „nie widziały”.

2. Założyłem odstraszacz za „pasek” w boonie i tam był o wiele skuteczniejszy.

3. Po powrocie naliczyłem 4 (słowie: cztery) ukąszenia. Zazwyczaj gdy wracałem miałem ich kilkanaście – kilkadziesiąt w zależności od „wysypu” krwiopijców.

4. Byłem posmarowany OFF delicate – zatem warunki takie jak zwykle w moim przypadku co znaczyłoby, że odstraszacz akustyczny jest skuteczny ale nie w 100%.

 

Teraz będę wypróbowywał środki odstraszające (chemiczne).

 

Jak będzie coś, co spisze się dobrze – dam znać.

 

Pozdrawiam

 

Medium

 

PS. OFF (ten w spray'u) rozpuszcza plastik naszych replik nie zalecam przesadzania z jego ilością.

Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś szukał odstraszacza akustycznego na komary to niech go szuka w sklepach alkoholowych (w cenie normalnego Bolsa - gołego jest teraz Bols z odstraszaczem) - cena ok 20 zł za butelkę 0,5l - Bolsa pić nie polecam ale odstraszacz owszem.

 

Off delicate jest słabiutki - na moje to bardziej służy do wyciągania forsy z kieszeni niż do odstraszania - używałem na moim synu - komary i tak robiły swoje. Off zwykły dla dorosłych zawiera więcej (ponad 6% środka aktywnego) i jest dobry na 2 godzinki. Jak kupujecie środki na komary to sprawdźcie zawartość dimetylo.... nie pamiętam jak to się zwie :P

Środek ten jest rozpuszczalnikiem organicznym i nie tylko nasze repliki potrafi uszkodzić - poza plastikiem rozpuszcza też szkło - dlatego polecam nie psikać na zegarki, kompasy, repliki itp Oczywiście nie rozpuścza tego w sensie dosłownym ale matowi i pozostawia brzydkie ślady.

Link to post
Share on other sites

Załatwiłem 4 odstraszacze akustyczne na komary i w najbliższy weekend 5 osobowym składem idziemy w teren idealny dla komarów (Wisła i okolice) na jakieś 36 godzin. Jak wrócimy to przedstawie wyniki testu. Jak widać z powyższego - jeden z nas nie będzie miał odstraszacza :P

Link to post
Share on other sites
Załatwiłem 4 odstraszacze akustyczne na komary i w najbliższy weekend 5 osobowym składem idziemy w teren idealny dla komarów (Wisła i okolice) na jakieś 36 godzin. Jak wrócimy to przedstawie wyniki testu. Jak widać z powyższego - jeden z nas nie będzie miał odstraszacza :P

...

No i ... ? No i ... ?

Mówżesz bom ciekaw a komary mnie kochają...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...