Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń do CQB - firmy P&J


Recommended Posts

Witam

Chciałbym zacząć zabawę z ASG w CQB.

Jedynym problemem jest to, że nie posiadam karabinu do tego.

Proszę o pomoc w wyborze któregoś z tych dwóch karabinów jednej firmy P&J.

Pierwszym z nich jest:

http://www.taiwangun.com/pj4-cqb-navy-p-j

A drugim jest:

http://www.taiwangun.com/pj4-cqb-sd-p-j

Liczę na to, że mi pomożecie.

Karabinem, który teraz posiadam to HK 416 od firmy GFC.

Link to post
Share on other sites

http://taktyczny.com/repliki-asg/karabiny-szturmowe/karabin-szturmowy-defender-compact-cqb-aeg-pl-lmt-kwa.html

Zerknij na ten karabinek jest trochę droższy, ale za to ma pancerne bebechy.

W środku jest wszystko z baaaardzo dobrej jakości części, oprócz głowicy tłoka, która jest aluminiowa łożyskowana nie wentylowana (po jej wymianie ukazuje się na chrono (450fps) i jeszcze niezbyt dobrej jakości jest gumka HU ale jej koszt to groszowe sprawy (35zł za zieloną g&g) więc moim zdaniem to byłby najlepszy wybór, tym bardziej, że nie będą już dostępne więc ich cena po kupnie nie spadnie zabardzo.

Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy będzie dużo informacji o emkach cymy. To dość nowa linia replik, a społeczność nadal bazuje na opinii ( wg mnie słusznej ) że sensowne emki zaczynają się od KWA.

Pewnie nie dostrzegłeś, że ten karabinek to:

Replika karabin ka CM16 produkcji G&G
Nie mam o niej opinii ale to wyłącznie z powodu, iż wszelkie odmiany i klony eMek są mi obrzydliwe i powodują odruch wymiotny, ale to jest firma nie najgorsza.

 

Ps

Dla mnie typowymi replikami do CQB są wszystkie modele MP5 , używane na całym świecie przez służby specjalne i policję właśnie do akcji w terenie zurbanizowanym, za wyjątkiem modeli MP5SD, które są głównie używane w taktyce nibieskiej.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Do CQB polecam MP5k - gearbox v.3 montowany w nich jest mniej awaryjny, a sama replika jest znacznie bardziej poręczna, niż typowa emka. Z limitem 800zł będziesz miał też możliwość wyboru pomiędzy kilkoma wersjami, i starczy ci na magazynki i ładownice.

 

Jeśli już koniecznie chcesz emkę to jedyną słuszną opcją w tym zakresie ceny jest to co polecił speedy - czyli emka od KWA.

Z emkami cymy niewielu jeszcze miało kontakt, ale jako że osobiście mam dobrą opinię o tej firmie - jedyną awarią jaka przydarzyła mi się w ich replice to zgubienie zęba na zębatce tłokowej - mogę wywnioskować że eksperymenty z nią nie są aż tak niebezpieczne, jak np. branie używki z piątej ręki.

Link to post
Share on other sites

Hah masz mnie Powała - nie dostrzegłem :teethh: Za dużo pracy w weekend.

Drobiazg, każdemu może się przydarzyć. :icon_wink:

G&G też nie polecam o ile to nie Toptech :icon_biggrin:

Nie będę polemizował bo nie mam zbytniego doświadczenia z G&G, miałem ich "M14-Veteran", replika była na bardzo dobrym poziomie zarówno estetycznym, jak i technicznym.

Popieram zdanie Michaela a zwłaszcza Tomka w sprawie MP5. To repliki idealne do CQB a do tego na dobrym poziomie (zwłaszcza CM). Co do MP5K, to jest to replika nie do zdarcia i wbrew pozorom (króciutka lufa) daje radę również w lesie. Moja Pani używa MP5K [Galaxy] z powodzeniem od kilku lat.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ja polecam MP5k, ale od CM

O ile mp5k od CA można dostać w wielu sklepach, o tyle Cymowskie znikają w zastraszającym tempie, ale do rzeczy.

Cymowskie MP5 ma piny wybijane, a CA skręcane śrubami, więc w polu jeśli klęknie bateria szybciej postawisz na nogi Cymę niż CA.

Cyma ma obustronny selektor - w warunkach CQB może się często trafić, że będziesz musiał przełożyć replikę do drugiej ręki.

Cyma ma metalowe body, i choć jest to ZnAl to dobrze spełnia swoje zadanie.

No i cyma jest tańsza :)

Co do różnic we wnętrzu nie wypowiadam się, bo nie miałem zbyt długiego kontaktu z mp5k CA, ale mogę powiedzieć, że jak do tej pory mój Qurczak od cymy nie miał jakiejkolwiek awarii, a po wymianie zaledwie gumki hop up sieje skutecznie na 40-50 metrów.

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152193304-Replika-pistoletu-maszynowego-CM041PDW.html

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie pierwsza. :maniak_OK:

Blow-back w AEG-u jest tak potrzebny jak pryszcz na tej części ciała gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. :maniak_jezyk:

"Tanie Militaria" omijaj szerokim łukiem, najlepiej o promieniu przekraczającym zasięg wyżyłowanej snajperki! :maniak_zle:

Link to post
Share on other sites

Chcę zauważyć że ta cyma nie nadaje się do cqb bez wymiany sprężyny na słabszą :icon_wink:

Na stronie www podane jest 370 fps ale sam widziałem jak mp5k cymy prosto ze sklepu na chrono ma 400fps .

O Matko, to możliwe? Przypadkiem pomiar nie był robiony na kulkach 0.12, bo aż trudno uwierzyć. :icon_eek:

Zazwyczaj sklepy zawyżają pomiar ale jeśli tak wyszło, to tylko + dla repliki.

Link to post
Share on other sites

Chcę zauważyć że ta cyma nie nadaje się do cqb bez wymiany sprężyny na słabszą :icon_wink:

Na stronie www podane jest 370 fps ale sam widziałem jak mp5k cymy prosto ze sklepu na chrono ma 400fps .

A po tej wymianie to co się z nią stanie? Skróci się? Będzie można szybciej wymieniać magazynki? A może będzie miała bardziej taktyczny wygląd?

 

Bez jaj. Rozumiem, że forum zostało opanowane przez bandę fetyszystów, ale nie mieszajcie rożnych systemów walutowych. V wyl. nie ma żadnego znaczenie przy wyborze repliki do CQB. Replika do CQB ma być ergonomiczna (przede wszystkim krótka), solidna (ryzyko upadku/uderzenia), bezawaryjna i posiadać możliwość montażu akcesoriów. W tej kolejności. Bo (właśnie) sprężynę zawsze można wymienić - szczególnie, że limity są kwestią umowną i tu jest taki, tam inny, gdzie indziej w ogóle.

 

A szczękanie zębami na porażające (przerażające? :teethh:) 370 - 400 fps, jest po protu na granicy śmieszności...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Kubo nie wiem w jakim srodowisku ty sie bawisz. W moim jest restrykcyjnie, z twardymi limitami i chronowaniem replik przed strzelaniem. Nie jestem zwolennikiem pluszowego ersoftu lecz u mnie replika cqb ma miec do 350 fps @ 0.20 gram. Twarde prawo ale prawo? :)

 

Link to post
Share on other sites

W takim, że wczoraj strzelaliśmy w budynkach bez limitów, a moje 400 fps w AKSU, uważam za rozsądne.

Ale to nie ma znaczenia. Podobnie jak to ....w jakim środowisku bawi się autor wątku. Ponieważ sprężyna jest standardowym elementem wymiennym i można ją prosto wymienić, w dowolnym momencie (nawet w chwili zakupu, o ile sklep prowadzi serwis). Co nie dotyczy jednak pozostałych elementów, istotnych dla repliki, przeznaczonej do CQB, o których mowa wyżej.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...