Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt 1911 - KWC czy KJW


Recommended Posts

Zastanawiam się nad KWC i KJW na CO2. Pierwszy przemawia do mnie magazynkiem, który nie szpeci, ale wyczytałem na forum, że ma jakąś wadę fabryczną( wpis z 2005r. wiec może coś sie zmieniło) Natomiast o KJW czyta sie same dobre opinie lecz niestety magazynek wyglada tragicznie.

 

KWC

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=21_29&%20products_id=1896

 

KJW

 

http://allegro.pl/kjw-colt-1911-co2-blow-back-full-metal-gc0305-i3333819486.html

Link to post
Share on other sites

Dobra.. w takim razie COLT 1911a1 jakiej firmy jest najlepszy? Brac na CO2 czy GG? Wyczytałem, że ciężko z częściami do KWC. Za duży wybór i jestem w kropce. WE, Bell, CG, KSC, KWA, KJW i nawet Marushin. TM nie biore pod uwage ze wzgledu na cene.

Edited by crsh
Link to post
Share on other sites

Tylko na gazie masz na myśli na CO2 bez kulek? Jak z dostępnością magazynków i częściami zamiennymi?

 

Tylko na gazie masz na myśli na CO2 bez kulek? Jak z dostępnością magazynków i częściami zamiennymi?

Link to post
Share on other sites

Mam podobny dylemat, KWC jest super zewnętrznie ale generalnie większość postów jest o KJW a że potrzebuję klamki za te powiedzmy 430 zł to ciężko się zdecydować. Osobiście jestem za KWC tyle że tak jak kolegę wyżej ciekawi mnie dostępność części i żywotność tej klamki. Bo - magazynek na zbrojowni ~140 zł i do tego niedostępny. No ale jeśli magazynki by były o tyle żywotne że nie trzeba by było martwić się o to że coś się uszkodzi to bym zanabył ...

Edited by macck
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja mogę osobiście polecić colta na co2, z magazynkami jak z innymi, wiadomo są droższe o około 29zł niż gg.

Poza tym że colt ładnie kopie i nawet wieczornymi samymi przechodzkami bezpiecznie czuć się z takim, lecz to nie do tego służy.....

Ale polecam go i boje się że coś będzie syfonował itp.

 

Jednym mankamentem jaki mi się przydarzył to problem komory hu.

1) ząbek na zębatce musiałem wsadzić kawałek plastiku lub zapałki by zębatka HU nie zmieniała pozycji podczas strzelania ponieważ luzy były

2) Powtarzalność strzałów jest bardzo mocna lecz hu nie pokdrecał mi prosto ( wiadomo to tylko boczniak lecz inne gg leciały lepiej lecz miały ok 60 fps mniej). Postanowiłem zajrzeć w HU i tam trzeba było docisnąć blaszkę która dociska dystanser i gumke HU podczas regulacji. Rozbierając komorę należy to zrobić na spokojnie i z sercem bo jak za szybko lub za często będziemy komorę rozbierać to osłabi nam się powtarzalność trajektorii lotu kulki.

 

Ale może ktoś inny nie miał problemu z HU tak więc polecam również tego colta, w zimę znaczna przewaga nad gg.

 

ps. Można by tutaj jeszcze rozważyć inne dziwne zjawisko że jak miałem pełny nabój gazu to mało hu podkręcał, a jak się gaz kończył to przy słabszych strzałach lepiej podkręcał HU, czyli może być tak że za duża moc na ten układ. Można to zawsze podregulować poprzez lekkim przeszlifowaniu głowicy zaworka magazynka gdzie uderza iglica, lecz po zrobieniu HU nie narzekam

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

 

Na inscenizację robi się małą modyfikację zamka, żeby strzelać tylko na gazie i bardzo fajnie to wygląda.

 

Bierz CO2 :icon_wink:, bo od października to nie popukasz sobie z klamki.

 

pozdrawiam,

 

Sprinter

Witam!

Czy mógłbym dowiedzieć się trochę więcej na temat modyfikacji zamka?

Proszę o informacje na PW lub bezpośrednio na forum.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...