Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

Witam, czy ktoś jeszcze oprócz mnie ma problem z odkręceniem tłumika? Mój nie chce drgnąc,

 

Ja w ogóle nie mogłem odkręcić tłumika płomienia. Do tej pory tego nie zrobiłem. Tak mocno się starałem, że aż luzy na risach się zrobiły. Przy rozbieraniu spróbuję jeszcze samą lufę zewnętrzną wsadzić w imadło, bo inaczej tego nie widzę. Małą pchełkę imbusową oczywiście wykręciłem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzisiaj dostałem swoją replikę, a dokładnie A03. Pierwsze co zrobiłem to wymiana gumki HU, ale z powodu dużych wiatrów przesunąłem testy na inny dzień. Druga sprawa która mi się rzuciła w oczy to bezpiecznik oraz druty(kable) jakie istnieją w tej replice. Bezpiecznik jest taki jak na obrazku http://static3.tme.eu/katalog_pics/9/7/d/97d3b8047cbe5e535929f2b66a2d3be2/zksd%202a.jpg . No nie wiem. Co prawda kupiłem używkę i boję się, że jest do niej wsadzona ta słabsza sprężyna. Zobaczymy, potestujemy.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem precki lepiej nie ruszać, chyba, że się na tym znasz to można troszeczkę przyciąć.

 

BTW. Czy komuś udało się wyjąć GB z korpusu? Zrobiłęm tak: silnik wyjęty, uchwyt wyjęty, kolba odkręcona, piny wyjęte(jeden , który trzyma górę i dół, drugi taki sam jak pierwszy tylko nad selektorem i trzeci mniejszy bolec), ten mechanizm od bolt catcha wyjęty, została tylko sprężynka od tego. I jak chcę wyciągnąć gb to blokuje się na ściankach przy kolbie i gdzieś na dole.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś robiłem taki "kombinowany" dystanser. Ucinasz kawałek cyny, lub czegoś innego, w miarę sztywnego i cienkiego. Nakładasz na to rurkę termokurczliwą i podgrzewasz. Następnie nakładasz tyle razy termokurczkę, żeby uzyskać jakieś optimum pomiędzy wkładem do długopisu, a izolacją kabla;) Tniesz na wymiar. Działać działa, ale możliwości jest mnóstwo, rozejrzyj się po gratach.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj przyszła do mnie SA-BO07,wygląda świetnie,od razu w gunfire zleciłem zmianę gumki ze stockowej na czarną systema,chrono pokazuje 425 fps na kulach G&G,niestety przy wymianie w gf ktoś ''na chama'' próbował odkręcić śrubkę przy lufie,przy czym całą ją zniszczył i wgiął metal naokoło niej,co akurat nie spobało mi się za bardzo. Lata myślę na 40-50 metrów na kulkach od gf,ale po świętach od razu zamawiam G&G,z repliki jestem zadowolony,teraz czekam na sprawdzenie jej w boju.

Link to post
Share on other sites

Dołączę się do tematu bo widzę, że zaczęły się testy więc opisze swój tzw. "stress test" (wykonałem go na swoje potrzeby i nie radzę nikomu tego próbować).

 

Mianowicie kilka miesięcy temu kupiłem swoją Specnę SA-A02 i pobiegałem z nią trochę ale niestety trafił mi się "ten gorszy egzemplarz" i moc miałem niecałe 250FPS z zasięgiem ok 20m :(

 

Ale ponieważ tak łatwo się nie poddaje to postanowiłem, że nie będę reklamować bo ogólne działanie było bardzo dobre. Zamówiłem sobie M130 Madbulla i LiPo 11.1v .

 

Pierw był test z batką i mimo tak jak wcześniej pisali koledzy troszku się jej zagrzało to mimo wszystko nadal działa bez zarzutu i silnik kręci jak głupi, Rof trochę nie z tej ziemi ale przynajmniej reakcja na spust o wiele wiele lepsza niż na stock'u. Przeleciałem w ten sposób kilka tys. kulek i nic się nie działo głupiego z repliką więc przyszła pora na sprężynkę.

 

Po zmianie sprężyny (gdzie byłem pewny i gotowy kupna nowego GB w razie czego) nadal nic.... moc wzrosła niemiłosiernie i bez specjalnego doszczelnienia i montażu dyszy mam ok 450-490FPS (zależy od chrono). Znowu wywaliłem kilka ładnych magazynków i nic. Replika przeżyła już sporą ilość imprez w tym kilka zwykłych strzelanek i kilka poważnych event'ów i naprawdę nic się z nią nie dzieje. Na GB nie ma śladów nadmiernego zużycia tak samo jak pozostała część elementów. Body mimo, że ZnAL również jest w całości i nie ma luzów, a kilka razy porządnie się wyłożyłem podczas sprintu za osłonę i byłem wręcz pewien, że body do wymiany.

 

Podsumowując w tej cenie to dość dobry kawał złomu o nienagannej jakości i można śmiało się z nim bawić. W porównaniu do SIG'a 552 ICS podczas zwykłego użytkowania nie wnikając w bebechy oraz materiały to jestem naprawdę zadowolony i jedynym minusem to faktycznie kolba..... no mogli już zrobić ją trochę lepiej :icon_razz:

Edited by JT86
Link to post
Share on other sites

Przyszła moja emusia.

 

Pierwsze wrażenia: jakieś to takie lekkie. Przywykłem do M4A1 z baterią z przodu i ciężarkiem w prowadnicy kolby :D

ale ogólnie wygląda solidnie.

 

replika przyjechała z poluzowanym tłumikiem płomienia. nie ma się co dziwić, bo gwint na lufie zewnętrznej wygląda koszmarnie. wolę nie wiedzieć, z jakiego gównolitu jest zrobiona.

 

do czego jest ten dodatkowy kabel w prowadnicy kolby?

 

niepokoi mnie bateria. przyszła kompletnie pusta, po podłączeniu do repliki nie daje znaku życia. w żaden sposób nie reaguje na naciśnięcie spustu. podłączyłem ją do ładowarki na rozładowywanie, teraz od dwóch godzin się rozładowuje.

 

kupiłem moją SA-A01 między innymi dlatego, że chciałem coś krótszego. przy moim wzroście M4A1 jest lekko przydługie. a tu się okazuje, że różnica długości wynosi ledwie kilka cm. nie chciało mi się mierzyć, ale w każdym razie niewiele.

Wszystko przez mocarny tłumik płomienia, który jednak mi się podoba ;3

 

Kolba faktycznie trochę tandetna się wydaje. Duże luzy.

 

Bolt catch fajny bajer.

 

Zajebiste luzy magazynka przód-tył - zupełnie jak w mojej starej emce. Pewnie znowu trzeba będzie podkleić rzepem

 

Oznaczenia brzydkie moim zdaniem. Tłoczone byłyby lepsze

 

Nie strzelałem jeszcze z niej. Podłączyłbym swoją starą batkę, ale ona jest na T-Deansy, a gdzieś zapodziałem przejściówkę i nie mogę znaleźć.

 

Na risach dość łatwo farba się ściera. Już są ślady po śrubach od rączki.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie odkryłem mankament w mojej replice. Po założeniu wcześniej gumki hop up (systema energy) myślałem, że kołnierz gumki się ułoży w komorze. Pierw kulki latały strasznie dziwnie, potem zacinki więc stwierdziłem, że to wina dystansera, albo dyszy. Ale okazuje się, że dziwnie się wygina kołnierzyk. Wyjmuje i oprócz tony smaru, który zapewne wypluła dysza pojawiły się opiłki metalu. Widać było, że to od komory. Do tego miejsce gdzie ma leżeć kołnierz jest niesymetryczne. Chyba będę musiał szukać komory KA albo Elementa czerwonego.

 

 

Edit: GB akurat miałem całe w smarze po otworzeniu, ale ten smar był chyba z kawałkami frytek albo czegoś podobnego z frytkownicy :teeth: Śmiało można to nazwać chińskimi gilami. :icon_lol:

Edited by laqum
Link to post
Share on other sites

Przyszła moja emusia.

...

do czego jest ten dodatkowy kabel w prowadnicy kolby?

 

U mnie dodatkowego kabla nie było. Jakie ma końcówki? Może ten dodatkowy kabel to kabel między bezpiecznikiem, choć wtedy jedna żyła nie jest dzielona.

 

@ Vakir92

W mojej wiedzy typ 0 na M16 to odpowiedni cylinder. Jeśli można pokusić się o dziurawy to różnicą miedzy nimi na obecnym powinien być tzw kwiatek a nie spadek zasięgu. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś to przeczyść lufę i gumkę hu od środka, puść parę strzałów bez górnego body. Możliwe, że masz to co opisał laqum, czyli plucie smarem. Stąd świrowanie hopka i mały zasięg.

Link to post
Share on other sites

Moja SA-01 jeszcze nie testowana. Przyszła bez żadnych luzów prócz kolby ( wykonanie swoją droga koszmarne - musiałem sciąc nadlewki nozykiem). Wszystko zwarte i przyjemnie matowe. Dzwięk strzału przyjemny. Na przeglądzie zerowym pomiar fps wahał się od 420 do 430 więc szczelność troche lepiej niż dobra.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...