Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chłopaki, jaka u was sprężyna była w stocku zamontowana? Ta do cekube, czy ta mocniejsza?

 

Mocniejsza. Co ciekawe cqb ma nieregularne zwoje, ta mocniejsza ma regularne. Obie są raczej krótkie w porównaniu do np Guardera.

Edited by KonradMK
Link to post
Share on other sites

Mocniejsza. Co ciekawe cqb ma nieregularne zwoje, ta mocniejsza ma regularne.

 

O widzisz, dobrze wiedzieć.

 

Serwisant twierdzi że słaba sprężyna jest w środku, że 120 to to nie jest, to pomyślałem, że może fabrycznie miałem tę słabszą włożoną. Stąd moje pytanie.

Tak się też składa, że ta sprężyna która NIE jest zamontowana, ma regularne zwoje. Więc kolejny powód by twierdzić, że w środku siedzi ta słabsza

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Jako „nowy” na forum, na wstępie chciałbym wszystkich Was powitać.

 

Jestem od niedawna posiadaczem repliki Specna Arms SA-B05. Podzielę się z Wami uwagami odnośnie tego modelu skierowanymi generalnie do początkujących (wahających się z zakupem). Wyjadaczy w temacie ASG proszę o wybaczenie laikowi.

Być może moja opinia przyda się osobom, które po przeczytaniu 33 stron forum nadal wahają się z zakupem repliki tegoż producenta.

Karabin po wyjęciu z pudełka wygląda dość przyzwoicie, równo nałożona farba, brak jakiś większych niedoróbek w plastikach, u mnie nic nie latało. Wszystkie śruby były dobrze dokręcone.

Schody zaczęły się niestety już w momencie podłączania akumulatora dodanego do zestawu. Grube, mało elastyczne przewody dość mocno utrudniają ułożenie akumulatora w kolbie oraz jej zamknięcie.

W trakcie strzelania zaczęły mi wypadać z korpusu małe piny, które zostały luźno wciśnięte w otwory. Jeden się zgubił... pozostałe trzy przykleiłem klejem. Potem zaczął się wysuwać długi pin, blokujący jak mi się zdaje gear box...

Następnie nie dało się zablokować na stałe pokrywy komory hop up, cały czas sama się luzowała (po odciągnięciu w tył sama opadała). Irytująca usterka, gdy najdzie nas ochota by podkręcić hop up (no chyba że mamy trzy ręce). Po rozebraniu broni (bardzo proste) okazało się, że trzeba podpiłować pilnikiem krawędź blachy, tak by powstał ząbek (ale dlaczego nie było go tam fabrycznie?).

Strzelanie kulkami 0.3 było bardzo nierówne, przez kilka strzałów kulki leciały daleko i dość prosto, by nagle powiedzmy niespodziewanie zacząć gwałtownie opadać.

Wymieniłem zatem czarną gumkę hop up, na zieloną (za Waszą radą). Od razu widoczna była poprawa w donośności, jednak problem powtórzył się... Okazało się, że winny jest regulator hup up'a, który w trakcie strzelania sam się kręci! I za nic nie da się zablokować... dokręcanie śrubki mocującej nic nie dało. Zgryz... :icon_evil:

Czytając forum wiedziałem, że ASG to wieczne modyfikacje, regulacje i ogólnie fajna zabawa... ale niekonieczne w nowiuteńkiej replice. Jak ktoś nie ma żyłki do majsterkowania, to nic tylko siąść i płakać nad wydaną kasą.

I teraz czas na konkluzję, być może cena, którą zapłaciłem jest „niewygórowana” w porównaniu do innych replik z metalowym korpusem. Jednak jestem pewien, że jeśli nie ma się parcia na zakup repliki ASG to warto poczekać i dołożyć do czegoś bardziej markowego.

Być może, w dłuższym okresie czasu gdy "drobiazgi" przestaną mnie denerwować to replika okaże się „zajefajna”, a opisane "usterki" to był „pikuś”.

Jednak na dzień dzisiejszy dla początkującego replika M4 firmy Specna Arms może być źródłem niemałej frustracji.

Link to post
Share on other sites

Z komorą też miałem problem- wystarczy odkręcić śrubkę, zdjąć pokrętło i delikatnie przypiłować.

 

Co do tego co zastałem w GB. Na zębatkach tylko jedna podkładka, sprężyna to coś pomiędzy 110 a 120, łożyska źle wstawione, nie równo i wystają, nieszczelności.

 

U mnie w modelu sa-a03 długość dyszy to 20,7mm.

Link to post
Share on other sites

Można było też dać podkładkę pod śrubkę trzymającą pokrętło (ja tak zrobiłem). Co do usterek opisanych przez Badylka to musiałeś trafić na wyjątkowo nieudany egzemplarz albo ktoś się nim wcześniej bawił. Nie otwierałem co prawda gearboxa ale na sprężynie KWA (odpowiednik M110 mniejwięcej) tłok chodzi ładnie, brak niepokojących dźwięków. Co do tego że sprężyna M120 nie jest wcale M120... wsadziłem ją do KWA M4 i wyszło mi >460 FPS. Jedyna rzecz która mnie irytuje to dziadowski hop up - otwór wejścia dyszy jest lekko przesunięty w prawo (ścianka po lewej jest grubsza) więc być może spowoduje to rozwalenie dyszy (która jest na dodatek plastikowa). Za 700 PLN jednak Specna to świetny deal, mi się bardzo podoba.

 

Jeszcze jedno - w B02 lufa wewnętrzna ma ogromny luz względem zewnętrznej a wiadomo że jak lata to z powtarzalnością strzałów może być słabo. Nawinąłem 3 warstwy taśmy izolacyjnej i nadal lufa suwa się wewnątrz ale nie telepie się już po ściankach. Powinno pomóc.

Edited by KonradMK
Link to post
Share on other sites

Dobrałem się do środka GB.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to brak ostatniego zęba w tłoku wygląda na to że został urwany ale nigdzie nie mogłem znaleźć kawałka plastiku. Pewnie chińczyk był głodny :D

Zębatki miały strasznie sucho ale w tłoku była jakaś dziwna chińska wydzielina. Podkładki żadnej nie było trzeba było się chwile pobawić.

Zębatka silnika wygląda jak katowana trochę wyrobiona i wyszczerbiona ale zębatka silnikowa OK. Ogólnie po 10k kulek wyglądają jak nowe.

Tłok jak pisałem ułamany ząb ale działa.

Głowica tłoka ma kiepski oring na dzień dobry i strasznie przepuszczał. Rozciągnięte przesmarowana i jest jak na razie ok.

Głowica Cylindra była zasyfiona piachem ! tragedia dodatkowo ta rurka ( prowadnica dla dyszy ) rusza się przód tył nie wiem czy tak ma być. Uszczelniona teflonem i jest ładna strzykawka.

Dysza wymieniona na Doszczelnioną Elementa i jest strzykawka, kulki podaje ładnie.

Zdziwiła mnie płytka selektora wyglądała dziwnie wygięta przy wycięciu na selektor. Po wyjęciu okazało się że jest troszkę pęknięta -kropelka i działa.

 

Po shimmingu dźwięk GB jest ładniejszy ale strasznie słychać uderzenie tłoka o głowicę ale tam nie ma co amortyzować uderzenia.

Kable niskooporowe, wywalony bezpiecznik i rof się zwiększył na lipo 7.4. Szczelność dysza-gumka jest bardzo dobrze sprawdzane na otwartym GB.

 

Tłok przydało by się wymienić ale nie wiem czy warto pchać shs 15 metalowych czy lepiej 7 lub 3 zęby ?

Przy okazji wsadził bym coś w stylu m130 i głowicę SHS POM.

Link to post
Share on other sites

U mnie wszystko działa, mam wrażenie że nie ma różnicy między Specną a KWA w tym momencie. Z obu replik strzela mi się tak samo dobrze. Jedyna różnica to jakość gratów co odbije się na szybkim zużyciu w Specnie na bank ale ilość części zamiennych na rynku jest ogromna a grzebanie i tuning repliki bawi mnie tak samo jak strzelanie.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wróciłem z poligonu "Winów" pod Opolem, aby jeszcze raz sprawdzić w boju replikę i niestety problem z auto powtórzył się i wystrzelałem sobie pół magazynka w buta :). "samo strzelanie" na auto pojawia się losowo... bez reklamacji się nie obejdzie :(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...