Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

Mam nanotecha 2S, 1300mah. Włazi na szerokość na spokojnie, tylko wystaje i kolba wtedy musi być od 3 pozycji w zwyż. W sumie mi to nie przeszkadza, bo zawsze było mi wygodniej na tych większych rozstawach.

Edit. Oj, mowa o kolbie teraz doczytałem, ja mówiłem o prowadnicy :D

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak będzie dostępny to ściągnę Turnigy Nano-tech 3S 2000mah w trzech patykach. Z moich pomiarów na 90% zmieści się w kolbie SF z wykorzystaniem prowadnicy i powinno jeszcze w niej ucisnąć mosfet. Tylko jak pisze kolega wyżej składanie kolby skończy się na 2-3 kliku.

Link to post
Share on other sites

A propos plomb na GB ja mam QC i SVS.

 

Opłaca się trzymać gwarancję i wymieniać części na serwisie czy olać serwis i robić na własną rękę jak się ma w teamie kogoś kto ogarnia temat ?

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Też mam taką naklejeczkę :D Olej tą gwarancję, częsci w specnie są dobrej jakości, jedynym katem dla nich jest ich kiepskie spasowanie. W serwisie odeślą Cie do domu, "bo przecież kulki leco to co pan nam dupe zawracasz?" Zanieś to do swojego człowieka na mały lifting i jedziesz dalej ;)

Link to post
Share on other sites

Tobie i całej reszcie Europy... Ja wolę dać do kogoś kto dla repliki ma więcej czasu niż kilka minut i nie ma narzuconego obowiązku wkładania byle jakich części, nawet i zinnych trupów, byle replika ruszyła. Nie wiem czy AnR robi poza godzinami pracy, ale jestem prawie pewny, że prywatnie zrobiłby replikę duużo lepiej niż podczas masówki w Gunfire...

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Le fuuu... Brzydale mi się nie podobają :D

 

Ja mam SA-B02. Minimalne luzy na risach niczemu nie przeszkadzające, trochę metaliczny dźwięk przy wystrzale jak dla mnie i kumpli ale w niczym to nie przeszkadza biorę się za niedługo za wyciszenie jej ;) I strasznie dobijająca jest zanitowana aluminiowa płytka w dolnej szynie RIS (szyna jest wyciągana) a aku jest przecież w kolbie więc to jest zbędne a może odbijać światło w nocy, raz przez to dostałem :/ teraz zamalowałem sprayem jak zresztą całą replikę i nie przeszkadza ;)

Link to post
Share on other sites

Lufa faktycznie jest dość brzydka, wygląda jak pociapana srebrzanką. Ogółem replika jest wykonana bardzo dobrze, ale na pewno nie można powiedzieć, że perfekcyjnie. Jest trochę drobnych i mało widocznych niedoróbek w stylu niezgrywające się szyny, ślady po frezowaniu(?), nierówna oksyda na drobnych metalowych elementach, nadlewki na plastikach, niedokładnie pomalowane elementy, itp. Spasowanie jest za to świetne, pomijając kolbę (typowe) i przyrządy celownicze. Ogółem rzecz biorąc, jeśli ktoś nie jest perfekcjonistą, to Specna powinna go zadowolić. Mówię o wykonaniu zewnętrznym, do środka jeszcze nie zaglądałem.

Link to post
Share on other sites

Moja A-01 nie miała żadnych luzów-beton. Mnie też się ta srebrna lufa nie podoba ale za razem nie przeszkadza:)

 

Wrzucam fotki z wczorajszego podkładkowania.

 

Moje spostrzeżenia:

 

Kable mimo swojej drucianej urody przewodzą bardzo dobrze - sprawdzałem na niskooporowych 1,5mm^ i przewodzenie było identyczne. Kable nie grzały się - silnik też nie miał problemów. Rof na obydwu kablach identyczny.Postanowiłem pozostać przy stockowych.

 

Zespół tłoka - 99% strzykawka . Nie wiem jak ale dysza nie puszcza praktycznie nic. Wiadomo, że nie ma 100% szczelności ale i tak jest bardzo dobrze +.

 

Sprężyna - średnio sztywna. Regularne zwoje. Chińska M120.

 

Zębatki ( po ok 4 tyś kulek) - jak nowe.

 

Tłok - jak nowy.

 

Szkielet gearboxa nie wygląda jak tanie odlewy. Widać, że jest sporo grubszy i lepiej wykonany. Nawet w dotyku czuć, że to nie to co w cymie/pj/bojcu. Bardziej podchodzi mi to pod G&P albo CA.

 

Silnik - porównywalny z bojcem ( z tym , że boyi potrafi zakończyć życie po paczce kulek ).

 

Co mnie zdziwiło to to, że żebatki nie miały żadnych rys - były dobrze wypodkładkowane. Smaru praktycznie nic - to było odpowiedzialne za glośną pracę układu. Wazelina techniczna załatwiła sprawę.

 

Ogólnie daję Specnie ocenę 4/5. Jest bardzo dobrze. Napewno lepiej niż w bojcu i w PJtce. Cyma porównywalna ale na korzyść specny idzie szkielet.

 

FOTKI:

 

 

http://zapodaj.net/4...b305fa.jpg.html

 

http://zapodaj.net/df8c084bec243.jpg.html

Edited by Said
Link to post
Share on other sites

Też mam SA-A01. To ze srebrną lufą zewnętrzną.

 

Dziś poluzowały mi się risy. Po prostu zaczęły się odkręcać od komory zamkowej. Jak usłyszałem nieprzyjemny chrzęst to stwierdziłem, że rozłożę to cholerstwo, bo na dzisiejszym szczelaniu najwyraźniej dużo piachu się dostało.

 

Lufa zewnętrzna sprawia strasznie mizerne wrażenie. Tak samo jak gwint na tłumik. Wolę nie wiedzieć, co to za gównolit. Mam wrażenie, że moja 5-letnia siostrzenica jest w stanie ją złamać. Nie wiem, może przez ten kolor i fakturę. Niby srebrna, ale matowa.

 

Co sądzicie o pomyśle zastosowania kleju do gwintów na łączeniu komory zamkowej z szynami oraz na tłumiku płomienia?

 

Są na rynku stalowe lufy zewnętrzne do emek?

Link to post
Share on other sites

Eee żaden gównolit, ja mojej SA-B04 używam jako laski gdy się zmęczę. Po prostu stawiam na tłumiku i opieram się na kolbie. Skała. Żadnych luzów, zgrzytów, wygięć czy pęknięć. Dzisiaj dodatkowo kumpel poleciał z nią pół piętra w dół. Efekt? Heh, siadła zielona kropka w koli, Specnuch bez najmniejszych ubytków.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie charakterystycznego dźwięku sprężyny - to chyba wina systemu jej szybkiej zmiany (prowadnica dociskana sprężyną do tylnej ścianki), bo w drugiej replice, z prowadnicą wykonaną w trochę inny sposób jest najzupełniej normalny. Jeśli problem ustępuje po zmianie sprężyny, to wynika najpewniej z tego, iż stockowa jest po prostu bardzo krótka. Jeśli będzie mi się chciało, to zweryfikuję to jeszcze w praktyce, na razie mam już dość grzebania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...