Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

Zamawiam specna, sądzicie, że takie zmiany wystarczą:

- zmiana gumki na czarną systeme

- kable na niskooporowe + T-Deans

- podkładkowanie i smarowanie + ogólny przegląd

PS. Polecam sklep jarmix.pl świetna obsługa odpowiedzieli szczegółowo na każde pytanie, kabelki i gumkę zamontują mi za darmo, a podkładkowanie, smarowanie i przegląd są robione przy każdej zamówionej replice bez opłat. Dlatego realizacja zamówień replik trwa 10 dni.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Widocznie pod tym względem mój egzemplarz był gorszy, ponieważ w moim się zdarzały mniej więcej raz na 8 strzałów, więc tragedii też nie było, mimo wszystko po wymianie dyszy na stockowej sprężynie osiąga stabilne 425fps, więc chyba warto.

 

Przepraszam, ale musiałem odpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Ale przecież te repliki mają totalnie badziewne flaki. Nie mają NIC lepszego nawet od Boyi wewnątrz GB. Specna ma łożyska kulowe a Boyi stalowe ślizgi. Które lepsze to już kwestia podejścia. Ja wolę ślizgi bo jeśli tylko mają smar to nie mają prawa w żaden sposób się popsuć. Nawet Boyi ma łożyskowaną prowadnicę sprężyny.

Prowadnica wyciągana i tak nie daje żadnej "szybkiej wymiany sprężyny" bo trzeba całą replikę rozebrać.

O co tyle zachodu?

Że o cymowskich bebechach, które faktycznie są diabelnie mocne, czy o PeJotach, które w stocku mają WSZYSTKO czego nie ma Specna nie wspomnę.

Albo wspomnę:

-stożkowe głowice cylindra i tłoka z czego cylindra metalowa a tłoka łożyskowana.

-cylinder powlekany, średnicy "pół BU"

-stalowa prowadnica łożyskowana.

-silnik neodymowy.

I czym się w Specnie zachwycać?

Link to post
Share on other sites

Poldeck z tego co wiem to BOYi ma aktualnie kulkowe 7mm i jest takim szitem że ... Zachwycać się jest czym gdyż spasowanie body jest lepsze niż w takim BOYI i CYMIE. Mają szeroki wachlarz rodzajów emek gdzie inni producenci po prostu odpadają na tym poziomie i cenie. W środku nie ma poezji no ale coś za coś. Działać działa a z biegiem czasu można wymienić. Co do samego GB można włożyć go do innej repliki tak jak ja i cieszyć się tanim QD :)

Link to post
Share on other sites

Brzuski, bebechy też są na pewno lepsze niż boycowe i cymowskie. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie miałem ani jednego ani drugiego w rękach. Moja specna działa super, mimo charakterystycznego dźwięku zębatek, ale to może kwestia podkładek.

Link to post
Share on other sites

Bebechy na chińskim poziomie. Nie jest to żaden wyczyn, po prostu dobrze dobrane do siebie. Cała magia siedzi w szkielecie. Specnowe V2 to najwytrzymalszy chiński szkielet tego typu. Dzięki temu tuning jest tańszy i przyjemniejszy.

Szkoda, że do tej pory nie został rozwiązany problem kiepskiego smarowania i w niektórych przypadkach tragicznego podkładkowania :/

Link to post
Share on other sites

Miałem przed specną przez chwilę emkę boyca i... shit totalny :F. Z zewnątrz kupa, w środku zwłoki. Specna w porównaniu do bojca ma na prawdę niezłe wykonanie zewnętrzne (no może poza latającym dosyłaczem zamka :P).

 

Fakt faktem - emka specny nie nadaje się prosto z pudełka do strzelania :F. Trzeba ją rozkręcić, wyczyścić ze smaru, wypodkładkować po bożemu i nasmarować. W środku na uwagę zasługuje jedynie strzykawka w zespole cylindra, dysza to kupa.

Link to post
Share on other sites

Mam dwie specny, jedną rocznik 2013, druga prawie, że nowa. Obie działają, tyle że tą nową złożyłem sobie nieco mocniejszą od ogólnego standardu na bazie B03. Mam teraz 462fps (+/-3). Komora stock, gumka systemy i... Stock dystanser. 0,28 zaczyna podkręcać na przedostatnim ząbku hopa :P Znalazłem inny i wyjmuję tą kupę :/

 

Link to post
Share on other sites

U mnie prawie wszystko ok. Jedyne co to problem ze szczelnością komory z dyszą i ucieka ok 100 fpsów. Po wymianie komory fpsy wracają. Komora CA ma lekko szersze skrzydełka wchodzące w lufę zewnętrzną i trzeba coś lekko przejechać pilnikiem.

Link to post
Share on other sites

Do replik Specna Arms podchodziłem z wielkim dystansem, w myśl zasady: "poniżej 1000 zł dobrej M4 nie dostaniemy". Ja, zwolennik i posiadacz tych markowych od EA, KWA, G&P postanowiłem pokusić się o zakup chińczyka.

Zupełnie z czystej ciekawości zakupiłem replikę, która miała się przydać w CQB, wyglądać, strzelać i teraz jeszcze wyląduje u mojej kobiety na teście ostatecznym.

Z wyglądu, spasowania i jakości jestem zadowolony. Wszystko stoi na wysokim poziomie. Bardzo dobre spasowanie, nie ma luzów w front gripie, jedyny luz posiada kolba, która i tak w moim przypadku będzie wymieniona. Jeżeli ktoś ma do tego uprzedzenia, to zdenerwuje się jak cholera, gdyż kolebie się jak babcia na stołku.

Co tam w środku słychać? Otóż do gumki się nie doczepię, bo zanim repliki użyłem, to wymieniłem na zieloną G&G, podobno oryginalna jest słabej jakości.

Ale po kolei: GB - najgorszy dźwięk wydaje sprężyna, ta która była oryginalnie zamontowana jest krótka i stąd te odgłosy, polecam ją wymienić na odpowiednią długość. Jednak zanim to uczynimy należy się przyjrzeć wnętrzu, jest ono strasznie suche, trzeba wpierw ładnie w gorącej wodzie i płynie do naczyń wyczyścić, a następnie uzupełnić smary, spodkładkować i złożyć.

Niestety w chwili obecnej nie posiadam żadnych części tuningowych w szufladach, ale już wiem, że z czasem należy wymienić:

-gumkę (już wymieniłem) bo PODOBNO jest słaba

-dystanser albo mi wypadł, albo go nie było?

-dyszę

-dopychacz (jakiś taki strasznie nieelastyczny, może pęknąć bo już robią się białe pręgi na nim..)

-kable (jakieś takie twarde)

-najlepiej wywalić bezpiecznik i mosfet zamontować

-głowicę tłoka

-sam tłok o ile mamy zamiar włożyć mocniejszą sprężynę bo ten taki niepewny się wydaje i ja osobiście go wymienię

 

Dodam jeszcze, że śruby (torx) mają spory luz zaraz po wyjęciu z pudełka, polecam dokręcić. A jeżeli już zabierzemy się za rozkręcanie, to należy szczególnie zadbać o to, aby nie kręcić nimi zbyt mocno, gdyż są słabej jakości i wyrabiają sobie gwint.

Za taką cenę, warto nabyć M4 od SA. Oby tylko nie wzrosła, gdyż wtedy już nie będzie zbytnio opłacalna ze względu na słabe podzespoły które oferuje. Tak, to można dołożyć 200 zł i jakiś rozsądny tuning przeprowadzić no i cieszyć się bardzo fajną repliką.

 

2je3eck.jpg

Edited by Vaco
Link to post
Share on other sites

Dla mnie to popychacz, dopychacz, dosyłacz, więc wybaczcie, ale wiadomo chyba o co chodzi, niemniej dzięki za sprostowanie. No ja też niestety nie wiem skąd te pręgi się zrobiły, przecież sprężyna nie wywiera żadnej siły na zębatkach podczas otwierania, bo jest dawno wyciągnięta, więc jest tam całkiem luźno, a jednak coś wywiera na nim siły nieczyste :icon_biggrin:.

No nic, koszt nowego oscyluje w granicach 15/20 zł za SHS czy coś podobnego i dobrego.

Edited by Vaco
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...