Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Żadna nowość, to normalny model z oferty tego producenta (East Crane, a u nas Specna Arma). Gunfire nie sprowadza całego wachlarza wiec ktoś ściągnął to na własną rękę i sprzedaje na allegrogo...pytanie jak z chybotliwością frontu, reszta to ten sam standard. Przy takiej cenie warto zaryzykować, jak będzie latało to można dokupić front ris'owy.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Ja się wypowiem na temat sa-a07 (wersja z paździochowatym tłumikiem).

Emkę kupiłem w zeszłym roku.Na stockowych (finanse nie pozwoliły mi na natychmiastowy tuning) częściach daje radę ale szału większego nie ma - najważniejsze że nie było żadnej awarii.Pierwsze wrażenie jak się przesiadłem z Giety i strzeliłem był ów magiczny dźwięk jakby zamiast kulasów lufą miała wyskoczyć sprężyna.Dość długo nie mogłem się przyzwyczaić do tego i miałem wrażenie że każdy kolejny strzał jest tym ostatnim a w środku dzieje się istna apokalipsa.Wszystko działa do tej pory.To na co chcę zwrócić uwagę przy zakupie tej wersji z tłumikiem to to że lufa wewnętrzna nie wchodzi w całość tłumika-jest dosyć spora odległość między końcówką lufy a otworem wylotowym tłumika.Ostatnio zauważyłem brak celności i zastanawiałem się o co może chodzić.Wymieniłem 2tyg. temu gumkę na Systeme ale niestety celność była tak samo słaba.Ku mojemu zdziwieniu, kulasy poszarpały "materiał tłumiący" czyli tą badziewną gąbkę.Farfocel na farfoclu jak w myjni samochodowej.Po zdjęciu tłumika wszystko wróciło do normy, więc albo z miejsca wkładać dłuższą lufę albo zmieniać tłumik na coś innego.

Link to post
Share on other sites

Od jakiegos czasu w obiegu jest juz Specna Arms vol.2 - Poprawiono nieco dzwiek przy strzelaniu (nie wiem jak, ale metaliczny dzwiek jest troche delikatniejszy i krotszy) oznaczenia delikatnie poprawione, (chyba we wszystkich modelach) pojawily sie rowniez oznaczenia po drugiej stronie korpusu. Generalnie emki sa dosyc mlode i jeszcze pracuja na swoja marke, wiec panowie ze specny staraja sie przy skladaniu jak moga :D Spasowanie dalej na najwyzszym mkowym poziomie - nic nie lata, luzy na magazynku sa jak wszedzie, kolba - wiadomo, zalezy od egzemplarza, lata zawsze ale nie na tyle zeby to jakos strasznie przeszkadzalo, jak dla mnie ocena 4/5, ze wzgledu na cene i poprawki nanoszone przez producenta nie bedzie krzywdzaca, nawet pokusilbym sie o to 4+/5 :)

Link to post
Share on other sites

Specna z lipca tamtego roku, śmiga na prece madbull z gumką G&G z 2012, założona dysza shs, opóźniacz, oring shs, nowe kable i dopieszczona. Wszystko strzela w kupie i planuję włożyć sprężynę elementa m125 bo mnie zaczyna irytować ten dźwięk. Swoją drogą nie dawno nabyłem m4 troy 4" na biciach DPMS od KING ARMS, pod względem spasowania oba na wysokim poziomie i + dla specny bo kolba specny lekko się telepie nie przeszkadzając mi, a w ka nie da w ogóle się jej używać, musiałem podłożyć warstwę rzepa. Materiały pod względem kolorystyki wygrywa ka faktura ciemniejsza i bardziej szorstka dla ręki, jakość materiałów metalowych też na +ka. Praca gb ciężko porównać ze względu na tłumik dźwięku, który powoduję że replika strzela głośno nawet z kulkami. Strzelanie na korzyść specny, pomimo wyczyszczenia lufy i gumki dalej mam 40 m zasięgu i dziwne skręcanie w prawo (sprawdzałem ułożenie gumki w komorze). Jak bym miał dzisiaj wybierać pomiędzy specną a ea/ka znowu wybrałbym specnę.

Link to post
Share on other sites

Ja mam specne i mam w niej bore-upa od guardera i precke guardera, gumkę G&G zieloną , ostatnio wsadziłem tam stockową sprężynę m130 od sawa i mam 490 fps na 0.2 g na 0.25 g pokazuje 450 fps . Ale do tego zamontowałem MBlocka i przydało by się lipo 11.1 v bo silnik przy 9.6v której używam daje rade ale nie już tak jak na m120.

Link to post
Share on other sites

Mała ciekawostka, zamówiłem specne i do niej kabelki niskooporowe modify. Panowie z jarmixa zadzwonili do mnie i powiedzieli, że nowa partia SA ma zamontowane w stocku kable niskooporowe i wyjdzie taniej bo nie ma sensu zmieniać kabli z niskooporowych na niskooporowe. Gdy przesyłka do mnie dojdzie napisze co nie co o tej "nowe" serii.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem trochę, że podobno jest nowa partia i ma ona poprawione parę rzeczy jak mianowicie zmorę SA - gumkę HU. Kiedy w sklepie pytałem się o polecanej zmianie gumki w SA-A07, dowiedziałem się, iż posiada wmontowaną czarną systemę i nie ma po co zmieniać. Jednak nawet na maksymalnym hopie kulki opadają relatywnie blisko - teraz pytanie do was: tak powinno być, czy może posiadany przezemnie model jest starszą partią, pan w serwisie się pomylił i czeka mnie wymiana gumki?

Link to post
Share on other sites

Dupa, a nie niskooporowe. Może są nieco lepsze od chińskiego standardu, ale i tak to zwykły, sztywny drut. Po wymianie na prawdziwe niskooporowe ROF skoczył u mnie do góry.

Taaa, teraz to nawet czarne systemy do tego doszły... W sumie bajki z serwisów spotkały i mnie. Kiedyś, kiedy zaczynałem i byłem na tyle głupi żeby interesować się JG, zadzwoniłem do serwisu pewnego popularnego sklepu. Tam dowiedziałem się, że gumki w G36 JG nie trzeba zmieniać, bo jest ok o.0

Może co najwyżej teraz dają jakieś czarne gumy, ale to nie oznacza, że to od razu systemy...

 

Teraz pytanie:

Wydzieliście gdzieś na świecie, bo w GF na pewno nie, gotowe komory nabojowe z lufą i risami od Specny bądz rebrandu? Chodzi o fragment repliki który otrzymuje się po odkręceniu śruby z body. Szukam takiego kompletu, bo chciałbym szybko to cóś B04 zamienić w Mk18 jak mi sie znudzi.

 

Link to post
Share on other sites

Okej panowie, replika jest już u mnie. Model SA-B02.

Plusy:

-Spasowanie idealne! Nic nie lata poza kolbą, latała delikatnie, aczkolwiek podklejeni izolką bardzo pomogło. Teraz siedzi ciasno.

-Osiągi. Po delikatnym tuningu, gumka, podkładki, smary i kable i śmiga bardzo przyzwoicie.

-Wykonanie zewnętrzne, według mnie jest fajne i takie jak na lepszy chiński standard przystało.

-Ogólnie replika jest okej, jak za tą cenę.

Minusy:

-Dźwięk spowodowany stockową sprężyną.

-Fatalna stockowa gumka HU.

 

Kable nie są już takie jak w pierwszych modelach. Są nieco bardziej elastyczne i można je nazwać pseudo "niskooporowymi"

Link to post
Share on other sites

W swojej M16 od SA mam lufe guardera 6,02,gumke G&G,tłok SHS 14 stalowych zębów,jade na turindze 2000 7,4 lipo,komora elementa,kable niskooporowe + mosfet ale mam pewnien problem

 

-Spust jest dziwny od samego początku,trzeba mocno go cisnąć aby oddał strzał,nie tak jak KWA/GFG(strzelałem ze wszystkich dla porównania),po prostu trzeba go mocniej docisnąć,problem jest w tym że czasami jest reakcja na spust,a czasami jest po prostu ''miękki'' i tyle,gdy rusze lekko mosfetem/kablami działa znów,czasami nawet sam sobie wystrzlei,teraz pytanie

 

-spowodowane jest to kablami/mosfetem czy spustem/kostką stykową? Miał ktoś już taki problem? Model to B007

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...