Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam mam tylko krótkie małe pytanie czy da się wyciągnąć z repliki sa-a03 zasięg skuteczny(trafienie w sylwetkę przykucniętą) i dobrą powtarzalność 70-80 m z racji jej krótkie lufy i czy się opłaca czy lepiej poszukać innej repliki ?

Link to post
Share on other sites

Nie uwzględniasz możliwości wymiany lufy na dłuższą? To poprawia skupienie strzałów, a więc i powtarzalność.

-Dobra lufa precyzyjna+dobre jakościowo kulki dadzą Ci powtarzalność

-Tuning mocowy da Ci zasięg.

 

W tym i w siostrzanym temacie ( http://forum.wmasg.p...sa-specna-arms/ ) znajdziesz informacje czego ludzie próbowali już.

To jest do zrobienia. Czy się opłaca... to jest asg - to się generalnie nie opłaca :icon_biggrin:

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam może ktoś mi więcej powiedzieć na temat tej repliki SA-A04 bo nie znalazłem zbyt dużo informacji , czy bebechy mają te same co inne eMki od SA. Co trzeba obowiązkowo wymienić po kupnie takiej repliki a co można sobie odłożyć na później. Czy na pierwszą replikę będzie dobra przy braku wiedzy na temat rozbierania i tuningu replik.

Link to post
Share on other sites

- Tak, ma takie same bebechy jak inne Specny.

- Jak przejrzysz temat, to będziesz wiedzieć, co wymienić. Proponuję przeszukać temat pod kątem słowa "wymienić" :icon_smile: .

- Tak, będzie dobra na pierwszą replikę. Ale podstawy rozbierania i tak Ci się przydadzą (są filmiki na YT, polecam kanał BlackMaze).

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj miałem okazję obejrzeć w miarę współczesną Specnę (bodajże SA-V02). Muszę niestety stwierdzić, że jest to gówno i jeśli miałbym w chwili obecnej kupować chińską emkę, to wziąłbym prędzej PJ lub JG, lub ewentualnie skusiłbym się na obadanie FC.

 

Korpus przestał wyglądać całkiem przyzwoicie - teraz pomalowany jest brzydką w kolorze farbą o grubej fakturze (PJ wygląda od tego zdecydowanie lepiej). Front wygląda jeszcze gorzej, a element montażowy chociaż co prawda się nie rusza, to jest spasowany z wyraźnym przesunięciem. Elementy plastikowe w GB są odlane z jakiegoś innego (jasnoniebieskiego) tworzywa i to o wiele tandetniej - dysza jest po prostu paskudna (na szczęście niedoróbki są w miejscu, gdzie nie ma to wpływu na szczelność). Głowica tłoka miała nadlewkę w otworze. Szkielet na szczęście się nie zmienił i wliczając łożyska to w sumie jest to jedyny element, który w tej chwili przemawia za Specną. "Szybką" zmianę sprężyny ma już PJ, a replik Specny z naprawdę szybką zmianą sprężyny nie da się kupić.

Słabo jak na replikę za 955zł (!), przy cenach za repliki konkurencji w granicach 700-800zł. Bardzo słabo.

Link to post
Share on other sites
Dzisiaj miałem okazję obejrzeć w miarę współczesną Specnę (bodajże SA-V02). Muszę niestety stwierdzić, że jest to gówno i jeśli miałbym w chwili obecnej kupować chińską emkę, to wziąłbym prędzej PJ lub JG, lub ewentualnie skusiłbym się na obadanie FC.

 

Korpus przestał wyglądać całkiem przyzwoicie - teraz pomalowany jest brzydką w kolorze farbą o grubej fakturze ..........

Przesadzasz. Mam tą Specnę i nie zauważyłem tych przypadłości. Aż porównam kolor i fakturę ze starą Specną SA-A01. Tylko nie dzisiaj.

Co do ceny, to masz rację. Przegięta. Osobiście kupowałem jakiś czas temu V02 za 730 w promocji w Gunfire. Wiecej nigdy nie dawałem za Specnę. Czasami się trafiają takie okazje :P

 

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Edited by argawen
Link to post
Share on other sites

Coś w tym jest. Pierwsze Specny miały białe plastiki. Drugą kupiłem w lecie 2014 i byłem chyba pierwszym użytkownikiem który pisał, że dysze zaczęły być niebieskie, resztę plastików robiono po staremu. Teraz całość leją z innego tworzywa. Widocznie hype się nakręcił i chińczyk po zrobieniu dobrego wrażenia skręcił już zawory ($).

Link to post
Share on other sites

Przesadzasz. Mam tą Specnę i nie zauważyłem tych przypadłości. Aż porównam kolor i fakturę ze starą Specną SA-A01.

Nie mówię, że każdy egzemplarz modelu SA-V02 jest taki, tylko ten konkretny który macałem, który jest w miarę nowy.

Link to post
Share on other sites

Już się ucieszyłem, a okazało się, że łożyskowanie jest, ale nie działa. Poczekam, bo nie wiem czy ta seria to też bubel. Wiele mi sztywne łożysko nie da.

 

One tak mają. Jak zamówiłem dawno temu było to samo.

 

Rozkręć prowadnicę i wywal podkładkę łożyska bliżej "tyłka". Ewentualnie wsadź jakiś kawałek twardego plastiku czy metalu do trzpienia zanim nakręcisz go z powrotem. Można też przełożyć łożysko z głowicy cylindra, bo czasami są węższe.

 

 

[edit] - Ja o ile pamiętam wstawiłem stockowe łożysko z głowicy tłoka Specny o ile dobrze pamiętam (jako że nie widzę potrzeby dublowania łożysk na sprężynie).

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Eee tam, odpuszczę sobie te prowadnice. Nie mam zamiaru brać niepełnosprawnego towaru, poza tym podwójne łożyskowanie przyda się jedynie do hodowli fps i ewentualnie wyeliminowania efektu brzęczyka popularnego w Specnach. Ja fps mam ile mi potrzeba, a ogarnięty mechanizm działa przyjemnie dla uszu. Zamiast kupować prowadnice ze zblokowanym łożyskiem, można sobie wkleić jakiś klocek na stocka, bo jedyne co daje nieruchome łożyskowanie to większy ścisk sprężyny.

Btw, nadal się dziwię, dlaczego w tylu kolejnych seriach nie zaczęto dawać tego od razu w stocku. No i gdzie są szybko wymienne modele, którymi Gunfire lansił się na IWA. To w ogóle trafiło na rynek gdzieś na świecie, czy zdechło śmiercią naturaną?

Link to post
Share on other sites

No i gdzie są szybko wymienne modele, którymi Gunfire lansił się na IWA. To w ogóle trafiło na rynek gdzieś na świecie, czy zdechło śmiercią naturaną?

 

Trafiło, Gunfire ma, a przynajmniej miał w ofercie. Moja A03 ma tą szybką wymianę sprężyny, wystarczy odkręcić prowadnicę kolby i już mamy dostęp do prowadnicy sprężyny.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...