Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

To może ja opowiem o mojej SA SA-B05(średnia długość). Na początku wszystko ok,celność dobra pomimo lufy stokowej,brak zacinek jeśli chodzi o magazynki(dopiero po 4 miesiącach nadają się do wymiany bo przeszły po conajmniej 10k kulek Rockets(kamienie). Magazynki oczywiście marki SA. Brak luzów;body,szyny ris wszystko się trzyma. Przyrządy celownicze krzywe na starcie. Baterie stokowa do teraz używam,jest całkiem ok. Jeśli chodzi o pracę GB to była głośna(bardzo tam mieliło) powodem była krótka sprężyna stokowa M120 140mm oraz słabo ustawione zębatki przez co trochę się pomieliły. Po pewnym czasie oring dostał luzu oraz między dolnym a górnym body jest luz 2-3mm ale jest on spowodowany wielokrotnym otwieraniem repliki. Także moja ocena to dobry-. Polecam wstawić cylinder Alu,głowice cylindra mosiądz z uszczelnieniem(myślę że podwójne jest zbędne z uwagi na to całość jest wtedy zbyt sztywna,możliwe że porostu nie będzie działać z dwoma. To samo tyczy się tłoka i głowicy tłoka + sorbo bo będzie bić w GB i się rozpadnie). Dysza wszystko jedno jaka alum tylko na wymiar,spiłowanie dyszy daje w tym modelu negatywny efekt. Dodatkowo mosfet i precka,tłumik,koli,luneta,magnificer(czy jakoś tak)i jest moc. No i m130 + Gear delayer można dać opcjonalnie.

Edited by Jonek1234
Link to post
Share on other sites
Witam, na gunfire jest teraz wyróżniona oferta z tymi replikami od Specny i mam pytanie, którą z nich kupić? Chodzi mi o te do 1000zł, czy według Was inne repliki z tego sklepu do 1000zł są lepsze od tych?
Moim zdaniem Specny to dobry wybór za 600-700 zł. Za 1000 masz już lepsze Evolution Airsoft na zbrojownia.com.pl
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Cześć,

 

rozważam zakup SA-B01SAEC lub SA-B02 SAEC. B02 bardziej mi się podoba wizualnie jednak ma krótszą od B01 lufę (290mm vs 363mm). Czy miał ktoś okazję porównać jak strzelają one w stocku, albo z wymienioną tylko gumką? Zastanawia mnie jak długość lufy przełoży się na zasięg skuteczny w tym KONKRETNYM ( nie np." w moim G36 od jg mam krótszą lufe i strzela lepiej niż Mka P&J") przypadku. Więc jeśli ktoś widział dwie specny niekoniecznie te dokładnie dwa modele ale specny różniące się właśnie długością luf 290 vs 363 będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Edited by 11Miko11
Link to post
Share on other sites

Miałem ostatnio na serwisie dwie specny B02 i po wymianie gumki na zieloną G&G i dyszy na protecha były dosyć celne na 60m. Dalej już robił się kwiatek. Sądzę, że lufa załatwiłaby sprawę.

Jeśli dobrze rozumiem, to twoim zdaniem z dłuższą lufą stock byłaby różnica?

Edited by 11Miko11
Link to post
Share on other sites

W Aesgie długość lufy nie ma tak dużego znaczenia jak w palnej, ale wciąż jakieś ma. Na dłuższej lufie łatwiej ustabilizować kulkę, co przekłada się na lepszą powtarzalność. W długiej lufie, na kulki dłużej działa siła rozprężającego się powietrza, dzięki czemu osiągają większy pęd na wylocie. W skrócie "Pęd = Energia = Donośność". Preryjna i przy okazji długa lufa, oprócz donośności zapewnia skupienie i osiągamy Opus magna giwery :)

Link to post
Share on other sites

Witam uprzejmie. Jestem od niedawna posiadaczem repliki RK-05. Jednak marzy mi się coś bardziej poręcznego, z wygodniejszą kolbą i przyrządami celowniczymi, gdyż z tego kałacha naprawdę ciężko mi się celuje, a kolba jest mega niewygodna. Marzy mi się oczywiście jakieś M4, jednak wiem, iż nie jest to tania sprawa. Poszperałem trochę, naczytałem się chyba wszystkich tematów o emkach na tym forum. Jednak chciałbym ostatecznie zapytać, co sądzicie o tej replice od Specna Arms?

 

Link: http://gunfire.pl/pr...-TM-System.html

 

Droga sprawa, ale mógłbym do niej trochę nazbierać. Znalazłem taką samą replikę, tańszą o 200 zł, jednak bez systemu SAEC, o którym teraz to się dowiedziałem. Byłaby to dla mnie super rzecz, gdyż szukam repliki zarówno do lasu jak i CQB, a możliwość szybkiej wymiany sprężyny bez rozkręcania repliki bardzo by mnie satysfakcjonowała. Co o niej sądzicie? Czy w tej cenie dostanę coś innego z takimi samymi parametrami, metalowym body i systemem SAEC?

 

Czy lepiej kupić o połowę tańsze G36C od BOYI, model G-001? Posiada system szybkiej wymiany sprężyny, elektryczny blow-back i super leży w dłoniach.

 

Bardzo proszę o jasne i klarowne opinie i wytłumaczenie mi co i jak. Pozdrawiam serdecznie!

Link to post
Share on other sites

Cześć! Widzę, ze już chwilę szukasz informacji w różnych miejscach. Tej giety nie widziałem, zajrzyj i najlepiej spytaj tu: http://forum.wmasg.p...31654-g36-boyi/

Może się okazać, że niższa cena giety plus konieczne serwisy i dodatkowe części potrzebne do doprowadzenia jej do dobrego stanu wyjdą razem taniej niż Specna SAEC.

 

Jeśli chodzi o tą Specnę, to mam ją w wersji E&C (wcześniejsza wersja SAEC). Operuje się nią bardzo dobrze. W cenie ~700 można ją śmiało brać. Warto wymienić gumkę i oddać na serwis do przesmarowania, wypodkładkowania i wymiany kabli na niskooporowe. Za jakiś czas dokup li-po 7.4V z wysokim C. Tańszych eM-ek nie warto brać

 

A różnica między E&C a SAEC jest taka, że w E&C musisz wyjąć GB z body, żeby wymienić sprężynę (więc średnio szybkie to jest), a w SAEC nie trzeba i trwa to minutę. Musisz sam sobie odpowiedzieć, czy warto. Tak czy siak, warto nauczyć się w replice grzebać.

Powodzenia!

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, mam aktualnie problem. Kupiłem komore prowin do m4 (sa a01), zamontowałem i strzela co 5-7 kulke, nie kręci leci odrazu na glebe po 5m... magi, hicap w zestawie i midcapy od boya, gumka systemy , kulki 0.25 g&g, lufa guardera 6.01. Na stock komorze działa wszystko:<. Ktoś wie o co może chodzić ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Specna srecna. Tak uważałem, dopóki nie dostałem w swoje łapska nowego, niezmęczonego przez nikogo i kogoś głupie pomysły egzemplarza. Rozpakowałem dzisiaj model SA-A03, w promocji na gunfire za 655 zł.

W pudle cała masa bzdur, naklejeczki i takie tam. Stockowa batka, garść szajskulek, zwykła ładowara, wycior, hicap (ładny! bardzo ładny, ale co z tego skoro to hicap :D) no i nasz siewca kompozytu

Wykonanie zewnętrzne - nooo trzeba przyznać, jak za takie pieniądze to szał. Wiadomo, nie jest to poziom hk416 vfc, czy czegoś innego markowego ale patrząc na cenę jest naprawdę BDB. Front, połówki body, kolba na prowadnicy spasowane są bardzo dobrze. Na kolbie praktycznie brak luzów, pomiędzy połówkami korpusu praktycznie brak szpary, front wykonany bez zarzutu, bez nadlewek, niedoróbek czy krzywizn. Patrząc na body widać, że to chiński twór ale tylko po jakości farby. Po taktycznym poszprejowaniu na taktyczne maskujące kolory będzie fajnie, bo technicznie wykonane jest bez zarzutu. Reakcja na spust OK, fpsy bardzo stabilne po wyjęciu z pudła. Rozwalę na części pierwsze w weekend to cudo i dam znać co w środku siedzi.

Link to post
Share on other sites

No i z GB rozgrzebany. Pierwsze wrażenie - całkiem dobrze spasowany, AR nie wypada, ma bardzo mocną sprężynkę, spust również siedzi na swoim miejscu. Prowadnica sprężyny bez łożyskowania, ale nie powoduje to brzęczenia sprężyny. Szczelność w cylindrze bardzo dobra, tłok najzwyklejszy w świecie z jednym metalowym zębem, głowica tłoka płaska, plastikowa. Dysza bez oringa w środku, średnio szczelna. Zębatki OK, bdb wykonane, brak opóźniacza popychacza. Wszystko bardzo suche, smaru pożałowane. Podkładkowanie do niewielkiej poprawy. Kable to nie kable, to druty, ale to standard w chyba każdej giwerze stockowej.

Podsumowując - gb z potencjałem, ale do rozgrzebania od razu po zakupie i do niewielkich poprawek. Cała giwera warta kasy po ile chodzi bez promocji - 850 zł, z jakąkolwiek obniżką można brać w ciemno.

Link to post
Share on other sites

Cześć i czołem

Kupiłem niedawno SA-B07 czyli m16a4 Specny i mam pytanie dotyczące demontażu przedniego ucha zawieszenia.

Muszę je na chwilę zdjąć i z powrotem założyć ponieważ blokuje mi się o nie chwyt przedni zakładany na szynę i nie mogę go nasunąć, a zdjęcie ucha rozwiązało by mój problem. W większości emek są normalne piny które się wybija, niestety w specnie jest jakaś technologia której nie ogarniam, coś jak rurka zamiast pinu albo coś w tym rodzaju, boję się że w momencie wybicia tego czegoś, po prostu nie będę w stanie włożyć tego z powrotem, czy ktoś z szanownych użytkowników miał podobny problem, albo posiada wiedzę jak to zrobić żeby nie popsuć?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...