Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Od kilku tygodni jestem posiadaczem SA-B02 w wersji E&C, czyli repliki M4 CQBR (M4 w wersji skróconej).

Pierwsze wrażenie było bardzo dobre, replika świetnie wykonana, perfekcyjnie spasowane body. Jedynie kolba ma minimalne (ledwo wyczuwalne) luzy na prowadnicy. Mimo tego drobnego mankamentu, jestem naprawdę zadowolony z wykonania.

Jednak przy pierwszej próbie strzelania wyszedł na jaw jeden problem: oryginalny, dołączony hi-cap nie pasuje do karabinu. Po włożeniu do gniazda magazynka miał ogromny luz, można go było ruszyć około 1 cm w przód i tył, kulek nie podawał niezależnie od pozycji. Nie pisałem reklamacji, ponieważ to tylko hi-cap, z którego i tak bym nie korzystał. Po dokupieniu midów od Specny wszystko podaje (sprawdzane na G&G 0,25 g, P&J 0,23 g się zacinały).

Jedyny "tuning" jaki wykonałem to zamiana stockowej gumki hop-up na zieloną G&G. Po tym zabiegu celność i zasięg są naprawdę satysfakcjonujące. Na kulkach 0,20 g i mocniejszej sprężynie ma około 435 - 440 fps, czyli sporo więcej niż w specyfikacji.

Nie żałuję, że nie kupiłem wersji SAEC. Wymiana sprężyny w E&C trwa dłużej, ale nie jest problemem zrobić to w domu przed strzelanką, tymczasem oszczędność w cenie jest znaczna.

Według mnie replika dobrze nadaje się dla kogoś, kto - tak jak ja - chce jej używać zarówno do lasu, jak i CQB. Serdecznie polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Z ciekawości napisałem do producenta wiadomość, ale nie liczyłem się z tym, że odpiszą i to dość szybko, pytałem odnośnie co oznaczają magiczne literki "E&C" Oto odpowiedź:

 

We have received ur leave a message on 8th.

Sorry for my late to reply u.

Specna Arms is the same as East Crane, it is right.

We are a manufacturer of airsoft gun in Mainland China.

And we are have business friendship with Specna Arms.

More detail, contact me lets talk.

Więc jak coś kupujecie East Crane Airsoft a Specna Arms to taki "chłyt martekingowy"

Link to post
Share on other sites

Siemanko :icon_smile:

Przymierzam się do kupienia swojej pierwszej repliki i będąc nastawiony od początku na gietę G36C poszedłem do Cytadeli ASG pogadać z ludźmi, którzy tam pracują i pewien bardzo miły człowiek z tamtejszych pracowników polecił mi na start ogarnięcie sobie raczej jakiejś M4 od specny. Tak gwoli wstępu :icon_razz:

A teraz do rzeczy, nie będę zawracał wam głów pytaniem w stylu "co polecicie do 1000zł", bo nie o to chodzi, ale robiąc dość obszerny research po forum i czytając opinie ludzi widzę, że zdania są dość podzielone w kwestii replik tej firmy, bo chińczyki, nie warto, bo lepiej dołożyć do EA albo w ogóle do jakiegoś markowego sprzętu, póki co na start nie mam mega aspiracji na sprzęt za x tysięcy, bo wiem, że przez długi czas nie będzie mnie na to stać i proszę też bez zbędnych pouczeń i dogadywań ze strony bardziej doświadczonych w stronę świeżaka - będąc już raczej upartym na specnę i chcąc jakiś z dostępnych modeli kupić natknąłem się na sklepie gunfire na całkiem poważny problem - modeli jest od groma! Od SA-A01, poprzestając na V-36? tyle doliczyłem jako kolokacja najdalszej litery alfabetu z największą liczbą. I pytanie jest takie - czym zasadniczo wszystkie te modele się różnią od siebie? Co wnosi ta litera (A, B, H, V itd.)? Czy są jakieś modele lepsze/gorsze, bardziej/mniej godne uwagi?

Podkreślam jeszcze raz - szukajki na forum używałem, googlowałem, ale znalazłem tylko info a propos tylko jakichś najbardziej podstawowych/popularnych modeli, a o całej reszcie ani widu ani słychu.

Z góry dzięki za pomoc :icon_biggrin:

Pozdro :icon_smile:

Edited by Mikey
Link to post
Share on other sites

Cześć,

Tak jak Kolega napisał, różnica jest w wyglądzie, tudzież funkcjonalności. Chodzi mi o to, że modele oznaczone literą B są najuboższe (B jak BASIC czyli podstawowy), a oznaczone na przykład literą A bardziej funkcjonalne (A jak ADVANCED czyli zaawansowany). Charakteryzuje się to tym, że w modelu, na przykład SA B-02, nie ma składanych przyrządów celowniczych, natomiast w modelach A są, albo mają lepsze montaże do różnych akcesoriów. Nie wiem co oznacza skrót V :)

Również tak jak Kolega napisał w środku mają to samo. I tu odradzał bym Specnę. Mówię to jako posiadacz i lepiej kupić coś innego. Specna jest wolna, nie trzyma fps'ów, ma kiepską lufę i komorę HU. Słabe zębatki, sprężyny itp. W mojej często się coś psuje, zacina i takie tam. Nawet spalił mi się silnik... Osobiście odradzam...

Kolejna różnica to tak jak Kolega napisał, system zmiany sprężyny. SAEC - wymiana po odkręceniu prowadnicy kolby, E&C po wyjęciu gearbox'a z korpusu.

 

Jeśli masz jeszcze trochę czasu to poluj na okazje w sklepach, bo warto.

 

PZDR

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe teorie :icon_wink:

SA-B04 - składane przyrządy celownicze.

'Lepsze montaże', czyli co? Szyny RIS? :icon_wink:

SA-B14 - składane przyrządy celownicze, keymod, lufa free-float.

Także tego :P

 

Twoja replika jest wolna w jakiej konfiguracji? W porównaniu do czego?

Oczekujesz, że lufa stockowa będzie jak Promyk?

W czym przejawia się kiepskość Twojej komory HU? Z jakimi gumkami?

A słabość zębatek? Pozrywały Ci się zęby? W jakiej konfiguracji?

Stockowy silnik faktycznie nie jest najlepszy, ale 2 lata uciągnie 120stkę bez problemów.

Chyba jednak troszkę generalizujesz na podstawie jednego egzemplarza :icon_smile:

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Chętnie zobaczę źródło informacje na temat liter w modelu. Bo nie mam pojęcia skąd wziąłeś to basic, advanced. Uważam że one nic nie znaczą i to po prostu nazwa modelu. Co do nie trzymania FPS to może coś źle sobie złożyłeś? Bo nie mam tego typu problemów u siebie. Jedyne co to na start to wymiana gumki, warto wsadzić lipo i w las strzelać.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ile czasu poświęciłeś na przeczytanie tego tematu?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

trochę poczytałem i wiem że obie nie są doskonałe wręcz niektórzy odradzają je na początek :) raczej jestem skłonny wziąć CQB ponieważ przyda się i w lesie i w budynkach :) Raczej pytam osobę, która miała obie w ręce i jakie wrażenia porównując je obydwie (tak wiem, bebechy te same )

Link to post
Share on other sites

@krzysian: ale nie przeczytałeś chyba opisów samych replik. Wynika z nich jasno, że obie mają przynajmniej teoretycznie identyczne parametry prędkości wylotowej. A to właśnie ma tak na prawdę znaczenie przy rozróżnieniu pomiędzy replikami 'do lasu', a 'do budynków' (CQB). Obie też mają system łatwiejszej wymiany spreżyny, więc ten aspekt użycia repliki w ogóle jest bez znaczenia, bo możesz sprężynę wymienić.

 

Obie mają też praktycznie tą samą długość (różnica 3,5cm), więc operuje się nimi tak samo wygodnie/niewygodnie w budynkach.

 

Skoro więc wiemy, że bebechy są takie same, to jedyną różnicą jest obecność szyn RIS na SA-B02 i wspomniane 3,5 cm różnicy w długości luf.

Jeśli więc chcesz intensywniej w budynkach podziałać, to na SA-B02 łatwiej zamontujesz latarkę.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Nie będę się za bardzo rozwodził co do waszych pytań i stwierdzeń zawartych w mojej wypowiedzi. Dużo by pisać, a nie chce mi się. Sporo nerwów i trudów kosztowała mnie ta replika, a ile wiem tylko ja, dlatego wyraziłem swoją opinię, taką a nie inną...

Nie dłubałem w niej za dużo, serwis przy zakupie założył gumkę czarną Systema, a resztę zostawiłem w stock’u, do czasu...

Zmiany jakich dokonałem możecie sprawdzić w moim profilu.

Źródło z którego wziąłem znaczenie liter w nazwach modeli to strona producenta (cóż za zaskoczenie!), oraz katalog, raczej też od producenta, który dostałem razem z repliką. Poza tym, w tym temacie, lub drugim, dotyczącym tuning’u Specna’y ktoś też podawał takie wyjaśnienie i to raczej nie raz (tak przeczytałem oba tematy ). Samo A jak ADVANCED czy B jak BASIC mogą zbyt wiele nie znaczyć, ale tak właśnie tłumaczy je producent :icon_lol:

http://specnaarms.com.hk/

 

PZDR

Link to post
Share on other sites

To ty musisz podjąć tą decyzję. SAECi prócz szybkiej wymiany sprężyny mają nieco lepszy zespoł cylinder-tłok, ale poza tym nie wiele się różnią.

 

Jeśli spodziewasz się dużo grać w CQB i w lesie, to raczej warto.

 

Jeśli tylko w lesie lub tylko w CQB to nie warto - sam musisz podjąć decyzję:)

Link to post
Share on other sites

O, to ciekawe, że w środku się jednak różnią. Jakby nie patrzeć w Gdańsku jest gdzie grać CQB, więc od czasu do czasu zdarzy mi się wymienić sprężynę. Wezmę SAEC, tym bardziej że oba są na promocji i różnica w cenie jest jeszcze mniejsza :P

Link to post
Share on other sites

W E&C musisz wyjąć gearbox, żeby wymienić sprężynę. U mnie i jeszcze czytałem też na forum, że ktoś miał ten sam problem, wyrobił się jeden z dwóch gwintów w gearbox'ie od mocowania chwytu pistoletowego, który musisz odkręcić. Trzeba wtedy kombinować z innym śrubkami, albo ponownie gwintować, itp. U mnie wyrobił się po mniej więcej 6, może 8 wymianie sprężyny. I nie żebym to jakoś dokręcał na siłę, poważnie. Delikatnie się z tym obchodziłem, ale stało się... może był już jakiś wadliwy, ale w końcu nie dowiesz się tego zanim się za to nie weźmiesz hehe...

 

To tak tylko ostrzegawczo mówię.

 

Powodzenia :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Wiesz, nie żeby E&C to było samo zło, ale przestrzegam, żeby uważać na te gwinty przy przykręcaniu chwytu pistoletowego. Być może te problemy trafiły do producenta i coś z tym zrobili, ale ciężko to sprawdzić...

Jeżeli prawdą jest to co napisał troszkę wcześniej Kolega Vim, że w SAEC jest lepszy tłok i cylinder, a nie masz zamiaru wymieć tego na coś innego, to tu też jest przewaga SAEC.

 

Ja osobiście mam pewną awersję do Specna'y, ale może mi się źle trafiło i tyle :icon_wink: shit happens.

Przeczytaj oba tematy o Specna Arms i zastanów się dobrze jak będziesz częściej korzystał z repliki :zastanawia:

Co jakiś czas tu zaglądam, więc jak będę mógł jakoś pomóc to wal śmiało :icon_biggrin:

 

PZDR

Link to post
Share on other sites

No to i ja się podzielę krótko z używania SA-A03 E&C. Replikę kupiłem nową, po wyjęciu z pudełka dobre wrażenie, wszystko spasowane poprawnie, brak luzów, nadlewek. Cieżar i wyważenie - super. Dołączona stockowa batka posłużyła do pierwszych testów. Wersja "z pudełka" umożliwia oddawanie celnych strzałów po regulacji HU na ok. 40-45m na kulasach 0,25. Zaraz po przestrzelaniu jej została poddana modyfikacjom.

Gearbox został nasmarowany (śladowe ilości smaru) i wypodkładkowany;

Niskooporowe kable, t-connect i zamontowano mosfet AB;

Dysza SHS;

Tłok alu z 15 stalowymi zębami;

Doszczelniona łożyskowana głowica tłoka;

Gumka zielona G&G;

Bateria Li-Po 11,1

 

Po tych zmianach zasięg zwiększył się do ok. 60-65m. Niestety na razie nie przechronowałem jej a jestem ciekaw wyniku.

Generalnie polecam tą eMke, bo za te pieniądze nic lepszego nie dostaniemy, a jakościowo jest na prawdę dobrze. Jeżeli dorzucimy to co ja wymieniłem, to za łączną kwotę 1000zł mamy na prawdę przyzwoitą replikę, która powinna długo posłużyć. Teraz skłaniam się jeszcze do wymiany lufy na parapreckę.

Link to post
Share on other sites
za te pieniądze nic lepszego nie dostaniemy, a jakościowo jest na prawdę dobrze. Jeżeli dorzucimy to co ja wymieniłem, to za łączną kwotę 1000zł mamy na prawdę przyzwoitą replikę, która powinna długo posłużyć.

 

Za 1k przez jakiś czas można było wyrwać na GF emki G&G z serii GC16.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...