Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Kilka postów wyżej piałem o odkręcającym się pierścieniu między korpusem, a chwytem przednim. Okazało się, że jak chwycę korpus i frontgrip, którym zacznę ruszać, to schodzi z gwintu cały chwyt przedni. Czyli między pierścieniem a chwytem uszkodzony jest gwint.

 

Ma ktoś jakiś pomysł, co z tym można zrobić? Ale nie chciał bym, tego zaklejać na stałe, albo mocować szyny żeby wszystko usztywnić (mało to estetyczne :icon_smile:).

 

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/cadcf77d96ca3b36

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/12ae803fb36541ad

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przy okazji wymiany sprężyny w mojej nowej Specnie SA-B06. Kilka spostrzeżeń. Gearbox z tego To co widać bez rozbierania bardzo starannie wykonany. Na pierwszy rzut oka widać że to CNC, a nie odlew. Cylinder mosiądz chyba typ 0. Chyba że ma jakiś otwór na dole i nie widać. Tłok niebieski, plastikowy bez łożysk na głowicy. Ale jakie ma zęby ? Prowadnica sprężyny BEZ ŁOŻYSKA. Sama sprężyna ma jednolite zwoje i długość 145 mm. Na zębatkach zero smaru. Tak jak by trafiły tam prosto z maszyny. Luz osiowy na zębatkach około 0,2 mm, a na silnikowej 0,5 mm. A co najciekawsze że to cicho chodzi.

Komora aluminiowa. Dysza z mosiądzu. Silnik Specna Arms M130 ale magnesiki takie sobie. Przewody niskooporowe te sztywne w przeźroczystej izolacji bez bezpiecznika.

I teraz nie wiem co robić. Bo jednak wypadało by parę rzeczy wymienić. Bo z tym się nie da ruszyć do przodu. Tylko ta plomba.

Co prawda na Sprężynie Tornado M120 daje te 450-460 fps. Ale te suche zębatki ?

Link to post
Share on other sites

Plombę śmiało zrywaj, to tylko gwarancja. Jest jeszcze reklamacja. Ja zrywałem i po zerwaniu plomby gdy coś było nie tak po prostu wnosiłem roszczenia z tytułu reklamacji i wszystko było rozpatrywane pozytywnie. Być może po oględzinach serwisanta, który stwierdził, że to nie moja wina. Nie wiem.

 

Tak czy siak, zawsze możesz oddać komuś na serwis, ten wrzuci swoją plombę i da Ci gwarancję.

 

Co wymienić w specnie? Temat wałkowany milion razy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przy okazji wymiany sprężyny w mojej nowej Specnie SA-B06. Kilka spostrzeżeń. Gearbox z tego To co widać bez rozbierania bardzo starannie wykonany. Na pierwszy rzut oka widać że to CNC, a nie odlew.

 

O kur.. hit :hahaha: :sciana: :teethh: :bialaflaga:

Niech ktoś tego typa zbanuje za szkodliwą działalność i uporczywe pisanie bredni.

Link to post
Share on other sites

O kur.. hit :hahaha: :sciana: :teethh: :bialaflaga:

Niech ktoś tego typa zbanuje za szkodliwą działalność i uporczywe pisanie bredni.

 

Też tak uważam że administracja powinna się tym zająć. Z tym że w pierwszej kolejności tymi typami co mają uporczywą wadę mózgu.

 

Sorry gratek. Tak właściwie. To ja nic do Ciebie nie mam. Może tylko to że nie przemyślałeś trochę jak zacząłeś przyklaskiwać tu jednemu gościu. No bo pomyśl. Ten gościu, który chce uchodzić za wybitnego fachowca od replik i tuningu. Pisze coś takiego że on mało tego że podkładkuje. Idealnie oczywiście. Zębatki w gearboksie. To on je jeszcze POZIOMUJE :icon_eek2:

No wiesz. Ja jestem inżynierem i mechanikiem. Co prawda nie od gearboxów. A od silników okrętowych. Ale cały czas siedzę i myślę. Jak wypoziomować zębatki w gearboksie ? Może wywiercić krzywe otwory na ośki ? A może zamówić gdzieś krzywe podkładki ? :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Nie wiem. Chyba będę musiał bardziej "uporczywie" popracować nad tym tematem. :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

 

Nosz kurde balans - bez jaj proszę, tu to nie Fb tu się fakty liczą. /Szmeru

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

Rych33, nie dziw się tak bardzo reakcji, bo Twoja replika nie może posiadać takiego gearboxa.

Zupełnie poważnie - w jaki sposób oceniłeś że to CNC? Oczywiście rozumiemy się, że "CNC" to maszyna sterowana numerycznie, więc robisz po prostu skrót myślowy?

I oczywiście wiesz, że przez skrót myślowy "Gearbox CNC" większość osób na tym forum zrozumie gearbox wykonany z ALUMINIUM na maszynach CNC? No i naturalnie wiesz również, że gearboxy wykonywane w tej technologii kosztują połowę ceny repliki Specny przed przeceną? I że jeszcze nie wyprodukowali Specny z takim typem gearboxa, bo są to jednak repliki mające spełniać rolę budżetowych?

Oczywiście można spytać producenta czy choćby GF i rozwiać wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

Cena Specny w Azji (ktòra tam nie nazywa się Specna- to marketingowa nazwa wymyślona przez GF) to 100$- i to dla kupca detalicznego, w sklepie. W hurcie, dla takiego odbiorcy jak GF, ktòry sprowadza to kontenerami to pewnie i połowa tego. Koszt wyprodukowania GB CNC to lekką ręką licząc 75$. Takiego GB nie opłaca wstawiać się fabrycznie do markowych replik, nie mówiąc już o Specnach.

Link to post
Share on other sites

No dobra. To inaczej. Rozbieram gearbox E&L i Specna. Wybebeszam z części i kładę na stole obok siebie. I oglądam to dokładnie. Nawet zakładam na łeb taką głupią lupę jubilerską. I zgadnij co widzę. A jestem bardzo wyczulony na wszelkie babole.

W E&L znajduję kupę niedoróbek i niedokładności obróbki. A w Specna naprawdę nie ma się do czego przyczepić. To co ? Jak myślisz ?

Ja kłamię ? No niestety. Tak mam że nie umiem. Zawsze mówię to co myślę.

Link to post
Share on other sites

Rychu, super, że wybebeszyłeś części, jeszcze lepiej, że zauważasz i wskazujesz różnice, pomiędzy Specną i E&L - to cenne informacje. Ale nie ma siły, żeby GB Specny (jak dotąd) były wykonywane w technologii skrawania maszynami CNC z jednego bloku aluminium. A to rozumiemy przez skrót "gearbox wykonany w technologii CNC". Gdyby tak było, byłoby to wielkimi wołami wypunktowane w opisie repliki, bo to jest, nie bez powodu z resztą, hype od ładnych kilku lat.

Gearboxy Specny są odlewane. Raz jeszcze dzięki za porównanie do E&L.

Link to post
Share on other sites

Ten gościu, który chce uchodzić za wybitnego fachowca od replik i tuningu. Pisze coś takiego że on mało tego że podkładkuje. Idealnie oczywiście. Zębatki w gearboksie. To on je jeszcze POZIOMUJE :icon_eek2:

No wiesz. Ja jestem inżynierem i mechanikiem. Co prawda nie od gearboxów. A od silników okrętowych. Ale cały czas siedzę i myślę. Jak wypoziomować zębatki w gearboksie ? Może wywiercić krzywe otwory na ośki ? A może zamówić gdzieś krzywe podkładki ? :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Nie wiem. Chyba będę musiał bardziej "uporczywie" popracować nad tym tematem. :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

 

Nie wiesz o tym, że samo usztywnienie (podkładkowanie) zębatki góra<>dół to za mało i należy je jeszcze wypoziomować względem siebie tak aby zazębiały się całą powierzchnią zębów i nie ocierały się?

 

Wiesz... dopóki Gratek mnie cisnął, dopóki był po Twojej stronie nic do niego nie miałeś. Gratek po prostu nie jest głupi, jest obiektywny i ma własne zdanie. Raz się ze mną zgodzi, raz nie. Ty nie masz po prostu wiedzy. Możesz być nawet inżynierem z NASA, ale nie znając repliki, nic nie będziesz w stanie o niej powiedzieć, a tym bardziej czegokolwiek z nią zrobić.

 

Jest różnica pomiędzy człowiekiem, który książki czyta, a człowiekiem, który książki pisze. Są naśladowcy i pionierzy.

 

Co z tego, że PRZYKŁADOWO jesteś specjalistą od obrabiarek numerycznych i potrafisz zrobić na nich dosłownie wszystko skoro nie znasz ani planów gearbox'a, ani problemów występujących podczas ich użytkowania, ani problemów występujących podczas ich składania (kompatybilność i ułatwienia np otwory na kable, otwory na smarowanie, qsc itp) oraz nie znasz punktów newralgicznych szkieletu, ani żadnych rozwiązań. Tym bardziej poskładać prawidłowo taki gearbox.

 

27783549_166471634075433_1988214032_n.png?oh=48dfe1b0aeb6e943db96e2cbb0a26370&oe=5AA8DB0E

 

Proszę, przykład serwisu G, który źle wypoziomował zębatkę tłokową i ustawił ją zbyt wysoko. Coś jeszcze Rychu?

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...