Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

Cześć, mam takie pytanie czy warto wsadzić do repliki G&P gb z szybką wymianą sprężyny od specny czy będzie to profanacja? Pytam bo kupiłem niedawno Defendera i taka myśl mi przeszła do głowy.

 

Jak już tu jestem to dołącze się do dyskusji o podkładkowaniu zębatek. Wydaje mi się, że to o co się koledzy z forum kłócą to nic innego jak nazwanie tego samego innymi słowami. Wallop podkładkowanie rozbija na 2 zabiegi, tj. ładowanie podkładek aby zębatki sztywno siedziały i "poziomowani" czyli zgrywanie żeby wszystko ładnie w jednej osi chodziło. Rych33 podejrzewam że za wypodkładkowanie zębatek rozumie kompleksową usługę z "usztywnieniem" zębatek oraz ostawieniem ich w osi czy tam w jednej linii jak kto woli. (ja tak rozumiem podkładkowanie zębatek)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć, mam takie pytanie czy warto wsadzić do repliki G&P gb z szybką wymianą sprężyny od specny czy będzie to profanacja? Pytam bo kupiłem niedawno Defendera i taka myśl mi przeszła do głowy.

 

Śmiało możesz wkładać. Jednak jest to ingerencja w bazę repliki. W skład bazy wchodzi korpus, szkielet i komora - te trzy części muszą się idealnie zgrywać. Musisz sprawdzić jak szkielet Specny będzie siedzieć w G&P. W moim body g&p siedzi bardzo fajnie, sztywno z minimalnym odbiciem w bok od osi, bez problemu do poprawienia. Ale są różne korpusy i różne szkielety. Wystarczy, że otwór na chwyt będzie wywiercony minimalnie w innym miejscu i już oś szlag trafia. Pasować będzie, pytanie czy siądzie sztywno i osiowo. Spróbuj, szkielety specny są dość wytrzymałe.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No dobra. Nie ważne z tym CNC. Chyba chodzi o to że gearbox wykonany w technologi CNC to taki wyrzeźbiony z kawałka aluminium. Gdzie widać z zewnątrz i wewnątrz ślady szlifowania, frezowania itp. Tak ? Ja zasugerowałam się wyglądem starannie wykonanego wnętrza tego gearboxa w porównaniu do EL MUR. Różnica jest taka że gearbox tak wykpiwanej Specny jest wykonany tak jak powinien to zrobić fachowiec od obróbki metalu. A EL tak jak by ją robił uczeń szkoły zasadniczej.

Tyle tytułem "wytłumaczenia" się z tego CNC.

Ale nie po to wróciłem do tematu, Replikę SA-B06 kupiłem bo była nie droga i mi się podoba to raz. A dwa w celu nabycia doświadczenia w tuningu. I to takim ekstremalnym "mówiąc po imieniu chorym". Więc po kolei wkładając coraz mocniejsze sprężyny do stockowych części patrzałem co pierwsze pierdyknie żeby stopniowo wymieniać najsłabsze części i dojść do miejsca gdzie już więcej się nie da. Oczywiście mam na myśli żeby replika strzelała na co dzień z jak największą mocą i celnością. A nie strzeliła raz 700 fps i się rozleciała.

Na razie nie będę pisał o fp-esach. Bo zaraz znajdzie się tu fachowiec, który na cylindrze typu 2 i sprężynie 110 ma 500 fps i jak zwykle spier...li cały wątek.

A więc po kolei.

Wszystkie testy na kulkach SA 0,28g.

Wszystkie części stockowe. Tylko lufa promyk 509 mm, 6,03 i bateria li-po 11,1V 2200mAh. Sprężyna Guarder 150. Wystrzelane 3000 kulek.. - Zero problemów.

Sprężyna Guarder 160. - po jakiś 500 kulkach urwało ostatni ząb tłoka.

Wymieniłem tłok na taki : https://www.specshop...Full-Teeth.html

I przed założeniem sprężyny M170 zamontowałem mblock i takie dosyć grube sorbo własnej roboty. Które nawiasem mówiąc zabrało około 40 fps. Bo zaniepokoiło mnie takie nienaturalnie głośne uderzenie tłoka w głowicę.

Ta konfiguracja strzelała jakieś 100 kulek na semi. I jak już się wstrzelałem w tarczę to pociągnąłem dwie krótkie serie. To poszła zębatka środkowa. Jeden ząb wyłamany z dolnej zębatki tłokowej z którą ta współpracuje i 5 z tej środkowej.

Chciałem kupić jakieś nowe mocniejsze zębatki o trochę większym przełożeniu. Ale ponieważ miałem w swoim "magazynie" zębatki helikalne Core 100:300. To postanowiłem je przetestować.

Póki co działają bardzo dobrze. I z tego co widzę bardzo się polubiły z silnikiem od SA :icon_lol:

Teraz już tylko M190+. Coś być musi za zakrętem :icon_lol:

CDN.

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wybaczcie mi panowie ale raz kiedyś pamiętam szukałem i się nie doszukałem, jak się w Specnie (konkretny egzemplarz SA-B02) zdejmuje chwyt przedni ? Odkręca się go za pierścień, odciąga się ten pierścień, jest to jakoś przyśrubowane czy na klej bo po 2 lata użytkowania cały zaczął się chybotać na prawo i lewo i boję się że za chwilę obróci mi się to o 180 stopni. RIS siedzi mocno cały front grip się rusza plus atrapa rury gazowej też przesuwa się co najmniej jak by faktycznie tamtędy gazy wylotowe leciały.

Link to post
Share on other sites

Jak udziwacznione? Masz jak w palnym, przecież wszyscy o tym marzą! :icon_biggrin:

Najtańsze klucze chodzą na Allegro po 25zł

 

Edyta: nie pamiętam w którą stronę. Jak wrócę do domu wieczorem, to mogę sprawdzić.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

CD. Wygląda tak że: Nie znalazłem sprężyny Guarder 190. Bo chyba nie ma ? Ale przetestowałem M190 SHS, LCT i Prometheus. Dwie pierwsze dawały fps-y na poziomie Guardera 170 skróconego o 2,5 cm. A Prometheus to totalna porażka. Fps-y na poziomie Guardera 150. Z kolei SHS 190 to najdziwniejsza sprężyna bo na wadze pokazuje 5 kg więcej od skróconego Guardera. A strzela z taką samą siłą.

Tak że trzeba będzie docelowo założyć pełnego Guardera 170. Obcięty Guarder 170 daje 550-580 fps. To pełny powinien przekroczyć 600 fps. I na tym trzeba będzie poprzestać i tylko poczekać kiedy się gearbox rozleci :icon_lol:

Dlatego CDN.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Przede wszystkim sory gdyby temat pojawil sie wczesniej ale google nie odsyla mnie bezposrednio na forum. Mam do was takie pytanie. Otóż jestem posiadaczem specny i jak do tej pory jestem zupelnie zadowolony z repliki. Postanowilem jednak trochę w niej pogrzebac i pozmieniac to i owo. Na pierwszy rzut myślę o zamianie kolby, która "stockowo" wydaje mi się beznadziejna. Zamówiłem ostatnio kolbę Wella (oczywiscie z mozliwoscia zwrotu, poza tym ze sklepem jestem dogadany ze moge ewentualnie nie odbierac przesylki) i mam na wstępie wątpliwości odnośnie baterii. W mojej specnie (są to egzemplarze Core) bateria jest chowana w kolbie, natomiast w kolbie Wella nie dostrzeglem takiego miejsca. Ponieważ jestem calkowitym newbie w temacie, moglby mi ktos doradzic jaka baterie kupic aby zmiescic ja w prowadnicy kolby ? (9,6 v Ni-MH - aktualna)

Link to post
Share on other sites

Pokażę wam mój patent na baterię ;)

W kopii kolby TDI wywaliłem dziurę, przez którą przechodzi wtyk - wykonałem ją w osi kolby, pod regulowaną baką (żeby nie było jej widać + żeby można było kabel przeciągnąć zarówno w lewo jak i w prawo). Na kolbę nałożona została guma a'la IDF, która trzyma pakiet na miejscu :D 

specna.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

A ma ktoś specne b16? lepiej wybrać b16 w wersji saec (promocja na 800 pln, po drobnych poprawkach) czy może b07(600 pln)? Chce zrobić z tego coś w stylu dmr. Części mam, ale raczej do zwykłej v2. Celuję w 500-540 fps i dobrą celność - 90 metrów w człowieka jest wykonalne? Mam w planach kupno probmyka 509 lub dłuższego i zrobienie flata.

Edited by pasztet123
Link to post
Share on other sites

Jak już bierzesz Specnę to poluj na SAEC w promocyjnych cenach. Wersję SAEC do 800zł warto brać.

500-540fps w Specnie wymaga wymiany sporej ilości części. O uzyskaniu 90m skutecznego zasięgu możesz w sumie zapomnieć, wydając nawet 2-3k nigdy nie uzyskasz takiej precyzji, powtarzalności strzałów czy kultury pracy jak w markowej bazie. Teoretycznie da się to zrobić, ale jest to kupa roboty, rzeźby, dopasowywania części i wydawania kasy, a koniec końców i tak nie wiadomo co ostatecznie z tego wyjdzie. Można zrobić fajną replikę, z całkiem spoko celnością i zasięgiem, ale tak czy siak IMO jest to nieopłacalne i lepiej zainwestować w porządną, makową bazę.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, pasztet123 napisał:

A ma ktoś specne b16? lepiej wybrać b16 w wersji saec (promocja na 800 pln, po drobnych poprawkach) czy może b07(600 pln)? Chce zrobić z tego coś w stylu dmr. Części mam, ale raczej do zwykłej v2. Celuję w 500-540 fps i dobrą celność - 90 metrów w człowieka jest wykonalne? Mam w planach kupno probmyka 509 lub dłuższego i zrobienie flata.

90m Jak ktoś ma za dużo wolnej kasy to może próbować na najdroższych częściach i porządnej bazie. 

Realne będzie celowanie w 75-80m skutecznego w tej specnie przy ponad 500fps chodź i tak licząc części i tuning zdublujesz kwotę wydaną na replike . 

Link to post
Share on other sites

Nie no, to jest oczywiste. Chyba wezmę tą wersję po tuningu fabrycznym. Obecnie mam promyka 430 i modify 509, ale z czasem wsadzę promyka 509, jeśli mi sie uda to dłuższego. Do tego flat hop plus lepsza komora, lepsza dysza, mocniejszy spring(na początek m130, zobacze jakie będą fps) i silnik (mam na stanie shs m130)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Podepnę się do tematu, jeżeli można, bo, jak pewnie bardzo wielu nowych,  zainteresowała mnie seria Core, a założenie nowego tematu pewnie skończy się dla mnie OPR-em od moderatorów, że tyyyle tematów na ten temat... chociaż wbrew pozorom aż tyle informacji tu na forum nie ma... :) Czy rzeczywiście te core są tak złe, że kupienie takiego sa-c08 za jakieś 500-550zł jako próby czy asg mnie po 40tce wciągnie jest złym pomysłem? Mam możliwość spróbowania CQB I bardzo chętnie bym to zrobił, ale chciałbym repliki taniej (bo nie wiem czy to jednak dla mnie) a uniwersalnej (bo może i do lasu bym trafił) i tu dochodzimy do rzeczonej serii core (bo akurat model c08 to już moja osobista preferencja ;) ).

Szybka wymiana sprężyny daje te uniwersalność, zapewnia łatwe osiągnięcie 300-330fps, bez downgrade a jak trzeba to i pewnie ze 400fps z jakąś sprężyną m120 bez problemu się osiągnie, recenzje nawet tu na wmasg w miarę, a tu na forum...właściwie to trudno coś znaleźć konkretnego. Każde pytanie o coś z core kończy się rozpiską nt innych firm i modeli. Więc można tym próbować czy absolutnie się nie zbliżać i dozbierać do lampy (żarcik z forów gitarowych o wzmacniaczu cyfrowym na początek ;) ) I np kupić cyme cm.045c (ach te ris-y ;) ) ? Na taiwangun.com downgrade`ują w cenie repliki, do 330fps, problem pewnie byłby później z powrotem do ponad 400fps bo trza by do serwisu oddać, ale gdyby to miał być lepszy wybór...

Tańszych rzeczy nie muszę kupować, droższych...na razie nie chce, nie wiedząc jak mnie asg wciągnie. 

Byłem w stacjonarnym militaria.pl i akurat mieli sa-c07, czyli trochę dłuższą wersję niż sa-c08 ale z tą samą długością lufy wewnętrznej (przy czym na redberet.pl mają info przy c08 że tam fabrycznie ma...preckę 6.03..czy ktoś coś wie na ten temat? ) i...w łapach solidna jak cholera. Od razu łapnąłem z półki metalową SA  chyba h02 albo którąś z tej serii (w każdym razie specna H&K z metalu - wiem że znalu) i żeby to dużo cięższe czy na macanie twardsze i trwalsze było od tej abs-owo niby nylonowej c07 to nie powiem... a duuużo droższa. Nawet SA C-02 solidnie się trzymało, mimo że front grip to zwykły chyba plastik, bez tego mitycznego dodatku nylonu z body :). Zagwozdka. Nie mieli cymy cm.045 do porównania więc trudno mi coś powiedzieć, a oprócz cymy cm.028 bratanka niczego innego z replik w rękach nie miałem. brak realnego punktu odniesienia. Nawet powiem, że w łapie glock 17 umarexa z gbb mniejsze (dużo) zaufanie budził od tej core specny (wiem, wiem, gazówka boczniak a duży elektryk to nie to samo, ale na siłę z braku doświadczenia szukam porównań) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich 

Wiem że temat pewnie się powtarzał, ale dopiero zaczynam swoją przygodę z ASG i mam kilka pytań.

Zastanawiam się nad tymi replikami

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-b12-keymod-8-1152205881.html

lub

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-b03-half-tan-1152203166.html

 

Najbardziej przekonuje mnie wersja b03, posiada ktoś lub posiadał? Warte polecenia jako pierwsza replika? Głównie chodzi mi o replike do lasu.

Napewno będe musiał dokupic lepsza baterię i akumulator, jak to jakie?

Jak z magazynkami jakie polecacie? 

Jestem poczatkującym więc proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuję za każdą oppowiedź

 

 

 

Link to post
Share on other sites

W tej cenie jest to kompletnie nieopłacalny zakup. Zerknij na to:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=2006&manufacturers_id=164

I ogólnie ofertę zbrojowni bo mają dobre ceny za o wiele lepszą replikę jaką jest Evolution Airsoft. Metalowa Specna w cenie powyżej 600zł jest nieopłacalnym zakupem.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...