Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

Temat o tuningu:

http://forum.wmasg.pl/topic/143867-emki-sa-specna-arms/

----------------------------------------------------------------------------

 

Witam, szukałem, nie doszukałem się - z resztą nie tylko na WMASG.

 

Na GF pojawiło się coś co zwie się Specna Arms. Wcześniej się tych replik nie dopatrzyłem. Napisałem maila z zapytaniem do Gunfire. W poniedziałek wybieram się do ich sklepu stacjonarnego po nową replikę, więc zapewne oglądnę i ten twór.

Posiada ktoś, wie coś, słyszał coś na temat Emek z tej firmy? Rebrand jakiegoś innego chińczyka? Z tematów o M249 Specna Arms wyczytałem, że jest to jakaś nowa firma, aczkolwiek.. Dalej nic o niej nie wiem.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cytat Z GF

''W replice zastosowano system szybkiej wymiany sprężyny, tzw. Enter & Convert™. Pozwala to na szybkie i sprawne dostosowanie mocy repliki do warunków spodziewanych na polu rozgrywki bez konieczności posiadania dostępu do warsztatu czy szeregu specjalistycznych narzędzi - po wyjęciu gearboxa z korpusu repliki, sam proces wymiany sprężyny trwa dosłownie kilka sekund.''

 

Skoro trzeba wymontować gearbox z repliki to ja się pytam gdzie tu jest szybka wymiana sprężyny.

Mialem doczynienia z tego typu gearboxami V2 (innych firm) i nie polecam. Zwróćcie uwagę iż prowadnica sprężyny nie posiada łożyskowania a skoro będzie niestandardowa wymiana jej może być problematyczna

Edited by chomik_pl
Link to post
Share on other sites

Panowie! czyżby tańsza konkurencja dla KWA się szykowała "Wzmocniony na wysokości głowicy cylindra gearbox skrywa stalową prowadnicę sprężyny będącą elementem systemu Enter & Convert™ oraz osadzone na 8-milimetrowych łożyskach kulkowych i podkładkach stalowe zębatki. Układ zabezpieczony jest przy pomocy czterech zapadek przeciwpowrotnych. Lekki, wykonany z poliwęglanowego tworzywa sztucznego tłok zaopatrzony został w stalowy ząb celem zwiększenia jego wytrzymałości. Zastosowano tu również cylinder typu 2 oraz stalowy przerywacz, jak również metalową komorę hop-up."

 

Wpadła mi w oko zobaczę czy się da w następnym tygodniu kupić.

Edited by komandoczołg
Link to post
Share on other sites

Proszę o merytoryczne posty.

 

Takie jak np.

 

Jeżeli ktoś by kupił, fajnie by było zobaczyć chociaż krótką recenzję, ponieważ przymierzam się do kupna :icon_smile:
będą usuwane, a autorzy mogą zostać odpowiednio nagrodzeni.
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że te eMeczki sprzedaje RSOV pod nazwą "E&C" (co za zbieg okoliczności :icon_biggrin:) i z dokładnie takimi samymi oznaczeniami modeli - przykładowo:

http://gunfire.pl/product-pol-1152200041-Replika-karabinka-Specna-Arms-EC-604.html

 

http://www.rsov.com/...=17659&cateId=0

 

Tu jest kompletny gearbox od E&C - nie wygląda na jakoś specjalnie wzmocniony - http://www.rsov.com/...=17792&cateId=0 (tak wiem, na obrazkach w Gunfire jest srebrny, a nie czarny)

 

I skoro kompletny gearbox można dostać za 58.99 u chińczyka (a sama skorupa - 25.99), to bym rewelacji nie oczekiwał za te 33 dolary w środku....

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Odpowiedź od Gunfire na temat gearboxa: "My oceniamy go wysoko, nasz serwis przyglądał się długo gearboxowi i go testował. Zewnętrznie też to bardzo solidne repliki, jak na swoja cenę." Ja osobiście się przekonałem, za maksymalnie miesiąc emka będzie u mnie to napiszę coś o niej. btw. @OFF masz rację, zrobiłem taki bałagan w temacie tym jednym postem, moja wypowiedź nic do niego nie wnosi...Napisałem, że jak ktoś kupi tą emkę, to prosiłbym o mały opis okiem nabywcy a nie sklepu bo to zawsze inaczej, a Ty to usunąłeś. Mam założyć oddzielny temat, aby napisać coś takiego? Najlepiej chyba siedzieć cicho i się nie udzielać, bo mój post zaraz wyląduje w koszu. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
@OFF masz rację, zrobiłem taki bałagan w temacie tym jednym postem, moja wypowiedź nic do niego nie wnosi...Napisałem, że jak ktoś kupi tą emkę, to prosiłbym o mały opis okiem nabywcy a nie sklepu bo to zawsze inaczej, a Ty to usunąłeś. Mam założyć oddzielny temat, aby napisać coś takiego? Najlepiej chyba siedzieć cicho i się nie udzielać, bo mój post zaraz wyląduje w koszu. Pozdrawiam!

 

Wiem, że mam rację.

Usunąłem bo jest niepotrzebny. W dodatku nie tylko Ty pokusiłeś się o taki post.

Jak ktoś kupi to opisze, a takie posty raczej tego nie przyśpieszą.

 

Tak, najlepiej siedzieć cicho jeśli nie mamy nic ciekawego do powiedzenia na dany temat.

Później przez kilka stron użytkownicy muszą się przekopywać zanim dotrą do czegoś konkretnego.

 

Btw. mogłeś napisać PW, a nie w temacie.

 

EOT,

Link to post
Share on other sites

Dostałem odpowiedź od Gunfire na temat emek od Specna Arms :

 

Witam,

 

Jest to nowa marka na rynku airsoftowym i muszę przyznać, że mając ją pierwszy raz w reku podczas jej opisywania byłem bardzo mile zaskoczony.

Spasowanie jest na najwyższym poziomie. Proporcjonalnie cena/jakość jest tutaj na duży plus dla producenta. Repliki są solidne, zero luzów.

Mimo niskiej ceny osobiście nie zauważyłem by w którekolwiek replice Specna Arms miał miejsce kompromis "to zostanie wykonane lepiej a to gorzej".

Zapraszam do obejrzenia repliki na żywo. Zapewniam, że będzie Pan równie mile zaskoczony jak ja.

 

Pozdrawiam,

Adrian Kozlowski

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to coś komuś pomoże to otrzymałem odpowiedź od gunfire na temat łożyskowanych prowadnic do tego modelu: "Witam,

 

Nic dziwnego, że brak informacji na forach - to bardzo nowy produkt, świeżo wprowadzony na rynek.

 

Ogólne spasowanie części i wygląd zewnętrzny stoją na bardzo wysokim poziomie. Rzec wręcz można, że na niespotykanie wysokim jak na producenta rodem z Chin. Jeśli chodzi o kulturę pracy gearboxa, to serwis daje mocne 4/5 - nie jest to rewelacja jak w replikach Top Tech/G&G, jednak ponownie, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, stoi na bardzo wysokim poziomie.

 

Łożyskowane prowadnice nie są dostępne i na chwilę obecną nic w ich temacie nie wiadomo." W sumie to trochę mi się odechciało, 11.1 bez łożyskowanej prowadnicy sprężyny wiadomo co oznacza...

Link to post
Share on other sites

Repliczka od SA jest już u mnie, najdłuższy model, wyglądem przypominający SR-15 (EC-303). A więc zacznijmy od początku, rano pojechałem po nią do gunfire. Porównywałem ją z 3ma modelami, które również mnie interesowały. Pierwszym była Emka od KWA, 2ga Emka od Cymy i 3cia.. Emka G&G w wersji ekonomicznej. Mogłem dołożyć stówkę i kupić KWA, bez żadnego ryzyka, ale jednak… kto się nie bawi, ten nie wygrywa, no i mój wybór padł na Specna Arms.

  1. Wrażenie początkowe, wygląd zewnętrzny,.

Emeczka sprawia bardzo solidne wrażenie, ma ciekawy matowy kolor (pomijając magazynek), jest świetnie wyważona, przez co praktycznie nie czuć jej wagi, i na dobrą sprawę wygląda to w miarę okej, dodatkowym bonusem są oznaczenia USMC. Niestety, spasowanie korpusu mogłoby być nieco lepsze, front ucieka do góry przy szynie ris przez co jest tam około 1mm odstęp, przez który spokojnie możemy dopatrzeć się szkieletu GB czy komory. Na uwagę natomiast zasługuję działający boltcatch, z naprawdę przyjemnym efektem.

W zestawie jest standard. Paczka szitkulek, bateria 9.6 1100, wycior, ładowarka, replika…
  1. Wrażenia ze strzelania.

Przyznam, że byłem pozytywnie zaskoczony kiedy podpiąłem baterię, zasięg na stockowej gumce, która jednakże nie jest najwyższych lotów i musi się przetrzeć, skręconej hopce wynosił 34m, po wyregulowaniu hopki, z 45 m spokojnie można by trafić w sylwetkę, gumka po pierwszym fireteście została zmieniona na zieloną G&G i wtedy można było już naprawdę być zadowolonym. Z tego co udało mi się odmierzyć harcerskim sposobem ( harcerzem nie jestem, co by sobie nikt nie pomyślał :icon_wink: ) i skorygować to potem na google maps i geoportalu, z 60m można spokojnie trafić w sylwetkę człowieka, około 65m wynosi zasięg maksymalny.

Tutaj na uwagę zasługuję świetna powtarzalność strzałów, skoki fpsów wydają się być bardzo małe, bo kuleczki lecą jak po sznurku, jedna za 2gą, kultura pracy gearboxa ( dalej brzmi to jak chińczyk, ale zdecydowanie jak najedzony i zadowolony chińczyk, który ma jeszcze miskę ryżu nadwyżki ).

 

Póki co więcej się nie mogę wypowiedzieć, bo mam ją dopiero od dzisiejszego poranka, jeśli o awaryjność chodzi.. na pewno napiszę jak coś mi w niej padnie :icon_wink:

 

A teraz podsumowanie:

 

+ Kultura pracy

+ bardzo dobra powtarzalność strzałów

+ dobre osiągi w stocku, po wymianie gumki, cud miód malinka

+ gb z możliwością wymiany sprężyny, bez całkowitego rozbierania gearboxa, jednakże, trzeba odkręcić prowadnicę kolby, no i chwyt pistoletowy, czym chyba nikt nie jest zdziwiony.

+działający boltcatch, oznaczenia, wyważenie

- słabe spasowanie korpusu.

 

Póki co więcej minusów nie mogę wytypować, ukryte wady pewnie wyjdą wraz z użytkowaniem repliki. Póki co jestem naprawdę, bardzo bardzo zadowolony.
Edited by Cichy112
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...