Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak ile kulek? Na jakiej sprężynie? Patrząc na wzmacniany szkielet i łożyska kulowe na stockowej m120 powinna znieść dużo. A ja ponawiam pytanie do użytkowników: sprawdzał ktoś te repliki z innymi magami? np lowy boyi? Jak siedzą i jak podają?

Edited by rocker21
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o słabszą sprężynę z zestawu. M90 bodajże. Ile mogłaby tak na oko mieć przebiegu póki nie padnie coś w środku.

 

50 000 kulek zanim ci pójdzie lewe łożysko od zębatki tłokowej, ale jak powietrze będzie miało o 3% większą wilgotność niż średnia z 10 ostatnich lat to 46 750 kulek zanim padnie szczotka silnika od strony "plusowej". Chybaaa, że jesteś leworęczny to zacinka w lufie zmieli ząbki po jakichś 55 234 kulkach (+- 3 kulki)...

 

A teraz idź i zastanów się nad swoim pytaniem, które zadałeś w temacie o nowo wprowadzonej replice na rynku, w której prawdopodobnie jeszcze nikt nie otwierał gearboxa...

 

Żeby nie robić większego OT jaki już tu się zadział to miałem chwilkę trochę popstrykać zanim...padła mi bateria w aparacie :( Tyle ile się udało -> GALERIA

Edited by OFF
sklejenie postów
Link to post
Share on other sites

Co do magazynków Boyi, SRC, Cyma, podają bez problemu. Luzy są troszeczkę mniejsze niż na magazynku z zestawu. U mnie w EC-604 wszystko jest w porządku, ale jest szczelna między górny a dolnym body i widać lekko komorę hop - siup, nie jest to jakaś wielka szczelina, nie drażni bynajmniej oka i trzeba się przyjrzeć. Wymieniłem lufę na Mad Bull Black python III i gumkę zieloną od G&G i jakoś to wszystko lata w miarę doborze, nie ma czego się czepiać. Cyme miałem tylko przez 4 dni i poszła bo szczelina między górą a dołem body była około 3 mm. I to bardzo drażniło. Jak chcecie mogę zdjęcie pokazać bo mam.

Edited by flinston20
Link to post
Share on other sites

Dobra więc już trochę z emki EC 305 postrzelałem na ostatniej strzelane. Zapomniałem sprawdzić magi ze względu że byłem tam tylko 3 godziny i w połowie musiałem jechać. Zasięg przyzwoity kulki dolatują na ok.50 m w replice była założona czarna systema więc kręciła dużo lepiej niż stockowe cymki 28 czy scar boyi. Co do tych 400 FPS powiem że boli :icon_razz: już się o tym parę osób przekonało.Wykonanie zewnętrze jak na chinola II pułki jest dobre i śmiało przewyższa Boyi i P&J. Spasowanie mogło by być lepsze ale nie ma co narzekać, standardowo luzy na kolbie. Szpara między dolnym a górnym body ma 0,6 mm w najszerszym punkcie.Replika jest wykonana większości z znalu, śruby i piny stalowe, kolba i jej prowadnica oraz chwyt pistoletowe zostały wykonane z chropowatego polimeru który nie powala jakością. W replice mamy działający bolt catch który działa z przyjemnym metalicznym dźwiękiem, również selektor nie ma luzu i wychodzi poza obszar jak to miało miejsce w cymie a ta replika jest jej głównym konkurentem. O dziwo w gb znalazły się prawdziwe imbusy a nie gównolitowe śrubki oraz 8 mm łożyska kulkowe przywołały u mnie uśmiech na twarzy.Na GB śą widoczne ślady wzmocnienia więc raczej nie szybko padnie. Kable to chińskie druty więc prędzej czy później pójdą na śmietnik. Martwi mnie brak smaru na zębatkach ale na pewno go trochę dziabnę jak będę montował sprężynę do CQB. Sama kultura pracy jest na ocenę dobrą. A naturalnie oznaczenia pomimo że są farbowane to trzymają łade i + 10 do lansu :icon_razz: Teraz pora na minusy no cóż jak już pisałem kolba lata trochę i pin trzymający bolt catch ma tendencję do szybkiego wypadania więc polecam go polać jakimś klejem który go będzie trzymał w środku. Niemiłosiernie wkurzało mnie latające ucho przednie do zawieszenia więc je również unieruchomiłem klejem. Magazynek dodawany do replik jest naprawdę słaby mało podkręca i jest plastikowy. No I spasowanie mogło by być trochę lepsze.

 

Podsumowując:

+osiągi

+oznaczenia

+stosunek cena/jakość

+innowacyjny GB jak na chińczyki :icon_razz:

+działający bolt catch

+dobre wyważenie

+/- wykonanie i malowanie

- spasowanie

-farba odchodzi błyskawicznie na uchu zawieszenia

Zdjęcia i film ze sprawdzenia funkcjonalności BC (telefon samsung x cover 2):

 

https://drive.google.com/folderview?id=0BwYBtD8ZZOtsZ1BPWkgwUUl1WkU&usp=sharing

Edited by komandoczołg
Link to post
Share on other sites

Replika wygląda fajnie, problem bo dostałem z krzywo ustawioną muszką i lufa jest krzywo w stosunku do risowej osłony.

Plastikowa część kolby na bardzo niskim poziomie jest zrobiona.

Jutro przestrzelam to dam znać jak się sprawuje,

 

Edit

Jeszcze zobaczyłem, że przy mocowaniu orisowania z korpusem, jest trochę rdzy.

Edited by Peeter
Link to post
Share on other sites

Dorzucam spam - ale zawsze to dodatkowa opinia.

Lipo 7.4 V działa wyśmienicie. 11.1 V na razie nie zaryzykuję...nie śpię na kasie żeby się bawić w niepotrzebne, choć kusiiii. Sprawdziłem dla pewności u siebie rzekome szczeliny i kompletnie nie dam rady dostrzec bebchów - świetne spasowanie górnego i dolnego body. Porównałem malowanie ze swoim body ze stajni G&P...bardzo bardzo podobne (fota w profilu). Doszło kilka minusów - nie wiem czy o tym pisałem ale zaślepki w kolbie do podklejenia żeby nie zgubić. Zaślepka selektora ognia, ta z prawej strony, siedzi luźno, parę strzelanek i zguba, Komora HU jest marnej szczelności, guma wchodziła ze sporym zapasem - potrzebny teflon-fix. Lufa dla natrentów do podklejenia jednym paskiem izolki, wtedy mniej lata w zewnętrznej.

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie mój błąd faktycznie prowadnica jest metalowa ale faktura jej malowania wporowadziła mnie w błąd dopiero jak ją z zimnej szafy wyciągnąłem poczułem że jednak jest metalowa. A i zapomniałem napisać że kolba jest 4 pozycyjna, szyny ris mają również oznaczenia. Przyrządy celownicze są regulowane ale regulacja bez konieczności użycia klucza czy imbusu.

Edited by komandoczołg
Link to post
Share on other sites

wystrzeliłem na próbę magazynek moją emką i bardzo mi się spodobała kultura pracy repliki (prócz magazynku, który trzeba bardzo często podkręcać by kulki nieprzerwanie leciały).

Trochę dziwnie się reguluje hop up, na początku ciężko jest obrócić regulatorem około 1 obrót i później chodzi bez oporów, jakby nic do niego nie było podłączone.

Podoba mi się działający Boltcatch, ma przyjemny dźwięk przy zwolnieniu.

Magazynek lekko luźno siedzi w gnieździe, ale nie przeszkadza to wogóle.

Kolba jest z tandetnego materiału, ale przyjemnie mi się nią operuje. ma luzy, ale podoba mi się :).

 

Mam EC-305, może ktoś wie na ile starcza podstawowa batka? bo wystrzelałem magazynek i się boję, że na strzelance zabraknie.

Ps wiem, że to produkt nowy, ale pare osób już to ma, więc jakieś pojęcie o tych replikach zaczyna się tworzyć :).

Link to post
Share on other sites

Witam, dzisiaj przyjechała moja EC-303. Spasowanie części i wygląd są bardzo bardzo dobre, nie ma u mnie żadnej szpary między górnym a dolnym body. Luzów też żadnych nie ma, oprócz lekkiego luzu kolby na prowadnicy, ale u mnie kolba i tak idzie do wymiany na magpulową. Strzelałem z repliki z zamontowanym prostym kolimatorem z krzyżykiem, na 55m (mierzone krokami) skalibrowałem tak, że kulka trafia w to miejsce gdzie celuję i leci jak po sznureczku, na auto to już w ogóle... Zamontowana jest stockowa gumka hop up i chyba narazie nie będę jej wymieniał bo po prostu kręci wyśmienicie. Body jest fajnie pomalowane, jak zobaczyłem tak wykonane risy za taką cenę to mnie zatkało, oczywicha na plus :D Na stockowej baterii jak dla mnie rof zadowalający w 100%. Kultura pracy gb jest bardzo dobra (nie miałem takiej w RK01W od Boyi). Jakby ktoś chciał jakieś zdjęcia czy miał pytania to chętnie odpowiem. Mam problemy z włożeniem baterii do kolby, czy mógłby mi ktoś pomóc? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam problemy z włożeniem baterii do kolby, czy mógłby mi ktoś pomóc? Pozdrawiam

Najlepiej na założonej kolbie odciągnij /rozłóż ją na +1 stopień. Otwórz gumową stopkę (zatrzaski na jej dolnym końcu) kolby i wkładaj aku od tyłu. Kable niestety są tak sztywne że często wypychają styki i u mnie np kolba z aku zostaje maksymalnie złożona na +1 stopień. Po wszystkim włóż zaślepkę i załóż spowrotem gumową stopkę.

 

Oczywiście można wcisnąć styki na siłę w prowadnicę ładnie układając kable po bokach i wtedy kolba powinna wrócić na stopień 0 ale mi osobiście nie chce się z tym bawić..

Link to post
Share on other sites

Najlepiej na założonej kolbie odciągnij /rozłóż ją na +1 stopień. Otwórz gumową stopkę (zatrzaski na jej dolnym końcu) kolby i wkładaj aku od tyłu. Kable niestety są tak sztywne że często wypychają styki i u mnie np kolba z aku zostaje maksymalnie złożona na +1 stopień. Po wszystkim włóż zaślepkę i załóż spowrotem gumową stopkę.

 

Oczywiście można wcisnąć styki na siłę w prowadnicę ładnie układając kable po bokach i wtedy kolba powinna wrócić na stopień 0 ale mi osobiście nie chce się z tym bawić..

Wreszcie zrobione :D pomogłeś mi, dzięki bardzo. Chyba jest pierwszy minus - mega sztywne kable
Link to post
Share on other sites

zwykle do chinoli dodają batki 8,4 V, natomiast tutaj ja dostałem 9,4 volta, to już robi różnicę.

i w sumie, te kulki jak da się na auto, uciekają w zastraszającym tempie.

Wystrzelałem na sprawdzenie i pokazanie rodzince tego karabinku ponad 1,6k kulek.

i zostało mi niecałe 400 na jutrzejrzą strzelankę :icon_wink:

Edited by Peeter
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...