Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie opłaca się. Specna do 600zł jest warta polecenia. Patrzę pod okiem technicznym, tego jak to strzela, jak jest spasowane, poskładane i jakie są części wewnętrzne. Patrzę również przez pryzmat żywotności i przyszłościowości. Nie patrzę na repliki pod względem wyglądu, szyn, chwytów, kolb czy malowania lub dodatków. 

Niestety Specna nawet w takiej promocji nie jest zbyt dobrym wyborem. Zależy też co Ci się podoba oraz jaki masz budżet.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Oplaca sie kupowac specny z serii Edge? Warto za nie doplacac w porownaniu do innych serii?

Edit: 

Albo inaczej, czym mniej wiecej roznia sie od siebie serie SA-A / SA-B / SA-H /  SA-V  od siebie i w ktora najlepiej celowac?

Edited by mbpmg2
Link to post
Share on other sites

Wersję A-B-H-V różnią się tylko wyglądem. W środku jest to samo. 

Seria Edge jest lepsza niż stara, ale nadal jest to dość kiepska replika. Evolution Airsoft jest lepszą bazą pod tuning. Edge natomiast jako baza jest mierna, ale ma nieco lepsze bebechy. Osobiście brałbym EA i tuningował.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Poczytaj ten temat jak i temat o EA. Było to już opisywane. 

Baza to przede wszystkim korpus. Ewentualnie doliczyć mozna do tego szkielet o ile jest sens go zostawiać. 

Korpus Specny jest krzywy, nie ma na rynku prostej Specny. Poza tym wykonany jest z kiepskiej jakości znalu. Sztywność to nie spasowanie. 

EA jest proste z fabryki, czasem szkielet odchodzi dosłownie setne milimetra od osi co w sumie można pominąć, a jak ktoś się uprze bardzo łatwo skorygować. Korpus EA jest wykonany z dobrej jakości aluminium i jest prosty, twardy, sztywny, brak jakichkolwiek luzow. Jest dobrze spasowany czego o Specnie powiedzieć nie można. 

EA po prostu jest lepsza bazą pod wszystko. 

Link to post
Share on other sites

Nie mam specny ale spasowanie to większość akurat chwali więc tutaj raczej nie ma różnicy. EA nie jest zrobione z aluminium... Wszystko to stopy aluminium z cynkiem. Jedynie mogę się zgodzić że proporcje zawartości AL/Zn moga się różnić na korzyść EA ale kto to wie? Zbadałeś doświadczalnie skład stopu w Specnie i EA? Szkielet jak szkielet jak ktoś chce grać na m120 to co do za różnica? Takie siły specna też bez problemu wytrzymuje. Pewnie klucz to spasowanie. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, matmat2000 napisał:

Nie mam specny ale spasowanie to większość akurat chwali więc tutaj raczej nie ma różnicy.

Ludzie nie mają pojęcia o czym w ogóle mówią.... Kup EA i Specne i sprawdź i dopiero potem pisz co kolwiek. Miej namacalne porównanie... 

Mam aktualnie kilka egzemplarzy w domu i gołym okiem widać jak Specna jest kiepsko spasowana. Krzywa, nieosiowo, miękka. Mam Edge i H03. Mam EA LoneStar jak i EA-Dytac. Niebo, a ziemia. Specna niby jest sztywna, ale po złożeniu i wbiciu pinów. Upper i lower są tak świetnie spasowane, że usztywniają się tylko i wyłącznie przez powstawanie naprężeń pomiędzy obiema polowkami korpusu. Mam tu na myśli to, że aby zsunac obie połówki korpusu, trzeba je lekko przekrzywic, wygiac i dopiero zsunac i wbić pin. Poza tym otwórz taka Specne 20 razy i zobaczysz jak szybko złapie luzy. Pomijam już brak osi. Pomijam to, że nawet jak chciałbyś szkielet wyosiowac to trzeba to robić bardzo ostrożnie bo korpusy Specny są lamliwe.

11 godzin temu, matmat2000 napisał:

EA nie jest zrobione z aluminium... Wszystko to stopy aluminium z cynkiem.

No tak, nie istnieje przecież czysty stop Alu. Nawet szkielety Retro maja domieszki innych metali. 

Cóż, poczytaj, doświadcz uszkodzonych korpusów Specny czy G&P, a potem męcz, wyginaj, znęcaj się nad EA... 

11 godzin temu, matmat2000 napisał:

Zbadałeś doświadczalnie skład stopu w Specnie i EA?

Gołym okiem widać, że Specna zrobiona jest z plasteliny... 

 

11 godzin temu, matmat2000 napisał:

Szkielet jak szkielet jak ktoś chce grać na m120 to co do za różnica? Takie siły specna też bez problemu wytrzymuje. Pewnie klucz to spasowanie.

Jak nie wiesz jaka różnica jest pomiedzy znalowym odlewem, a szkieletem wycinanym z bloku alu to taka rozmowa nie ma sensu... M120... Znalowe szkielety potrafią peknac na M90. Pomijam już kulturę pracy mechanizmu w takim szkielecie. 

Jednym słowem loteria ale każdy znalowy szkielet prędzej czy później pęknie. 

Wypowiadasz się na temat Specny i EA nie mając nawet w rękach tych repliki i duplikujesz zdanie ludzi, którzy albo ich nie mieli i także gadają bo znajomy poleca albo mają Specne i chwalą bo mają. No ma to sens...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...