Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich od niedawna chcę kupić jakiś mundur woodland lub marpat i nie mogę znaleźć .

Szukałem na allegro ale tam niema zbyt dużego wyboru mundurów i wszystko jest drogie :maniak_smutny: .

Jeżeli ktoś zna jakąś strone na której tanio sprzedają mundury to prosze o odpowiedź lub o jakąś rade dotyczącą tego tematu

Z góry wielkie dzięki i sorry za błędy

Edited by Dominik24
duży rozmiar czcionki
Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć bo to sprawa mocno indywidualna i jeszcze sporo zależy od tego czy będziesz należał do jakiejś grupy (niektóre wymagają konkretnych kamuflaży).

Ja lubie mundury BW we flecktarnie (używki w dobrym stanie są tanie i dobre). Tanie i dobre są też brytyjskie/holenderskie DPMy. Kumple mają polskie Wz. 93 i nie narzekają. O innych sie nie wypowiem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz tanio to Flecktarn, DPM, oraz odmiany pustynne tychże. Jest jeszcze Szwajcarski kamuflaż, który ze wszystkich mi znanych kosztuje najmniej.

 

Woodland ma już swoje lata i przez to dostanie czegoś dobrego graniczy z cudem. Cenowo ujdzie, ale ja bym się w to nie pakował.

 

Marpat cały czas jest dostępny i obecnie cenowo jest chyba najgorszy okres na zakupy. Nie wiem dlaczego, ale przez jakiś czas, cena była windowana. Kiedyś był tańszy.

Edited by Ylang
Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że też jestem na etapie poszukiwań mundurów i jak ostatnio sprawdzałem woodlanda to za nówkę sztukę wychodziłoby jakieś 200 PLN z hakiem. Przeglądam demobile i aukcje i poniżej tego nie znalazłem.

 

Jak już zauważyli przedmówcy - zdecydowanie najtańszy, najłatwiej dostępny, a powszechnie polecany i dobrze maskujący jest flecktarn. Osobiście nastawiam się na DPMa, ale tu już na nowe rzeczy też raczej przekroczysz stówkę. Pytanie ile to jest dla Ciebie "tanio" ;)

Link to post
Share on other sites

...chcę kupić jakiś mundur woodland lub marpat i nie mogę znaleźć. Szukałem na allegro ale tam niema zbyt dużego wyboru mundurów i wszystko jest drogie :maniak_smutny: .

Cena jest względna. Natomiast z brakiem wyboru to raczysz sobie żartować? Opcje są dwie - albo nie umiesz szukać albo to czego szukałeś jest faktycznie ciężko dostępne (np. nietypowy rozmiar). Ale dopóki nie podasz konkretów, nikt Ci nie pomoże.

 

a jaki mundur najlepiej na początek ? :icon_question:

Olej mundur - kup sobie murzyna. I nich znajdzie Ci kilka linków z pierdyliarda wątków na ten temat. Serio - nie zadałeś tego pytania jako pierwszy.

 

I na marpata i na woodlanda pójdzie co najmniej 100-200zł.

Weź pigułkę i wyjdź z matrixa. W K-owie i okolicach w szmateksie można skompletować BDU woodland za 40-80 zł. I nie sądzę aby był to jakiś lokalny wyjątek.

 

Woodland ma już swoje lata i przez to dostanie czegoś dobrego graniczy z cudem.

Czyli wg Ciebie muszę odprawić modły dziękczynne do św Judy Tadeusza?

 

nastawiam się na DPMa, ale tu już na nowe rzeczy też raczej przekroczysz stówkę.

Mundur w AS to odzież robocza, a nie paradna. Nie musi być nowa.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

To już jest Kubo bardzo subiektywna sprawa. Według Ciebie mundur nie musi być nowy, ja też wcale nie powiedziałem, że koniecznym jest zakup owej odzieży roboczej w stanie nieużywanym. Ktoś inny może jednak nie chcieć kupować gaci po żołdaku i dla niego będzie to wymóg.

 

Niemniej jednak ceny rzeczy nowych podałem głównie orientacyjnie, by dać autorowi tematu punkt odniesienia. Sam już przecież zdoła wywnioskować, że skoro nowy DPM to powiedzmy 130-140 zł, to używany powinien go wynieść max 80.

Link to post
Share on other sites

To już jest Kubo bardzo subiektywna sprawa. Według Ciebie mundur nie musi być nowy, ja też wcale nie powiedziałem, że koniecznym jest zakup owej odzieży roboczej w stanie nieużywanym. Ktoś inny może jednak nie chcieć kupować gaci po żołdaku i dla niego będzie to wymóg.

 

Niemniej jednak ceny rzeczy nowych podałem głównie orientacyjnie, by dać autorowi tematu punkt odniesienia. Sam już przecież zdoła wywnioskować, że skoro nowy DPM to powiedzmy 130-140 zł, to używany powinien go wynieść max 80.

 

Ja mojego dpm mam za 35zł. Ten kamuflaż jest naprawdę dobry, mi się udało dostać mundur w stanie dobrym za 9zł z przesyłką (normalnie 20zł) a spodnie około 26 (stan ideał, tylko mają z 2 szwy).

Link to post
Share on other sites
Olej mundur - kup sobie murzyna. I nich znajdzie Ci kilka linków z pierdyliarda wątków na ten temat. Serio - nie zadałeś tego pytania jako pierwszy.

 

Przypominam, że ten dział jest dla nowych użytkowników. Jeśli nie chcesz pomóc to nie musisz tutaj pisać.

 

Odpowiadać mogą wyłącznie osoby mające szczerą chęć pomocy oraz posiadające merytoryczną wiedzę z omawianego zagadnienia. Moderacja zastrzega sobie prawo do kasowania postów nie spełniających wyżej wymienionych kryteriów. Za pomocną wypowiedź uważa się każdą, która w sposób rzeczywisty przybliży pytającego do poznania odpowiedzi. Wlicza się w to podawanie linków do innych tematów lub artykułów, w których pytający może doszukać się odpowiedzi.

 

Nieakceptowane będą natomiast wypowiedzi niemające merytorycznego wkładu w dyskusję - zarówno teodbiegające od tematu, wyszydzające pytających, jak i te odsyłające do funkcji "Szukaj" bez podawania wskazówek. Osoby nagminnie łamiące ten punkt Regulaminu będą karane ostrzeżeniami lub czasowymi blokadami konta.

 

Dominik24 http://gunsmokearmyshop.pl/ tutaj może upolujesz komplet, ale trochę będzie kosztował.

Link to post
Share on other sites

Helikon? Zdaje się, że ma nienajlepszą opinie na forum. Moje doświadczenia ze spodniami M65 Helikona też nie są najlepsze. Po miesiącu nieciężkiej pracy zaczęły się pruć i dziurawić. Jakbym je nosił na strzelanki to pewnie nie wytrzymałyby dwóch weekendów. A kupiłem je za ponad 100zł. Walić kamuflaż, dużo lepiej jest kupić Flecka czy DPMa (i sie z nim "przemęczyć"*) za 30zł i mieć coś co wytrzyma przynajmniej sezon niż to g... coś.

* - przemęczenie polega jedynie na odczuciach estetycznych - nie każdemu musi się podobać "gestern Frühstück" (wczorajsze śniadanie)** ale jakość jest na pewno i dużo lepsza niż u Helikona.

** wybaczcie mój niemiecki, ale w nim zawsze byłem noga.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Najtańsza opcja to mundury we Flecktarnie i DPM-ie, zajrzyj do tych sklepów http://armyworld.pl/signin.php lub http://art-fox.pl/. Mundury dobre jakościowo i dość wytrzymałe. Osobiście biegam we Flecku (choć jest paskudny) bo uważam jego krój za najlepszy, najwygodniejszy (doświadczenie po wcześniej używanych CCE i WZ.93).

 

Nie kupuj munduru szwajcarskiego, bo kamufluje dobrze tylko na polach truskawek i pomidorów. :icon_confused3:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie kupuj munduru szwajcarskiego, bo kamufluje dobrze tylko na polach truskawek i pomidorów. :icon_confused3:

 

Cholera tyle lat gram, i nie zauważyłem u nas w lasach pól dziko rosnących truskawek i pomidorów...

Bo kolega gania w starym "szwajcarze" i wierz mi, dranstwo działa całkiem nieźle...

Link to post
Share on other sites

Bo opowieści dziwnej treści tak właśnie mają. A mit 'truskawkowego" munduru najpopularniejszy jest wśród ludzi, którzy nie widzieli go "na żywo". Ciekawe tylko, że nikt nie kwestionuje zdolności maskujących wszelkiej maści multicamów mimo, że w pewnych warunkach, na pewno nie są lepsze od ww. Ale to już raczej temat dla specjalistów od mody... :icon_wink:

 

Natomiast fakt, że "szwajcar" jakoś tam daje radę i w naszych warunkach (raz lepiej, raz gorzej) nie zmienia tego, że jest szereg innych wzorów, które dają sobie radę zdecydowanie lepiej.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Cholera tyle lat gram, i nie zauważyłem u nas w lasach pól dziko rosnących truskawek i pomidorów...

Bo kolega gania w starym "szwajcarze" i wierz mi, dranstwo działa całkiem nieźle...

W naszym teamie też jest jeden kolega w SWISS M83, wygląda śmiesznie, i świeci "żarówiasto" zarówno w lesie, jak i w polu.

swiss1.jpg

Bo opowieści dziwnej treści tak właśnie mają. A mit 'truskawkowego" munduru najpopularniejszy jest wśród ludzi, którzy nie widzieli go "na żywo". Ciekawe tylko, że nikt nie kwestionuje zdolności maskujących wszelkiej maści multicamów mimo, że w pewnych warunkach, na pewno nie są lepsze od ww. Ale to już raczej temat dla specjalistów od mody... :icon_wink:

 

Natomiast fakt, że "szwajcar" jakoś tam daje radę i w naszych warunkach (raz lepiej, raz gorzej) nie zmienia tego, że jest szereg innych wzorów, które dają sobie radę zdecydowanie lepiej.

Jak wyżej, więc nie ze słyszenia ani mitologii...

Hej, a możecie poradzić czy te spodnie będą spoko? http://armyworld.pl/...NIGHT-NOWE.html bo w sumie sama nie wiem czy nie lepiej uderzyć do jakiegoś demobilu (podobna cena, a jakościowo pewnie lepiej :/)

NIeee, to Mil-Tec, rozłazi się od samego oglądania.
Link to post
Share on other sites

Nie umiem powiedzieć, czy Kret u nas ma TASS 57, czy 83 (podejrzewam 57), ale jest to dużo bardziej wyblakłe niz na Twoim zdjeciu, Powała.

 

Kuba, w pełni się zgadzam - nieśmiertelny Flecktarn (fuj, kartofflensalad dzień później ;)) i DPM (Królową, Boże, chroń) sprawdzają się w naszych lasach bardzo dobrze, są łatwo dostępne i tanie - stanowią w moich oczach lepszy wybór niż TASS, szczególnie dla początkującego.

No, chyba, że ktoś ma smak na mało rozpowszechnione mundury - wzmiankowany juz kolega Kret ostatnio widywany jest w mundutrze belgijskim - jedyna osoba w lokalnym środowisku, która to w ogóle posiada.

Link to post
Share on other sites
(...) jest to dużo bardziej wyblakłe niz na Twoim zdjeciu, Powała.(...)

Bo się sprało...

Tak wygląda TASS 57

84_2.jpg

niewielka różnica.

Kamuflują doskonale, wręcz niewidoczny na tel zieleni lasu

23483726AGa.jpg :hahaha:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...