Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika Hk416 nie wystrzeliwuje kulek


Recommended Posts

Witam, po złożeniu gearboxa w HK416 od JG replika nie wystrzeliwuje kulek, a jak już wystrzeli to bardzo rzadko i na ok 2 metry. Przy strzale dysza gearboxa przesuwa się w strone lufy wewnętrznej, co widać przy zdjetej górnej części repliki. W gearboxie nie było żadnych uszkodzeń, wystrzeliwane powietrze ma taką samą siłę jak przed rozbiorem repliki. Magazynek Hicap podaje normalnie, lufa wewnętrzna jest czysta. Co robić?

Link to post
Share on other sites

Odwróć replikę do góry nogami, bez magazynka. Wrzuć kulkę do środka i naciśnij spust. Jeżeli kulka wyleci przez wlot, to znaczy że masz problem z komorą Hop-up. (prawdopodobnie i tak masz). Koniecznie załóż okulary do tego "eksperymentu". Możesz ewentualnie sprawdzić (np. dłonią) sam ruch powietrza, czy wylatuje z lufy, czy przez wlot. Napisz jakie wyjdą rezultaty.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem jak pisałeś już wcześniej. Przy kilku próbach kulka nie wyleciała albo wyleciała na parę metrów. Skąd może być problem z komora HU jak przed rozbieraniem repliki działała bardzo dobrze?

Powietrze ma taką samą siłę jak przed rozebraniem i wylatuje z lufy.

Aha i przy odwróconej replice widać, że po wrzuceniu kulki do repliki ta rusza się lekko w stronę lufy wewnętrznej a nie wylatuje z dużo większa siłą.

Edited by lukasz96pl
Link to post
Share on other sites

Obstawiałbym właśnie na złe spasowanie komory/gumki hop up z lufą i resztą gearboxa. Spróbuj pokombinować z tymi elementami, przypatrz się czy wszystkie części wchodzą na właściwe miejsce. Ja miałem podobnie właśnie przez to że lufa była źle wetknięta do komory.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...