Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG 608 - zasięg skuteczny 5 metrów


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kur... większej bzdury nie czytałem. G36 jak i AK są na GB V3 w standardzie TM więc popychacze zastosowane w obu gearboxach są takie same !!! Jedyna różnica to może być w grubości czoła popychacza, czasem się go szlifuje żeby dysze dosunąć do gumki ergo głębiej wchodziła do komory hop up. Koniec i kropka !

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zamontowałem nową dyszę (Protech), w teście wykazała szczelność. Spiłowałem całkowicie obie podstawki przyklejone do komory. Obecnie replika strzela nieco dalej (ogień celny to obecnie 15m), lecz nadal jest to wynik bardzo słaby. Kulka leci powoli, osiagi są nadal ponad dwukrotnie słabsze od mojego starego Agm 003. Strzelałem zarówno z hop up podkręconym jak i odkręconym. Strzelałem bez magazynka, kulki podając bezpośrednio do komory ręcznie.

Co więcej można z repliką zrobić?

Może sprężyna jest ubita, przestarzała i to przez nią kulki nie chcą lecieć? Jak sprawdzić stan obecnej sprężyny? Mogę spróbować ewentualnie zmodyfikować jeszcze popychacz aby dysza właziła głębiej do lufy, choć nie jestem przekonany aby ten 1mm był w stanie dokonać tu cudu.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zamontowałem nową dyszę (Protech), w teście wykazała szczelność. Spiłowałem całkowicie obie podstawki przyklejone do komory. Obecnie replika strzela nieco dalej (ogień celny to obecnie 15m), lecz nadal jest to wynik bardzo słaby. Kulka leci powoli, osiagi są nadal ponad dwukrotnie słabsze od mojego starego Agm 003. Strzelałem zarówno z hop up podkręconym jak i odkręconym. Strzelałem bez magazynka, kulki podając bezpośrednio do komory ręcznie.

Co więcej można z repliką zrobić?

Może sprężyna jest ubita, przestarzała i to przez nią kulki nie chcą lecieć? Jak sprawdzić stan obecnej sprężyny? Mogę spróbować ewentualnie zmodyfikować jeszcze popychacz aby dysza właziła głębiej do lufy, choć nie jestem przekonany aby ten 1mm był w stanie dokonać tu cudu.

 

Nie piłuj już popychacza. Skoro test strzykawki bez dyszy jest pozytywny i z dyszą również to spróbuj jeszcze wysunąć ją maksymalnie do przodu i przyciskając cały popychacz do cylindra (tym samym unieruchamiając dyszę) zatkać znów jej wylot i wcisnąć tłok do cylindra. Jeśli tutaj również się okaże, że wszystko jest szczelne to pozostaje skupić się na komorze. Najprościej będzie komorę kupić nową, może nawet metalową.

Jeśli jesteś w stanie zobaczyć gdzie zaczyna się kołnierz gumki w komorze to na otwartym gearboxie wysuń popychacz z dyszą maksymalnie do przodu. Dysza powinna dotknąć kołnierza i lekko się w niego wsunąć. Jeśli go nie dosięga to tutaj jest nieszczelność.

Komora jest w jakiś sposób zbyt odsunięta od GB stąd te problemy. Czy body było zmieniane na jakieś inne?

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Moja uwagę zwróciła jedna rzecz, mianowicie głowica tłoka. Mam nadzieję, żę głowica cylindra pasuje do zestawu cichego? Tłok ma dziubek, który powinien wchodzić w odpowienie wyżłobienie w głowicy cylindra. Jezeli głowica tłoka jest od zest. cichego to i głowica cylindra musi. Jezeli tak nie jest to....;)

Link to post
Share on other sites

Dokonałem kilku próbnych strzałów trzymając w jednej ręce lufę wraz z komorą i baterią, a w drugiej gearbox. Przystawiłem go możliwie najbliżej komory jak tylko się dało (ok 1mm bliżej niż jest to możliwe po skręceniu części do środka obudowy) i strzał następował całkiem nieźle, powiedziałbym że chyba prawidłowo. Jednak tak bliski montaż gerboxa względem komory jest niemożliwy ze względu na niemożność wprowadzenia wtedy kulek z magazynka oraz kawał stali stanowiącej część lufy zewnętrznej i blokującej możliwość przysunięcia lufy tak blisko dyszy.

 

W związku z tym poszukam tutoriali przedstawiajacych modyfikację popychacza, aby ten przesuwał dyszę 1mm dalej i spróbuję takiej modyfikacji dokonać.

 

Strzelając obecnie samym tylko powietrzem zauważyłem, że jest w stanie poruszyć firankę lub inny obiekt z odległości nawet większej niż 20cm, więc dysza, tłok itd prawdopodobnie są w tym momencie ok.

 

Poprzedni właściciel sam niczego w replice nie modyfikował lecz robił to jego kolega, z którym obecnie nie ma kontaktu. W związku z tym nie mam możliwości dowiedzieć sie, czemu ktoś wpadł na pomysł odsunięcia komory od gearboxa maksymalnie daleko jak to tylko możliwe oraz montażu niezwykle nieszczelnej dyszy. Ja sam nic nie kombinowałem z body, nie umiem stwierdzić czy kto inny coś tu namieszał.

Edited by Orsonius
Link to post
Share on other sites

Moja uwagę zwróciła jedna rzecz, mianowicie głowica tłoka. Mam nadzieję, żę głowica cylindra pasuje do zestawu cichego? Tłok ma dziubek, który powinien wchodzić w odpowienie wyżłobienie w głowicy cylindra. Jezeli głowica tłoka jest od zest. cichego to i głowica cylindra musi. Jezeli tak nie jest to.... :icon_wink:

 

To i tak nie jest to przyczyna jego problemu.

Głowica cylindra jest mosiężna, a więc wymieniana. Stawiam, że to cichy zestaw Elementa lub Systemy.

BTW - tłok to pewnie Guarder.

Link to post
Share on other sites

Spiłowałem czoło popychacza dyszy, nasmarowałem olejem silikonowym wnętrze gb oraz szyjkę głowicy tłoka - aby zachować szczelność pomiędzy głowicą, a dyszą. Sprawdziłem jeszcze raz szczelność dyszy - przy wysuniętej dyszy i zatkaniu palcem jej wylotu szczelność wydaje się być zachowana.

Po złożeniu wszystkiego w całość zasięg celnego ognia wzrósł, lecz nadal jest niski a prędkość lotu kulki w najlepszym wypadku porównywalna z moim starym agm003 (za dnia postaram się jeszcze wykonać test fps przy użyciu puszki).

Zatem replika nadal jest niesprawna i "coś" wymaga naprawy, choć obecnie już nie mam pomysłu co. Dysza zdaje się włazić w kołnierz gumki prawidłowo, choć możliwe jest dalsze piłowanie popychacza aby uzyskać jeszcze około 0.2mm (za dnia wykonam dokładne tego zdjęcia), dysza oraz tłok wydają się być szczelne, test strzykawki przechodzą pomyślnie.

 

Swoją drogą udało mi się zidentyfkować silnik jako Guarder GE-01-10. Do repliki dołączono też stockowy, być może gdzieś tutaj tkwi problem?

Pozostałe części niestety nadal pozostają niezidentyfikowane. Z ciekawości sprawdziłem czy do głowicy tłoka pasuje dysza bore up, ale jednak pasuje tylko zwykła.

 

Obie podkładki pod komorę hop up zostały już spiłowane/zdarte.

Edited by Orsonius
Link to post
Share on other sites

Ścięcie kilku zwojów w sprężynce listwy dosyłacza nie przybliży dyszy do komory. Załóż gumkę z grubym kołnierzem np niebieski Madbull, zielona G&G. Staraj się przybliżyć komorę do GB ale pamiętaj żeby sprawdzać czy adapter magazynka dalej będzie podawał kulki.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam podobny problem z gietką kumpla, w kórej wymieniam troszkę bebechów.

W zasadzie od nowości były poroblemy z hopkiem, podkręcaniem i ogólnie anemicznym zachowanie kulasów. Chrono od nowości pokazywało 320-330 fpsów. Nie za ciekawie...

Po wymianie, m.in. springa na sp130 guardera nadal jest dramat.

Podejrzenie padło na obszar dysza-komora. Widać, że dysza ledwo dostaje do komory/gumki HU, a przy przyłożeniu palca do lufy wewnętrznej, czuć powietrze bardzo słabo.

Postanowiłem wyłamać bolce trzymające komorę w lufie zewnętrznej. Po tym zabiegu komora dociskana jest przez sprężynę bezpośrednio do gearboxa i wydaje mi się, że efekt jest całkiem przyzwoity. Jutro będę miał chrono, to będę miał potwierdzenie w liczbach. Jeżeli efekt okaże się zadowalający pozostaje mi piłowanie gniazda maga bo po przesunięciu komory kulki do niej nie docierają :/ To samo z adapterem Battleaxa.

 

U kolegi Orsoniusa, zdaje się, ktoś dokonał jakichś drastycznych operacji na komorze hopa z tego co widzę na fotach. U kumpla po wyłamaniu ząbków, między dyszą a komorą jest ok 1-2mm miejsca mniej niż na tym zdjęciu http://postimg.org/image/tsi41qmyt/

Jest praktycznie szczelina akurat na kulkę, na oko 7mm i efekt po wystrzeleniu manualnie zaaplikowanej kulki, tak jak pisałem, zadowalający. To przy dyszy pro-techa.

 

Także ja chyba zostanę przy piłowaniu gniazda maga (jesli wynik w fpsa będzie ok).

Druga opcja, na moje oko to wymiana dyszy na dłuższą, ale komorę i tak wypadałoby przesunąć do GB i ewentualnie tak zdystansować, żeby kulka mogła swobodnie wpaść do komory, po czym dłuższa dysza wpychałaby ją głębiej w komorę. Teoretycznie.

Trzecia opcja to nowy rodzaj komory i nowy rodzaj dedykowanej do niej przejściówki na magi m4, ale z tym trzeba by poeksperymentować, albo poszukać na necie jakichś opinii.

http://azteko.pl/komora-hopup-do-replik-typu-g36-p-6888.html

Może sama komora też okazałaby się lepsza? Bo stokowa w/g mnie jest mocno przeciętna. Być może tylko w tym egzemplarzu?

 

Jak da radę jutro przechronować replikę, będę piłował gniazdo maga i dam znać jaki jest efekt.

 

Jakieś wskazówki i rady konstruktywne mile widziane, najlepiej poparte praktyką.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Podrzucam nowe zdjęcia, przedstawiajace dyszę i komorę w obecnym stanie.

Dysza Protech, w położeniu "tylnym". Jak widać kulka wchodzi z lekkim luzem, a pomiędzy komorą a gb pomimo spiłowania podstawek nadal występuje przerwa - jest spowodowana oparciem się lufy zewn o obudowę, miejscu zaznaczonym na ostatnim zdjęciu.

Gdy przystawiłem sam gearbox (bez obudowy) do komory wtedy strzał następował całkiem mym zdaniem nieźle, choć trudno powiedzieć czy prawidłowo - nie wiem jak JG608 strzelać powinna, gdyż sprawnej JG nigdy jeszcze nie widziałem. Oczywiście w takim układzie nie było już możliwości załadowania kul z magazynka, gdyż odległość pomiędzy dyszą a komorą wynosiła wtedy nieco poniżej 6mm.

Idąc za radą kolegów zakupię nową gumkę hop up z grubszym kołnierzem, sprawdzę jaki to odniesie skutek.

Prócz tego zacząłem się zastanawiać nad brzmieniem repliki. Odgłos wystrzału jest zupełnie inny od tych, które słyszałem na przeróżnych filmach czy na żywo (porównywałem z Cm040 GB v3). Próbowałem go nagrać, lecz obecny aparat średnio się do tego nadaje. Brzmienie wydaje się być bardziej "metaliczne".

Na koniec ciekawostka - test przebijalności dna puszki po piwie. Komora ustawiona tak jak na zdjęciach - dno pozostaje wgniecione lub z rzadka przebite. Komora przystawiona do gb wyciągniętego z obudowy - przebicie dna puszki za każdym razem. W obu konfiguracjach komora/dysza strzał do ścianki puszki powoduje przestrzelenie na wylot obu ścianek. Test robiony kulkami 0.23 pj, dla porównania tymi samymi kulkami wykonałem test dla AGm003 oraz Cm040. AGM przebija jedynie jedną ściankę puszki, natomiast Cyma jest w stanie przestrzelić dno i wykonać wgniecenie na górnej pokrywie puszki jedną i tą samą kulką.

Replika JG608 tuż po wyjęciu z pudełka (z oryginalną dysza i podstawkami pod komorą) nie była w stanie wystrzeloną kulką przebić pojedynczej ścianki kartonowego pudełka.

 

 

100_1401.jpg

100_1402.jpg

 

100_1403.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu zaznaczony kawał stalowej blachy blokującej możliwość przysunięcia lufy i komory bliżej gb.

 

Jak powinien prezentować się prawidłowy zasięg strzału repliki JG608?

Link to post
Share on other sites

Boziu profanacja G36 JG. Osobiście dużo tego przerobiłem sam miałem kilka sztuk z różnym tuningiem i jakoś problemów nie miałem. Oddaj to komuś kto potrafi składać repliki i dojdzie o co chodzi. Z resztą na fotce widać że komora nie dochodzi do GB. Wyjmij ten cały blok gdzie wchodzi komora rozłóż go na dwie części i zrób zdjęcie jak i zdjęcie całej tej komory. Jak nie wyślij mi to ci to zrobię bo zaraz popsujesz na amen :D.

Link to post
Share on other sites

Idąc za radą kolegów zakupię nową gumkę hop up z grubszym kołnierzem, sprawdzę jaki to odniesie skutek.

Prócz tego zacząłem się zastanawiać nad brzmieniem repliki. Odgłos wystrzału jest zupełnie inny od tych, które słyszałem na przeróżnych filmach czy na żywo (porównywałem z Cm040 GB v3). Próbowałem go nagrać, lecz obecny aparat średnio się do tego nadaje. Brzmienie wydaje się być bardziej "metaliczne".

 

Walczyłem z czymś podobnym, zasięg kiepski i dźwięk metaliczny.

Na zasięg pomogła wymiana gumki hopup.

Na metaliczny dźwięk jak i dalsze zwiększenie zasięgu pomogło usunięcie łożyskowania głowicy tłoka, pozostawiłem jedynie łożyskowaną prowadnicę springa. Prawdopodobnie sprężyna miała za mało miejsca.

Edited by mich2000
Link to post
Share on other sites

Metaliczny dźwięk jest tu raczej małym problemem. Z resztą kolega jest początkujący i może źle interpretować to co widzi i słyszy. Dodatkowo nie wiadomo czy sam czegoś nie popsuł lub nawet głupie podkładkowanie. Spring jest stockowy (w stocku działa z grubym klockiem w tłoku) więc nie jest jakoś za długi lecz przy cichej głowicy i podwójnym łożyskowaniu mogą być jaja. Z tego by nie było 100fps ^^. Z resztą powinien oddać to człowiekowi który się na tym zna bo tu nie jedynie może być problem z komorą. Jednego się pozbędzie problemu a narobi drugiego a jeszcze będzie 3 chochlik.

Link to post
Share on other sites

Stajesz przy firance( najprosciej) i z odległosci 20 cm strzelasz na sucho w jej kierunku. Jezeli zasłona poruszy się nawet lekko tzn, że układ jest ok ( przypadkowo obczaiłem, od tej pory zawsze tak robie).

 

bez kitu zawiało profeską...

koleś ma nieszczelność na połączeniu komora-dysza a tu takie wywody jak by miał prom kosmiczny budować u Kazia w szopie

rozbieranie gb zaraz po tym jak fps okażą się nie takie jak być powinny też nie było dobrym posunięciem

 

magia tego forum i niektórych uber pro "serwisantów" nie przestanie mnie chyba zadziwiać

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Chrono pokazuje ok 350fpsów przy kulkach 0.28. W pracy mam tylko takie do testów.

W/g kalkulatora z kpasg.net daje to ok 415fpsów na 0.2 ale sprawdzę w domu wieczorem fizycznie na 0.2.

Wynik pokazuje, że dosunięcie komory do szkieletu poprawia szczelność, ale nadal jest kiepsko. Liczyłem na przynajmniej 440-450 fpsów. U mnie w v.2 w podobnej konfiguracji na tej samej sprężynie jest ok 470. Może jakiś spring trefny? Coś mi się obiło o uszy o takich Guarderach...

 

Pozostaje mi sprawdzić na lżejszych kulkach. Jak wynik pokryje się z danymi z kalkulatora to gdzieś jeszcze jest nieszczelność i coś mi mówi, że to wciąż komora i trzeba będzie z tym się męczyć nadal...

 

Wiem, że kiedyś gieta to był wdzięczny temat do tunningu. Trywialna wymiana paru części, zero niekompatybilności. Kumpel ma gietę z 2007 i nadal wymiata. Więc proszę bez mądrości jakie to banalne, bo czasy i wykonanie się zmieniają i gieta giecie nierówna.

 

A komora wygląda u mnie tak:

 

Z kulką:

 

Lufa z gumką dociśnięta jest na maxa. Widać, że kołnież gumki wyłazi z komory. Nie pasuje przez to blokada lufy/pokrętła HU, dla tego owinięta jest taśmą teflonową. Bliżej się już nie da.

Komora trochę podrzeźbiona, ale chyba niepotrzebnie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...