Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana metalowych głowic na tworzywo


Recommended Posts

Witam, posiadam Beryla Custom zrobionego z rk od Boyi (gb v3). Planuję wymienić głowicę tłoka oraz głowicę cylindra z metalu na tworzywo (wyciszone systemy). Pytanie czy nie padną zbyt szybko, replika posiada 450 fps i bardzo duży rof. Batka niby tylko lipo 7,4V Redox ale silnik Tornado F1 High Torque, mosfet, kable silikonowe. Całość bije szybkostrzelnością takiego samego rk z batką 11,1V Lipo. Chciałbym odciążyć nieco gearbox ale obawiam się czy taki zestaw wytrzyma tak duży rof przy 450 fps.

 

Rof:

http://www.youtube.com/watch?v=rVm27FYYhno&feature=youtu.be

 

 

Pozdrawiam.

Edited by mich2000
Link to post
Share on other sites

To nie jest jakiś wielki ROF, nie wiem co prawda jaka to sprężyna bo nie podałeś. Pewnie w granicach 120-130 także nic specjalnie mocnego. Nie jest też szczególnie głośny by trzeba było go wyciszać. Jeśli obawiasz się, że plastikowa głowica tłoka może paść to kup coś tańszego. Polecam Elementa (ale nie wyciszoną, jest raczej mocno średnia), mniejsza strata pieniężna w razie wypadku. Głowica tłoka z tworzywa to zdecydowanie dobry pomysł. Głowica cylindra z tworzywa nie ma sensu, w żaden sposób nie odciąży gearboxa.

Lepiej odchudzić tłok poprzez jego nawiercenie, w jaki sposób to już sam możesz to wyszukać w swoim zakresie.

Link to post
Share on other sites

A czy głowica cylindra nie powinna być z takiego samego materiału co głowica tłoka? Zależy mi na zminimalizowaniu obciazen a ponoć wyciszony zestaw to zapewnia bo lepiej amortyzuje wstrząsy. Nie zależy mi na wyciszeniu. Element odpada zdecydowanie.

Link to post
Share on other sites

Nie. Głowica cylindra ma być z najbardziej jebitnego materiału jaki jest, zaś głowica tłoka lepiej kiedy jest z tworzywa. SYSTEMA się zdecydowanie przy takim konfigu nie rozleci. A tak na marginesie, jak masz v3 to możesz jechać nawet na metalowych płaskich ;)

Link to post
Share on other sites

To nie jest duży ROF :), mój sprawdzony zestaw to metalowa/aluminiowa głowica cylindra i plastikowa tłoka. .Generalnie chłopaki wyczerpali temat , ani to nie jest rof ,ani moc , która na V.3 mogłoby zrobić specjalne wrażenie,możesz sobie spokojnie metalowe płaskie założyć,od siebie polecę SHS,zaoszczędzisz kasiorkę na jakąś preckę czy inny bajer. :).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Odchudź tłok przez nawiercenie otworów. Na pewno pomoże :icon_smile:

kolejna rzecz to możesz pokusić się o montaż sorbotanu w głowicy cylindra.

 

Nie powiem, że źle radzisz.

Zwłaszcza jeśli chodzi o tłok wykonany z ALU.

 

Ale jak dla mnie w kwestii lekkich POMowych, szkoda zachodu, zasugerowany opisami itd.

 

Złożyłem najpierw bez odchudzania, zmierzyłem fps. Zważyłem....

 

Odchudziłem i znowu pomiar. FPS te same ;/ Waga, to co widać na fotce, aż o 1g lżejszy niż był... Waga o błędzie +- 1g.

 

Nie odradzam, ale mówię jak było z moim doświadczeniem, poprostu wystarczy kupować lekkie tłoki, patrzyć na ich wagę

 

18g - 14g To lekkie, ten na fotce ma 14g, ( Czyli tyle co mają bezbarwne z pełną metalową szczęką.)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ale u mnie odchudzenie tłoka, montaż sorbo i wymiana dyszy z guardera na protecha dały 485 fps na M130 guardera. Sprężyna wcześniej była używana i dawała ok 450 fps.

 

Jak byś nie wymieniał dyszy, montaż sorbo, hmmmm musze o tym poczytać, to wtedy można by to potwierdzić...

 

Jeśli to jest SP130 ze starej serii, to SP130 daje ok 470-490fps (bez BU)

 

Stawiam, że dysza dużo zmieniła, jeśli to twoja replika, to zmień tłok na cięższy przechronuj, sam sobie odpowiesz i przy okazji nam potweirdzisz, ale nie koniecznie, zrobisz jak uważasz.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Dysza nic nie pomogła w wzroście fps bo na starej dyszy były takie same wyniki. Wiercenie w tłoku dało lepsze wyniki. Sorbo założyłem w celu wyciszenia oraz zmniejszenia obciążeń na przód gb, tak samo lżejszy tłok. Mniejsza masa, mniejsza bezwładność, mniejsza siła, która uderza o głowicę cylindra, która przenosi te uderzenia na przód gb.

M130 guardera mam z tego roku z azteko.pl

 

Po za tym takie biadolenie że guardery dawały aż tak zawyżone wyniki to przesada. chyba że mierzycie na 0.12 kulkach :P

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wiercenie ale sama wymiana głowicy tłoka z metalowej na POM dała ok 10 fps wzrostu na 120 guardera. Dodam że stokowa metalowa była zrobiona na strzykawę czego nie udało się zrobić na POM owej głowicy... a pomimo tego fps wzosły bez żadnych dodatkowych czynności

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ale u mnie odchudzenie tłoka, montaż sorbo i wymiana dyszy z guardera na protecha dały 485 fps na M130 guardera. Sprężyna wcześniej była używana i dawała ok 450 fps.

 

Dysza nic nie pomogła w wzroście fps bo na starej dyszy były takie same wyniki. Wiercenie w tłoku dało lepsze wyniki. Sorbo założyłem w celu wyciszenia oraz zmniejszenia obciążeń na przód gb, tak samo lżejszy tłok. Mniejsza masa, mniejsza bezwładność, mniejsza siła, która uderza o głowicę cylindra, która przenosi te uderzenia na przód gb.

M130 guardera mam z tego roku z azteko.pl

 

Po za tym takie biadolenie że guardery dawały aż tak zawyżone wyniki to przesada. chyba że mierzycie na 0.12 kulkach :icon_razz:

 

 

Nie rozumiem, raz piszesz że inna dysza, później że ta sama...

Tak wierze Ci że tak jest jeśli lżejszy tłok z łowicą, lecą szybciej = krótszy czas sprężania (to co uzyskujemy przez mocniejszą spreżynę) to więcej fps, wcale tego nie neguje, ALE odchudzanie tłoka o 2g nie spowoduje dużego wzrostu fps - ja takiego nie zauważyłem.

 

Kiedyś jak był tłok z cięższego materiału i ważył ~~ 20g to po odchudzeniu już mógł ważyć 15 lub ciut mniej gram. To może dać widoczny wynik.

 

Ktos pisał że średnio tłoki ważą 12g, to radze sobie zważyć ! Miałem 10 różncyh tłoków, stocków i nie chińskie i nie ... Wahały się od 15-20g.(same tłoki)

 

A co do sprężyn z moich doświadczeń Guarder ma na plusie ok 20m/s ok 60fps.

 

Miałem kilka sztuk SP130 i właśnie sam nie wierzyłem, ale skądś Poldki i AnR'y itd. musieli wyciągać te fps...

 

~~600fps na SP160 - 160m/s to ok 525fps, a jednak... Więc żadne biadolenie !

 

To tyle mojego "biadolenia"

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Już tłumacze:

robiłem refresh w replice (pękł szkielet), wymieniałem: szkielet (na taki sam, czyli JG V gen.), dysze (nie wiem po co, ale kupiłem to założę), założyłem sorbo, odchudziłem tłok. - 485 fps. za chwilę znów otwarcie gb - zmiana dyszy na guarder - 485 fps.

podmianka z powrotem na protech - tyle samo. Wcześniej bez wiercenia w tłoku - 450 fps.

 

to gdzie te 30-35 fps siedziało ukryte ? Szczelność była i jest wszędzie - strzykawka jest : cylinder z głowicą, cylinder z głowicą i dyszą wysuniętą i wysuniętą, cylinder z głowicą, dyszą wysuniętą i całą komorą hu z lufą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...