Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Akkenoth

 

Może 1-2 magi od M4 i 2 pistoletowe przenieść na pas? Nagle zrobi się więcej miejsca na kamizelce, a pistoletowe będą łatwiejsze w dobyciu.

 

A to że kieszenie odstające są po bokach to lepiej niż gdyby miały wypaść z przodu. Chociaż w sumie ja tą samą apteczkę noszę jeszcze bardziej z tyłu- rzadko się używa, a i tak jest zrywalna.

 

Tak ogólnie sprawdź zamianę: cargo idzie na miejsce apteczki i pistoletowych-> apteczka za cargo, w kierunku pleców-> pistoletowe na pas.

 

Głośno myślę, ale może coś z tego zadziała.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem kilka opcji i:

- FLC zupełnie nie współgra z zewnętrznym pasem, więc zrzut i kabura albo zostaną podpięte do kamizelki albo do zwykłego, miękkiego paska do spodni;

- Cargo jest jedyną sensowną rzeczą z tyłu - pas wewnętrzny FLC ma 2 taśmy "wysokości" i po regulacji na mnie 6 przeszyć szerokości, czyli dokładnie tyle, co to cargo - apteczka jest wyższa i się obija.

 

Za to trop przerzucenia apteczki okazał się bardzo słuszny - nie pomyślałem o tym wcześniej, ale wylądowała nad cargo, na camelu :icon_wink:

Do tego planuję dorzucić z przodu dwa 3x1M4 (tak, jak w "rifleman set") i chyba coś z tego będzie, a nawet wygląda na to, że zostanie trochę miejsca np na granat.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad nimi właśnie. Myślałem nad opcją, że Kwadrat zostanie na chestrigu a dwie takie ładownice pójdą na pas by mieć szybką zmianę. Kwadrat ma tą zaletę, że jest płaski i nie robi mi się cyc kiedy się kładę.

 

Link to post
Share on other sites

Ten produkt RedRiver (i kilka innych uniwersalnych ładownic innych producentów) ma jeden problem, o którym tu już kiedyś dyskutowaliśmy. Specyficzna konstrukcja magazynka AK może spowodować, że w kluczowym momencie z takiego shingla może po prostu nie wyjść - hacząc o któryś z wewnętrznych elementów. No i waga czegoś takiego jest wyraźnie wyższa.

 

Lepiej uszyć dedykowane shingle. Ja mam uszyte jeszcze przez śp. Aries Outdoor

Link to post
Share on other sites
http://prostores2.carrierzone.com/servlet/emdomusa/Detail?no=51 mam kopię od krawca, tyle że wzbogaciłem ładownice o możliwość zdemontowania klapy. Magazynki siedzą pewnie, nie wysuwają się nawet przy intensywnych wygibasach, a w razie czego łatwo jest je sięgnąć wkadając nieco odpowiednio ukierunkowanej siły. Dodatkowy bonus-wchodzą dwa magi do M4 (stanag, pmag) z magpulem, tak więc dla kogoś kto ma więcej niż jedną replikę (ja mam kałasznika do walenia w zimie i na cqb) niezła opcja. Myślę że dla łebskiego krawca odchudzenie tego systemy tak by wchodził jeden magazynek nie będzie stanowiła najmniejszego problemu.
Link to post
Share on other sites

Witam, zastanawiam się nad kupnem jednej z kamizelek z tematu

A-21: http://www.miwo-military.pl/?p=8.1575.KAMIZELKA-TF-50.A-21.MIWO-MILITARY

A-22: http://www.miwo-military.pl/?p=8.1572.KAMIZELKA-41.01.A-22.MIWO-MILITARY

Tylko nie mogę się zdecydować, proszę więc o napisanie plusów i minusów obu tych kamizelek.

Wiadomo, że A-22 wyjdzie drożej, bo trzeba dokupić ładownice a w A-22 jest ich od razu 7.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

A-21

-Brak QR

-Klamry na ramionach mogą być upierdliwe, w zależności od kolby i wymiarów noszącego. (Ale zyskujesz na wygodzie zdejmowania i zakładania)

-Ogólnie mniejsza powierzchnia PC- 6 pals na szerokość frontu i 7 (?) tyłu (porównaj z DBT FAST, Crye JPC )

 

A-22

-QR

-Duży- ponad 8 kolumn na szerokość.

 

Ogólnie więcej upchniesz na A-22. Co chcesz nosić i jaki rozmiar płyt?

Link to post
Share on other sites

Jest masa zamienników dla płyt - od piankowych wkładów, bo wynalazki dociążone do wagi oryginału. No, ale nie o tym temat...

 

Znam WIELE kamizelek, ale co ci to zmienia? ;) Przejrzyj oferty sklepów airsoftowych, producentów oporządzenia (polskich i zagranicznych), jakieś fotki 'specjalsów' i podejmij samodzielnie decyzję. Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Link to post
Share on other sites

Tu na pewno będzie wskazane posiadanie płyt/atrap - w przeciwieństwie do wcześniejszych kamizelek ta, tak de facto opiera swoją konstrukcję o SAPI.

 

Rozmiar dobierz pod siebie - jak jesteś większy w klacie to weź L, jak mniejszy lub "standardowy" to M.

 

Ładownice wg. uznania, bo tak naprawdę jeśli sam nie przetestujesz wszystkich wariantów to nigdy nie dojdziesz do ideału.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...