Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Siatka dystansowa nie daje zauważalnej poprawy wentylacji/oddychalności. Jeżeli macie wątpliwości odwołajcie się do jakichkolwiek doświadczeń z plecakiem. Zakryjesz ubranie czymkolwiek to się spocisz i kropka. Natomiast ma znaczące wady. Jest delikatniejsza i łapie syf typu nasionka, drobne gałązki czy sproszkowane liście. A jak złapie to wyłuskuj pęsetą.

 

Nawet w pasoszelkach ogarniesz taką zabawę zmieniając np. największy buttpack na dwa mniejsze cargo. Z tego co piszesz twój konfig zasadniczo nie ulega zmianie, więc, uwzględniając kwestie treningowe, nie widzę sensu w zmianie położenia ładownic i kieszeni. Jak potrzebujesz balistyki to zakładasz PACA lub jakiegoś slick PC i na to pasoszelki (odchudzone) przy czym szelki z pełnymi plecami do montażu MAPa (więc Thor zadziała). I w lesie i w CQB przydadzą się jakieś szybkie ładownice na 1-2 zmiany, więc możesz to wziąć pod uwagę. Poza tym mi by się nie chciało wszystkiego przepinać :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Qrczak ciekawe pasy wypuściła ostatnio Praszka. Oprócz tego poszukaj produktów Red River, znajdziesz ich na FB (nie mają jeszcze strony). Co do JPC to w Polsce dostaniesz je u MM Lubliniec i od Red Rivera ale czytałem że kamizelka nie jest zbyt udana, ponoć boczne paski się skręcają jeśli nic na nich nie nosisz. Z Twojego opisu można wywnioskować że przydał by Ci się PC z odpinanymi bokami np. Termit plus od Miwo Lubliniec albo Pc-6 od MM Praszka.

Edited by rafal433
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem, nie jest to moja opinia a jedynie informacje znaleziona w internecie, opisujące doświadczenia użytkowników takich jak wy. Czy są prawdziwe, nie wiem ale pamiętam, że najprostszym patentem na rozwiązanie tego problemu było sklejenie pasków taśmą. Jak będę miał czas to poszukam i wrzucę link.

PS. Z tego co pamiętam w tamtym opisie chodziło o kamizelkę od Crye a nie o podróbę :icon_wink:

Edited by rafal433
Link to post
Share on other sites

W TMCowej kopii JPC wszystkie 3 paski są dokładnie takiej konstrukcji jak opisał to Gecko123, dodatkowo mamy pionową taśmę łączącą te trzy paski, więc bardzo wątpię żeby coś tam się wyginało/zawijało.

W mojej są atrapy wkładów balistycznych więc jest ona dużo lżejsza niż bojowy odpowiednik, może z prawdziwymi wkładami jest inaczej?

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

mam problem z Pasem pod Ciras'a czy podpiąć go pod kamizelkę i ewentualnie jak czy nosić na szelkach....

pas to PT-2 od miwo

 

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,493/Pas-taktyczny-PT-2

 

Mianowicie jeśli chodzi o podpięcie rozważałem albo wszycia (klamer , szalówek) pod kamizelkę i wtedy pas przypiąć na tą sówkę z napami ??,

 

http://allegro.pl/tasma-25mm-pa-irr-nosna-molle-pasamon-mil-spec-i3879851315.html

 

http://allegro.pl/2x-regulator-drabinka-25mm-do-tasma-nosna-molle-3-i3879849115.html

 

Albo standardowo na szelkach

 

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,528/Szelki-taktyczne-ST-1

 

Pomóżcie ??

Link to post
Share on other sites

Śmiem twierdzić, że powyższe nie jest na stałe a dokładniej obrazuje to poniższa fota. I szczerze nie polecam mocowania pasa do kamizelki, tracisz komfort zdjęcia jednej rzeczy nie zdejmując drugiej. Pomyśl o nierozbudowanych szelkach, które nie będą uciskały pod kamizelką. A jeśli masz lekkie rzeczy do podpięcia to całkiem z nich zrezygnuj.

 

IMG_6020.jpg

Link to post
Share on other sites

Pany, potrzebuję porady.

 

Moje potrzeby: 6 magazynków do M4/AK (bo używam w zależności od humoru albo jednego albo drugiego systemu), ładownica na radio (w moim przypadku baofeng UV5R), cargo na kulki/szybkoładowarki/batony/multitool/zapasową baterię (słowem-spore, względnie rozbite na dwa mniejsze), kabura na 1911 (chińska Safarka), torba na zrzut (dość spora, bo używam wafli do AK, a te bydlaki zajmują cholernie dużo miejsca), 2/3 litrowy (camelbak albo source).

 

Do tej pory używałem: kopi RRV produkcji Bombla+3l Thermobaka przymocowanego trytytkami.

 

Chciałbym zrobić przeszpejowanie (bo trochę bolą mnie plecy-jestem pod dość poważnej kontuzji w tym departamencie, a pozatym muszę zmienić kolorki z oliwki na jakiegoś kojota albo multichama). Przez moment stosowałem kopię LBT 6094 i to rozwiązanie bardzo mi się podoba, zwłaszcza że mazowieckie stocki potrafią być niesympatyczne z bliska (atrapy płyt nieco ratują). Jedyne co, to kamizeleczka sympatycznie "grzeje" w zimie, więc w lecie pewnie nie będzie lepiej ;D. Rozważałem ULPC ale cena samego PC przewyższa mój budżet (bo przecież te kozackie leciutkie ładownice też wypadałoby mieć), APC Mayflowera (kopię), albo JPC (może Miwowskie, może TMC).

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, to chętnie ich wysłucham.

Link to post
Share on other sites

Może http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,620/KAMIZELKA-MODU-OWA-P-S-P-B-2

Kolega zastanawiał się nad ULPC ale wybiliśmy mu te mocowania z gumki od majtek. Powyższe prezentuje się konkretnie, ale zawieszona za wysoko potrafi podejść pod pachami, czytaj - trzeba dobrze dopasować do swojej sylwetki jak stanik, nie żebym miał z min coś wspólnego prócz rozpinania ;P W jajecznicy czy brązach nie wierci dziury w portfelu. Reszta oporządzenia analogicznie jak do wspomnianego ULPC.

Link to post
Share on other sites

Tak na uboczu dodam, że kangur w JPC od TMC nie mieści trzech magów AK, za to mki leżą fajnie. Nie wiem czy Miwo albo RR rozwiązało to i pozwala na pakowanie tam więcej magów kałachowych.

 

Każdy PC będzie grzał. Z mojej praktyki wynika, że nawet siateczki i gąbeczki za bardzo nie pomagają. Ważne, by samemu odprowadzić pot z ciała termoaktywką.

 

W P.S.P.B.-2 jedyne co mnie drażni, to nieparzysta liczba komórek. Z drugiej strony pozwala to na montaż trzykomórkowego cargo i dwóch ładownic. Ale wciąż trzeba pamiętać, że PC jest raczej stworzone do krótszych akcji, gdzie nie potrzeba zapotrzebowania na większą ilość amunicji. Dlatego często zrzuca się większość rzeczy na pas.

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...