Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

One są konstrukcyjnie bardzo podobne, ten z Lublińca ma prawdopodobnie wszyty ostry rzep na wewnętrznej stronie (co ma stabilizować pas). Po za tym małym niuansem, to myślę, że trzeba się kierować przede wszystkim albo sympatią do któregoś z MIWO, albo obiegową opinią, albo... ceną czy dostępnością oczekiwanego koloru ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wiciok: z dwóch powodów. Ważniejszy z nich to możliwość montażu ładownic lub kabur kydeksowych, które nie zawsze mają możliwość przypięcia do MOLLE, ale są przystosowane do pasów 1,5-2-calowych.

 

Druga - o wiele mniej ważna - to łatwiejsze profilowanie pasa na ciele, łatwiej pas się "okręca" wokół ciała, nie marszczy się materiał i go nie przeciąża.

Link to post
Share on other sites

Dobrze wiedzieć, cenna informacja.

 

 

Co do szelek wszystko zależy od obciążenia dasz dużo i będzie spadał pas to dokupisz szelki.(...)

No to nie będzie problemu, bo na pasie mam "I linię" (pistolet, trzy ładownice pistoletowe i małą kieszeń M.C.S.), jeśli dotąd sam pas nie zsuwał mi się, to z podkładem chyba też nie będzie.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

No to nie będzie problemu, bo na pasie mam "I linię" (pistolet, trzy ładownice pistoletowe i małą kieszeń M.C.S.), jeśli dotąd sam pas mi nie zsuwał się, to z podkładem chyba też nie będzie.

 

Tym bardziej. Pasy z comfortpadami można zacisnąć mocniej, bez straty wygody.

Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko, że przez te wycięcia marnuje się całkiem sporo miejsca, którego w pasach modułowych i tak nie ma za wiele, szczególnie jeśli ktoś ma mały obwód w pasie.

 

Rozwiązanie specopsa jest imho o wiele lepiej przemyślane:

specops-42_resize.jpg

 

Pytałem, bo rozglądam się powoli za jakimiś pasoszelkami, niestety znalezienie jakiejś kontrukcji, która w maksymalny sposób wykorzystuje dostępne miejsce, a będzie w znośnej cenie graniczy z cudem. Skończy się chyba na tym, że zamówię u Bombla coś "mocno inspirowanego" specopsem, ewentualnie hybrydę SPECOPSa i TCP (taśmy naszywane jak w specopsie, kształt jak u Praszki). Chyba, że macie jakieś inne propozycje, to będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Aktualnie jestem na etapie konfiguracji swojego oporządzenia i wybór padł jak do tej pory na Condor Ronin (http://www.condorout...ondor-MCR7.aspx) Moje drobne zastrzeżenie budzi jednak fakt, że oporządzenie wykonane jest z Nylonu 600D, a nie 1000D lub Cordury (stosunek cena/wytrzymałość nie powala).

 

Wg mnie plusami tego zawieszenia jest fakt, że są to dosyć solidnie zaprojektowane pasoszelki (mimo nazwy chest rig), z możliwością rozmieszczenia oporządzenia po bokach, w taki sposób, że mam względnie wolny przód (umożliwia to położenie się w razie potrzeby).

 

Wiem, że względnie podobne są pasoszelki PSTG - Thor i te już są z Cordury, lecz może być chyba problem z dostępnością (aktualnie ktoś na WMASG sprzedaje).

 

Ktoś jest w stanie doradzić jakiś podobny zestaw, cechujący się wytrzymałością w rozsądnej cenie ?

Edited by Spoon
Link to post
Share on other sites

To jest split chest, a nie pasoszelki.

 

Proszę w takim razie, aby moderator poprawił mój błąd - jeśli to możliwe, zdanie powinno brzmieć :

"Wg mnie plusami tego zawieszenia jest fakt, że jest to dosyć solidnie zaprojektowany split chest rig, z możliwością rozmieszczenia oporządzenia po bokach"

 

Funkcjonalność jest podobna do pasoszelek PS Tactical Gear - Thor.

Może ktoś umie polecić jakiś inny produkt o podobnej funkcjonalności ?

Edited by Spoon
Link to post
Share on other sites

Witam,

mam zagwozdkę, którą mam nadzieję koledzy z wmasg mi pomogą rozwiązać. Otóż mam split chesta wykonanego przez PSTG. Jest to Chest ze zdjęcia: https://fbcdn-sphoto...014360299_n.jpg

Dotychczas bawiłem się SAW gunnera ale teraz zostaje RTO, zatem wracam do M4. Elementem jest wyposażenia jest naturalnie radio z długą anteną. Muszę teraz upchnąć 3 ładownice M4 niestety antena mi przeszkadza pod pachą. Czy mi pomożecie?

Schemat przedstawiający rozwiązanie:

config_a.jpg

Drugi mój pomysł na rozłożenie kieszeni:

config_b.jpg

Edited by Filip7370
Link to post
Share on other sites

Piszesz, że w pierwszej wersji antena przeszkadza Ci pod pachą, a czy nie obawiasz się, że w drugiej - gdy przykucniesz będzie Cię dziobać w oko albo smyrać za uchem? Moim zdaniem rozwiązaniem byłoby zamocowanie radia ponad panelem, na szelce ale tam nie masz palsów.

Najlepszym rozwiązaniem będzie przymiarka. Pokombinuj i zastosuj takie, które będzie Ci lepiej pasować. :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Z mojej praktyki - bo też mnie długa antena od Navcomma smyrała pod okiem - puść antenę po szelce chesta. Jeśli masz tam PALSy - to pod PALSami, jeśli nie, to skombinuj opaski gumowe (u mnie są to opaski wycięte ze starej dętki rowerowej, ale akurat tego rozwiązania nie polecam - guma za twarda i marszczy mi szelkę).

 

Oczywiście mówimy tu o niedużej radiostacji ręcznej. Jak antena ma być naprawdę długa, to zdecydowanie sugeruję radio w plecaku. Nawet Clansmana 349 czy SEM 52 wolałbym nosić na plecach, choć dedykowane pokrowce przewidywano do noszenia na szelce oporządzenia.

Link to post
Share on other sites

Dowcip taki że w w miejsce wewnętrznych kieszeniu do eMki miałem 2 100 round pouche z drugim boxem i narzędziami. Bardzo mi odpowiadało, bo jestem gruby i antena była daleko. To miejsce mi odpowiada. Dziwi mnie tylko czy nie pojawi się coś przeciwko umieszczeniu radia pomiędzy magami. Do ostatniej ładownicy dosięgam bez problemu. Niestety na radio na szelce nie pozwala to iż używam PTT z headsetem. Na tym pasku one są i mnóstwo kabli, które jakoś upchnąłem.

Link to post
Share on other sites

Wybacz, starałem się odpowiedzieć wszystkim na raz. Otóż po kolei. Wcześniej miałem dwa 100 round pouche po wewnętrznej stronie paneli, też mają rozmiar 2x3. Config b powoduje że radio jest w tym samym miejscu, co wbrew Waszemu ździwieniu odpowiadało mi. Jak już wspomniałem jestem gruby zatem antena lata sobie, co mi nie przeszkadza. Ciekawi mnie czy umiejscowienie radia pośrodku magazynków nie nastręczy jakiś innych problemów.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej sam określ to doświadczalnie. Nikt Ci tego nie powie.

Mnie jest najwygodniej gdy mam wszystkie magazynki z przodu, pod ręką, a wszystkie inne kieszenie po bokach. Radio noszę na szelce, dość wysoko.

Układ oporządzenia trzeba wypróbować samemu, tak żeby było jak najwygodniej, co nie znaczy, że drugiej osobie, nawet o takiej samej budowie ciała i sylwetce będzie pasował taki sam układ.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

MIWO Praszka TPPO vs. MIWO Lubliniec Pas Operacyjny

 

 

pMf3PEb.jpg

qZJx1xF.jpg

OgYV6gK.jpg

 

Skupię się na różnicach - ML PO posiada wyraźnie grubszą wkładkę piankową (to na plus), pionowe przelotki w niektórych miejscach (również plus), fajniejsze regulatory przy dopięciu szelek i... podszycie rzepem, co jest GIGANTYCZNYM minusem...

Tyle czasu poświęciłem na walkę z ułożeniem pasa, że już więcej nie mam siły :teeth:

Link to post
Share on other sites

Niedawno nabyłem ten podkład Miwo Praszka. Uważam, że jedynym minusem są nieco zbyt duże przerwy między parami przelotek. Generalnie pas jest doskonałym rozwiązaniem first line. Noszę na nim obecnie folder, kieszeń M.C.S. i kaburę. Zamierzam dokupić "jedynkę" strzelecką. Do tego celu jest w pełni wystarczający i wygodny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...