Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nosiłem na pasie bez szelek (sztywny pas wewnętrzny plus prosty rękaw z dwoma rzędami palsów) jednocześnie replikę krótkiej, dwa magazynki do niej, dwa krótkie magazynki do M4 w fastmagach, apteczkę zrywaną, granat GR-2, torbę zrzutową i małą ładownicę ze scyzorykiem. Po solidnym zapięciu na biodrach całość dawała radę i nie kręciła się a ja nie czułem żadnego dyskomfortu, nawet przy dynamiczniejszych ruchach. Jak już wspomniano, wiele zależy od indywidualnych preferencji i budowy ciała, więc pobiegaj najpierw z samym pasem (moim zdaniem powinien wystarczyć), a jak się okaże, że całość lata Ci na biodrach, zastanów się nad szelkami.

Link to post
Share on other sites

Albo nie. Według mnie zarówno kabura udowa, jak i panel udowy nie stabilizują pasa, ale same potrzebują stabilizacji. Po to m.in. stosuje się szelki. Po długich a ciężkich cierpieniach kaburę przerobiłem do noszenia na kamizelce (w PALSach) albo na pasie "linii 0,5" (krótka, zasobnik survivalowy, nóż, manierka).

Link to post
Share on other sites

Panowie pytanie.

 

Nie wiecie może czy ktoś szyje(prywatny/firma) kopie(mocne inspiracje) czestów D3?

Szukam właśnie czegoś w tym rozmiarze(rozmiar taki jak 4 otwarte ładownice m4).

 

Trochę przejrzałem i taki czest tylko mniejszy szyją Whiskey Tango.

Jak nic nie znajdę trzeba będzie wycyganić u kogoś customa :P

Link to post
Share on other sites

@Nath

Jaką zamówiłeś wersję, z plasami czy rzepami. Jeszcze się zastanawiam jaki system szelek wybrać, na ang forum wyczytałem że układ "H" jak w oryginale jest wygony, może ktoś ma większe doświadczenie i wypowie się nad wygodą rożnych systemów.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Szczerze-ta kamizelka ma i szelki i rzep (a przynajmniej D3 od HS ma), więc przypuszczam że Wkurzony kopiuje wszystko jak w oryginale. Dla mnie to ma być super prosty czest na szelach w układzie H (bo nie mam go do czego przyrzepić :D), bo dla mnie nie ma lepszego układu szelek niż właśnie ten. Natomiast każdy ma swoje preferencje.

Link to post
Share on other sites

Ja chyba zamówię wersję bez rzepów a z palsami.

Zamiast stałych zarzucę 4 taco od templara(te z plastikami), 2 taco na pistoletowe i jakieś małe cargo.

Myślę że taki zestaw wystarczy na niedzielne yebanki, a na jakieś imprezy po prostu dorzucę coś na pas i powinno być git.

 

@Nath

Jak dostaniesz chesta to pochwal się nim gdzieś na forum, z chęcią zobaczył bym wykonanie :)

Link to post
Share on other sites

Na moje oko powinien być w ogóle OK jako lekki zestaw. 4-6 magazynków do długiej, 2 do krótkiej, radio i/lub opatrunek, ewentualnie krótka.

Reszta może spokojnie jeździć w plecaku, i tylko od imprezy / wymaganego dodatkowego wyposażenia zależy, jak duży będzie to plecak.

Link to post
Share on other sites

Docelowe na mniejsze imprezy będzie TT Essential Pack, jakoś nie potrzeba mi mnóstwo miejsca żeby się spakować.

 

W ogóle zauważyłem że teraz strasznie się skłaniam do minimalizmu mniej=lepiej. Przerobiłem cirasa, lbt, ciężkiego belkita i w każdym nie odpowiadała mi wielkość, ogrom palsów i waga.

A teraz gdzie nie popatrzę to prokomandosi z 20 magami, 5 cargo, 4 apteczkami, nerką, mapnikiem i manierką którzy ledwo się ruszają :icon_razz: (to jest tylko moja opinia, na pewno są ludzie którzy używają tego/większości i jest to im potrzebne ale wiele osób na siłę chce być pro)

Edited by Wintar
Link to post
Share on other sites

Ja zawsze wolałem X. RRV tak nosiłem, TAJa tak mam, panel amunicyjny PSTG też. Trzeba samodzielnie przetestować po prostu jak wygodniej, a D3 ma obie możliwości.

Na X to ja nie mogę powiesić wygodnie camela na trytytkach ;).

 

Ja już D3 (Haleyowski) miałem okazję nosić i to zarówno sam jak i na Mayflowerowskim APC. Uberrigiem bym tego nie nazwał, ale mnie pasuje, zwłaszcza że można włożyć zarówno 5,56 stanag, jak i np. 7,62 AK. Na szybką przebieżkę po strzelnicy jest jak znalazł.

Link to post
Share on other sites

Docelowe na mniejsze imprezy będzie TT Essential Pack, jakoś nie potrzeba mi mnóstwo miejsca żeby się spakować.

 

 

Też z nim biegam. Zgrzyta mam, jak muszę tam radio (RF-10) upchnąć, ale się da.

...większy problem jest - jak dotrzeć z nim na miejscówkę, pas z kaburą już się nie chce zmieścić ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć.

 

Kombinowałem z czestami i pasami, aż w końcu historia zatoczyła koło i poszukuję zwyczajnej prostej kamizelki taktycznej. Bo chcę mieć cały szpej w jednym kawałku, zamiast się rozdrabniać na pasy, czesty, dzikie węże.

 

- kolor zielony (wali mnie czy Olive Drab czy Cośtam Green). Od biedy jestem w stanie zaakceptować kojota, albo drobne elementy w camo tak jak np. FLC, w którym woodlanda i tak się zasłania ładownicami.

- (prawie?) cała obszyta MOLLE

- wygodne i proste zakładanie/zdejmowanie. skłaniam się w stronę rozwiązań rozpinanych w stylu FLC. ale nie jest to Jedyna Słuszna opcja. Na przykład proste PC też się łatwo zakłada, tylko że bez cummerbundów nie ma tam MOLLE pod pachami. Natomiast nie cierpię rozwiązań w stylu CIRAS-ów. Rozważę każdą sensowną propozycję.

- nie potrzebuję miejsca na wkłady, ale rozważę i zintegrowane rozwiązania, jeśli będą spełniać pozostałe wymagania.

- zakres regulacji pozwalający dopasować do szczupłego i niskiego człowieka

- szlufki na pas

- żeby się nie wrzynała zbytnio w ramiona pod sporym obciążeniem (podobno FLC z tego wrzynania słynie)

- plecy w MOLLE, cobym camela se zainstalował

- mile widziany uchwyt ewakuacyjny na plecach

- mile widziane MOLLE na ramionach (w sensie na obojczyku, na radio)

- mile widziane oparcie na siatce

- może być chińszczyzna, bo jestem niedzielnym asgejem, a nie Tactical Commando Recon Black Ops Operator. Na wumazgu odradza się praktycznie wszystko co chińskie, tymczasem mnóstwo ludzi wokół mnie używa chińskiego szpeju i jakoś im się nie rozlatuje. Więc trochę rozsądku, proszę. Nie musi być super wytrzymałe (ale może :P). Wystarczy że się nie rozleci od samego patrzenia.

 

Jaki budżet? Kurde, nie wiem. Raczej biedacki. Tutaj pozostawiam wolną rękę. Ale wiadomo, im taniej tym lepiej

 

Ogólnie to skłaniam się w stronę kamizelek w stylu ATEK MIWO, MKT SPECOPS, albo tej holenderskiej z armyworld. Coś w tym rodzaju. Takie rozpinane. Dwie pierwsze wymienione są tak drogie, że szalonym wydaje mi się wydawać tyle kasy na coś służącego wyłącznie do kulkoplucia. Natomiast ta holenderska nigdzie nie jest dostępna w rozmiarze S.

 

Znalazłem takie coś:

 

http://allegro.pl/kamizelka-modularna-molle-25mm-patton-m73-oliv-i4744395258.html

 

http://allegro.pl/taktyczna-kamizelka-modularna-molle-carrier-oliv-e-i4812445910.html

 

http://vest.iai-shop.com/product-pol-4236-KAMIZELKA-TAKTYCZNA-MOLLE-LIGHT-OLIWKOWA.html

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152196821-Lekka-kamizelka-zwiadowcza-oliwkowy.html - komentarze są pozytywne, tylko nie podobają mi się te naszyte skośnie taśmy MOLLE

 

Któraś z nich jest sensowna?

 

A może by tak Jump Plate Carrier (chiński rzecz jasna :D)? Co o tym sądzicie? Na tych bocznych pseudocummerbundach idzie coś zamontować?

 

Fajne są Plate Carrier Harnes, MBSS i temu podobne, ale brakuje mi w nich MOLLE pod pachami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...