Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niech Ci jakiś krawiec udzierga kopię 6094, a taki cummerbund to już naprawdę jest prosty projekt, myślę że nawet nietaktyczny krawiec ogarnie, jak dostanie kamizelkę do ręki i zobaczy jak się mocuje cummer do niej (płat rzepa, gumowa taśma, płat rzepa). W tej kamzie po pokazałeś nie podoba mi się sposób zapinania (na fastexy z tyłu, matko to musi być mordęga) i te wysoko wchodzące pod ramiona "fartuchy". 4 rzędy pals?! WTF?! Przecież jak coś sobie tak wysoko wsadzisz pod ramię to nie sięgniesz, a i ramion wzdłuż ciała nie opuścisz, a jak to będzie miało na dodatek klapę/zamek błyskawiczny to chyba koledzy Ci będą pomagali nie tylko wyjąć ale i otworzyć :D. A jak powiesisz niżej i zostawisz sobie ten jeden rząd wolny to po co Ci on w ogóle jest potrzebny? Większa powierzchnia montażowa, jasne, ale moim skromnym zdaniem raczej tylko na papierze. Może ja się nie znam, ale oceniając to na chłodno, wydaje mi się ten projekt lekko niedopracowny. Zapinanie/rozpinanie cummera poprzez podniesienie klapy na brzuchu (jak to się robi w kamzach lbt) jest, moim zdaniem, 100 razy wygodniejsze, nawet jeśli masz na przedniej klapie łądownice/kangura.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie negocjuję z panem Ace zakup kamizelki LOKI 2 od PSTG oraz wciąż rozważam P.S.P.B.-2 od miwo.

Dwa szybkie pytania.

 

Dajcie proszę kontakt do PS Tactical Gear, bo na PW nie odpowiedział.

 

Jak wygląda sprawa z poliestrem od Miwo? Jest przyzwoity czy gówniany? Wybór między cordurą a poliestrem istotnie wpływa na cenę zamawianej kamizelki. Ale czy na wytrzymałość też?

Podobnie z szwem zwykłym/ryglowanym.

 

Jak kupię kamizelkę z poliestru ze szwami zwykłymi to się rozleci czy co?

Bo na mój rozum to powinna się dobrze sprawować, bo znam niejednego zadowolonego użytkownika chińskiej ceraty.

Ale co ja tam wiem.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Z punktu widzenia airsoftu, poliester w zupełności wystarcza. Jest na tyle wytrzymały, że nic mu się nie stanie. Chłopaki brali nawet poliesterowe kamizelki czy cargo do Afganu I jak wyczytałem - niektóre elementy miały naddarte rogi. Ale trzeba pamiętać, że był to sprzęt używany dzień w dzień po kilka-kilkanaście godzin. I raczej nikt go nie szanował.

 

Poliester ma dwie zasadnicze wady - pierwszą dla Ciebie pomijalną. Trudno kupić go w kamuflażach - w zasadzie tylko coś zielonopodobnego i nasza pantera. Druga: jak już się natnie czy przerwie, to potem łatwo się drze. Cordura tak nie ma. Sam używam - z doskoku - lublinieckiego Taja z poliestru. I nie mogę narzekać, na razie nie dzieje się nic.

 

Szwy ryglowe to osobna bajka. Osobiście do taśm techbanda, jakie najcześciej Praszka wykorzystuje - nie brałbym. Techband jest fajny, szorstki, gruby i mięsisty, ale łatwo się ściera kolor i brzydko się przeciera. Dziurawienie go wielokrotne ryglem może ten proces przyspieszyć, choć nie musi. Ale uszyte przeze mnie dla mojego kundla smycze przy zwykłym szwie zygzaku, podwójnym, już łatwiej się darły. ;-) Chyba że poprosić o taśmy poliamidowe Pasamonu, to inan, droższa, bajka.

Link to post
Share on other sites

Dzięki shardac :)

 

Czyli mam rozumieć, że miwowski "poliester khaki" to coś zielonego?

Generalnie nie obchodzi mnie czy to jest bardziej olive drab czy cośtam green, ważne żeby było zielone.

 

A PSTG chyba przeczytał mojego ostatniego posta, bo odezwał się na PW ;)

 

 

Link to post
Share on other sites

TU masz kolory Miwo Praszka, ale jak chcesz się upewnić, to lepiej zamów próbki kolorystyczne.

 

A tutaj moje zdjęcia z poliestru Miwo Lubliniec:

miwo1.JPG

 

miwo2.JPG

miwo3.JPG

 

Od prawej strony ładownica CQB (i sama baza, TAJ) to aktualny kolor. Mocno zielony, acz nie podpada jaskrawością. Obok ładownica CQB sprzed kilku lat - kolor nieco bardziej khaki, wpadajacy w żółcio-brązy. Chyba lepiej komponuje się z shinglami obok.

 

A te to shingle w cordurze, bodaj w ranger green (wyprodukowane przez ARIES, a on używał głównie jednego koloru).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...