Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uzupełnianie plastikowych to droga przez mękę. Robiłem tan raz. Ciężki, gruby piasek daje te nieco więcej niż dwa kilogramy w połowie płyty. No, wydmuszki. A ta od ciężaru się zniekształca, robiąc 'garba' u dołu. Może cement, ale musiałoby go być jeszcze mniej.

 

Poza tym nie widziałem wydmuszki w innym rozmiarze niż M.

Link to post
Share on other sites

Panowie 2 pytania:

-Używał ktoś może tych elastycznych ładownic na magi od Blue Force Gear? Jak opinie, wytrzymałość?

-Ktoś robi w Polsce kopie tych ładownic

 

 

Pozdrawiam

 

Ja używałem długi czas kopię riga Blue Force firmy "James Speed" z Ebairsoft za 35 dolarów. Teraz zbudowałem sobie rig na podstawie chińskiego JPC ale powiem szczerze tyle razy ile przymierzam z powrotem tego James Speed mam ochotę do niego wrócić.

 

Łatwo się przyzwyczaić do wagi, przewiewności i super niskiego profilu.

 

J55dfT6l.jpg

 

Podstawowym atutem dla mnie w nim jest fakt że sprawdza się i z magazynkami od M4 i AUG i używając replik na zmianę na strzelance nie muszę nic zmieniać w setupie.

 

Dodatkowo nawet kiedy nie biegam z szcześcioma magami, mogę w reszcie nosić death-rag, magazynki od pistoletu, multitool etc. Zaznaczam jednak że te ostatnie dwa przy schyleniu się mogą wypaść. Magazynki od MP5 mieszczą się dwa, pojedynczy mocno lata i może przy bieganiu wypaść.

 

Prawda jest że jedną ręką wsadzić z powrotem maga absolutnie się nie da. Konieczna jest torba zrzutowa.

 

Jakość jest raczej średnia. Jak widać na zdjęciu na dole rozchodzi się szew, i w niektórych ładownicach na górze pruje się lekko materiał. Zwracam jednak ponownie uwagę że dałem za tego chesta 35 dolarów z przesyłką, i używałem go bardzo intensywnie. Dodatkowo magi Augowe potrafią dojechać niejedne ładownice z racji wystającego "haka", a te się wciąż trzymają.

 

Kupiłem sobie teraz na próbę potrójną ładownicę w tym stylu od Emersona z Aliexpress.

 

g2OY5wSl.jpg

 

Jakość podobna do tego James Speed. Wydają się być ciut bardziej ciasne. Jak wkładam 3 magi od AUG trzeba czasami trochę mocniej szarpnąć. Magi od M4 chodzą jak złoto.

Link to post
Share on other sites

Yahalom!Czas podwiesić temat: "Dlaczego wszyscy odradzają PT-3?". ;-)

 

Panowie, kilka stron wcześniej ostatnim razem obszernie pisaliśmy dlaczego ten pas jest tak fatalną konstrukcją. Nie znam nikogo, kto po przesiadce na bardziej anatomiczne pasy niż PT-3 (a nawet węższe PT-2) z rozrzewnieniem wracałby do poprzedniej konstrukcji.

Link to post
Share on other sites

Wnioskuję, że próbujecie mnie przekonać, że to co robię jest złe :)

Tak wiem inne są lepsze ale jakoś mi się z tym pasem nie dzieje nic o czym mowa w podlinkowanym temacie.

Dla mnie jest ok i myśle, że można zakończyć dyskuje o moim wyborze :)

Gdy przesiąde się na inny pas napisz swoją opinie.

Link to post
Share on other sites

Wnioskuję, że próbujecie mnie przekonać, że to co robię jest złe :icon_smile:

Tak wiem inne są lepsze ale jakoś mi się z tym pasem nie dzieje nic o czym mowa w podlinkowanym temacie.

 

Czyżby "syndrom właściciela desantów"?;]

 

Kupiłem sobie jakiś czas temu pas o szerokości 2 taśm, a i tak jest dość szeroki, a kieszenie trzymają się stabilnie. Jakoś sobie nie wyobrażam możliwości ani potrzeby noszenia czegoś szerszego. A zwłaszcza z chestem na rozsądnej wysokości.

 

Kiedyś używałem polskiego parcianego pasa, który rozpinał się, rozregulowywał i w ogóle był niestabilny, ale kupiłem go w 2005 roku i mam go do dzisiaj, bo też nic się z nim nie działo. Zgodzisz się chyba, że jest to dość słaby argument przy polecaniu komuś czegokolwiek?;]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...