Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Ale to nie jest temat "co komu odpowiada" tylko doradztwo ze wskazaniem konkretnych rozwiązań na konkretne problemy ze szpejem.

 

Ja na pasie z dwiema kolumnami miałem tylko jedne ładownice, które nie do końca stabilnie siedzą-emdom cqb m4/ak, strasznie wysokie kieszenie na magazynki.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Zastanawiam się nad zmianą oporządzenia i mam kilka konkretnych pytań do wyjadaczy :icon_smile:

 

Teraz biegam w ghille suit'cie, zbudowanym na koszuli bdu i noszę pas. Zakładam go na koszulę ale przeciągam go pod siatką na której są zamocowane 'frędzle'. Klamrę zapinam na plecach i ładownice mam z przodu/po bokach. Rozwiązanie jest o tyle niewygodne że przy dłuższym leżeniu magazynki wbijają się w brzuch, a pas jest mało stabilny i przesuwa się 'jak chce'.

Postanowiłem pociąć koszulę tak by można było ją założyć jak 'pelerynę' na oporządzenie.

 

Teraz czas na wybór oporządzenia.

Zależy mi na kilku rzeczach:

- Możliwość dopięcia ładownic po bokach;

- Panel Molle na klatce piersiowej (z kieszenią na mapę)

- Plecy na tyle 'pełne' żeby dało się zamocować camela

- Z tyłu na biodrach chciałbym zamocować kieszeń/apteczkę.

 

Na początku brałem pod uwagę 'wsh chestrig' od Fly Industries.

yosser_FlyyeIndustries_WSH_ChestRig_02.jpg

Chest jest bardzo fajny tylko do mojej specyfiki działań ma kilka minusów. Magazynki na brzuchu, brak molle po bokach.

 

Zacząłem szukać dalej.

Znalazłem Ronin chest rig - od Condor:

MCR7_001t.jpg

 

Minusem tego rozwiązania jest brak panelu na piersi i miejsca na zamontowanie dużej kieszeni/apteczki nisko na plecach.

 

Znajomy, który również biega w ghille suit'cie polecił mi swoje rozwiązanie.

Pasoszelki od Condora:

Condor_H-Harness_2.jpg

 

Na całość pasoszelek składają się szelki + pas + nakładka z molle na pas.

 

To rozwiązanie ma też kilka minusów. Nie wiem czy pokrowiec/plecak z camelem na to wejdzie; nie ma panelu na piersiach.

 

Zdaje sobie sprawę że niemal każda 'pełna kamizelka taktyczna' ma wszystkie punkty jakich wymagam od swojego oporządzenia. Niestety kamizelki, ograniczają ruch/swobodę i są ciężkie. Kto biegał w Ghille Suitcie wie jak to jest ważne. Dlatego wszystkie cirasy itp. odpadają :icon_smile:

 

Pytania:

# [Ronin/Pasoszelki] Czy do tych produktów można dodać modułowy panel na klatkę piersiową?

# Czy znacie oporządzenie/konfiguracje, która by spełniała opisane wyżej wymagania? Czy możecie doradzić, sprawdzone rozwiązania?

 

Pozdrawiam!

Edited by szwagrito
Link to post
Share on other sites

Szwagrito ghille nigdy nie używałem ale polecam Ci ostatnie rozwiązanie . Od kilku lat biegam w pasoszelkach i nie zamieniłby tego na nic innego . Mój zestaw składa się z szelek st3 http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,783/Szelki-Taktyczne-ST-3

Podkałdu TCP http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,784/Podk-ad-TCP i pasa operacyjnego http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,491/Pas-OPERACYJNY . Konstrukcja szelek pozwala na podpięcie pokrowca na camela a pas nie krepuje ruchów i bardzo dobrze rozkłada ciężar . Podpięcie do tego panelu piersiowego może być niestety uciążliwe i niekoniecznie wygodne ale szczerze mówiąc jak się juz człowiek przyzwyczai do ładownic po bokach to staje sie to nawet wygodniejsze niż magi na klacie , (przynajmniej tak to było u mnie jak przeszedłem z chesta na pasoszelki )

Link to post
Share on other sites

Oho, wyczuwam gównoburzę o szelki ST-3 :D

 

Panie szwagier, weź się pan zdecyduj. Chcesz pan magazynki na przedzie czy nie?

 

Co do pleców i camela: nie wiem jakiego masz camela, ale nie zawsze do zamocowania camela potrzeba MOLLE na plecach. Mój Thermobak ma D-ringi i szelki, dając spore pole do popisu.

 

Czytając Twojego posta przyszedł mi do głowy pomysł FLC + pas taktyczny MOLLE. Przemyśl to.

Generalnie sugerowałbym kamizelkę MOLLE opartą na siatce (bo lekka i przewiewna) plus właśnie pas. Na kamizelce po prostu przyczepisz se ładownice tam, gdzie będziesz chciał, zostawiając wolne miejsca wedle uznania.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Shitstormy były o pas PT3, szelki sa spoko :D

Co do tematu - proponuje mini/micro chest riga (zobacz na oferte RedRiver, PSTG oraz SAGEAR) i do tego plecak (max 20l, zeby sylwetka byla nadal nierozpoznawalna), na ktory rowniez zapodaj siatke ghillie i bedzie ok.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie.

Szukam jakiegoś pasa na oporządzenie, miałem kupić pas templara Ale po dłuższym zastanowieniu jednak cena 200 zł to za dużo.

I teraz moje pytanie co polecacie?

Na pasie będzie:

Kabura z colt r28

2 taco od templara

Apteczka zrywana

Worek na zrzut

 

Cena tak trochę ponad 100

Zastanawiałem się nad podkładem tppo od miwo.

Co wy polecacie?

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Jaką torbę/worek zrzutowy polecacie? Chińszczyzna wchodzi w grę. Testowałem już dwie różne opcje i w każdym mi coś nie pasuje. A to za mały, a to gumka ściągająca nie budzi zaufania i się boję że magi powypadają, a to dziwaczny montaż.

Link to post
Share on other sites

Używam Mil-Teca i choć montaż faktycznie jest dość dziwaczny (co nie znaczy, że nie da się go przyczepić do taśm bez użycia trytytek albo czegoś), to worek jest w porządku i jeszcze nic mi z niego nie powypadało.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Kiedyś w ręce za grosze wpadł mi zwykły ortalion od Miwo (http://miwo-military...2.MIWO-MILITARY) i... został. Używany i z ostrymi, i z replikami. Choć to ortalion, to przez pięć czy sześć lat nic złego się z nim nie stało.

 

Przy czym nie mam tendencji do noszenia tam pustych magazynków przez cały czas. Kiedy jest chwila oddechu, to przekładam je do pustych ładownic, "górą do góry".

 

Ale w dynamicznych sytuacjach (kiedy jeszcze nosiłem na sobie tyle amunicji) nawet 8 replik magów do AK nosiła.

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites

Ja od 3 lat używam worka od Strike Systems i chwalę sobie bardzo: http://militarialodz.sstore.pl/worek-zrzutowy-zielony-strike-system-p-1205.html Kołnierz jest sensownie usztywniony, gumka też fajnie trzyma zawartość - do domu znoszę zawsze godne uznania ilości ściółki ;)

 

Przedtem miałem do czynienia z ACMem - jak za śmieszne pieniądze na TG (10-20zł), to też robi robotę.

Źle wspominam z kolei składany worek od Flyye - małe toto i bez sensownego ściągacza.

 

I nie sposób nie zgodzić się z Shardakiem - worek na zrzut to zawsze będzie rozwiązanie doraźne i pierwszą czynnością po uspokojeniu się sytuacji powinno być przełożenie pustych magazynków do ładownic.

Link to post
Share on other sites

Mam worek 8fields (jakiś najtańszy) i, niestety, nie polecam, jestem dzięki niemu szczuplejszy o metalowego mida ca i jakiegoś taniego chińskiego plasticzaka. 3-4 magazynki to już tłok, przy piątym zaczynają wypadać z wora. Worek miwowski (z praszki), podobny do ortalionu z lublińca miałem i sobie chwaliłem, duży, pojemny, nawet siedem wafli do ak wchodziło i nie wypadały.

Link to post
Share on other sites

Jakieś fajne klony/warianty 6094 na rynku w sensownej cenie? Powiedzmy że górna granica to trzy stówy.

 

Pytam, bo nie idzie się dogadać z PS Tactical Gear, odpowiedzi na maile dostaję dosłownie po tygodniu.

 

Jeśli pytam w niewłaściwym temacie, proszę mnie pokierować do właściwego. Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...