Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Jeszcze pozostaje wrócić do przemyśleń nad PSPB2 od Miwo Praszki.
Ostatnio się w nią zaopatrzyłem i poza tym, że trochę ciężko się dopiąć w pojedynkę (lub założyć z wkładami), to jestem bardzo zadowolony. Używam z pasem operacyjnym i podkładem TPPO i do teraz nie mogę się nacieszyć ilością miejsca w porównaniu z pasoszelkami :D
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

Mam kamizelkę JPC i chciałbym do oporządzenia dodać jeszcze pas na jakiś skromnych szelkach. Myślałem o pasie PT-3 od Miwo na szelkach ucieczkowych SU-2 również od Miwo. I chce zapytać o Waszą opinię jak ten pas będzie współpracował z JPC. Zależy mi na 3 rzędach palsów, żeby zamontować i te większe cargo pouche, ale przeczytałem w tym temacie o jakiś szitstormach na temat tego pasa, dlatego pytam :D

Link to post
Share on other sites

Skłonny byłbym twierdzić, że lepiej się na nich nosi kieszenie szyte na mocowania Molle.

 

Natomiast gorzej kieszenie i kabury robione pod pasy 50mm czy klipsy ALICE. A kabur do pasów 50mm jest, mam wrażenie, znacznie więcej niż pod Molle (mówię o kaburach dedykowanych).

 

Chyba, że mówiąc "pas z comfortpadem" masz na myśli ktoryś z tych nowych wynalazków - rękawów na pas z możliwością wywleczenia pasa na wierzch.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

W tym sensie, że nie mają 25mm luzu w pionie, wynikającego z odstepu między taśmami. Nie żeby był to wielki luz (jak wynika z moich obserwacji), ale na pasach 50mm czasami potrafi dokuczyć.

 

Oczywiście ładownice / kieszenie szyte w systemie w stylu MALICE / taśma-nad-taśmą nie mają na pasie 50mm tego problemu.

 

Owszem, obszycie comfortpada haczykiem rzepa pod pasem (o ile widizałem, popularny sposób mocowania pasa do podkładu) też będzie to bardzo ładnie ograniczać. Ale I comfortpady bez rzepa zdarzyłlo mi się widzieć.

 

Nie chciałbym, żebyśmy się źle zrozumieli - nie zamierzam twierdzić, że pas w MOLLE, zwłaszcza miękki w typie Miwo serii PT, jest najbardziej genialnym wynalazkiem od czasu, kiedy rybom wyrosły nogi.

Bo nie jest.

Chciałbym Ci natomiast wskazać (w odpowiedzi na Twoje pytanie z postu #834), że w tej konkretnej sytuacji ma pewną zaletę, którą ten czy ów użytkownik może uważać za istotną. Czy słusznie, czy nie - tego oceniał nie będę.

:)

Link to post
Share on other sites

Okej.

 

Po prostu zastanawiam się, czy aby na pewno pogoń za pasem MOLLE ma sens, czy czasem "zwykły" pas nie jest rozwiązaniem wystarczającym. Stąd moje pytania.

 

Pas(oszelki) NIE są moim głównym nośnikiem oporządzenia, jest nim kamizelka. A i nie będę sobie montował osobnego beltkita do lasu, bo to przerost formy nad treścią

Link to post
Share on other sites

Na pewno worek zrzutowy.

Może ze dwa magi. Ogólnie rzeczy które nie mieszczą się na kamizelce.

Może jakieś cargo ogólnego przeznaczenia.

Myślałem o jakimś buttpacku/dużym cargo z tyłu będącym namiastką plecaka na takie rzeczy jak jedzenie i dodatkowa warstwa ubioru. Czyli przedmioty zajmujące dużo miejsca, acz niekoniecznie ciężkie.

 

Z tyłu kamizelki mam thermobaka Omega, więc plecak molle odpada. A nie chcę rezygnować z "termicznych" właściwości oryginalnego pokrowca.

Link to post
Share on other sites

To powoli robi się z tego solidna pierwsza linia. Zwykły pas, nawet z comfort padem, może nie starczyć. Dla ustabilizowania tego wzialbym co najmniej porządny podklad MOLLE z szelkami. JWK używa bodaj RATSow głównie w podobnej konfiguracji. Może to dobry kierunek? Albo nieco wyższy podkład pod pas operacyjny.

Link to post
Share on other sites

A polecicie jakiś fajny buttpack/nadupnik/waistpack/cargo/chlebak/cośtampack?

 

Chodzi o wspomnianą dużą kieszeń/ładownicę, w której będę trzymał rzeczy zajmujące dużo miejsca, ale raczej lekkie - głównie dodatkowa warstwa odzieży i żarcie.

 

Docelowo na pasie z tyłu. Niekoniecznie MOLLE, rozważę też opcje na pas.

 

Kolor ZIELONY, od biedy rozważę jakieś kamuflaże, ale to tylko w drodze wyjątku.

 

Raczej zapinane na zamek, ale patrz wyżej.

 

Chyba że... znacie jakiś patent na pogodzenie Thermobaka 3L z plecakiem lub czymś plecakopodobnym z tyłu kamizelki. Rozwiązania prowizoryczne a la trytytka wchodzą w grę.

Link to post
Share on other sites

Ktoś (znalazłem w swoich rozmowach: faza1986) ostatnio wystawiał w Komisie kieszenie boczne do plecaka 3-day Eagle'a. To tak na dobrą sprawę wielkie poziome cargo, zapinane na suwak na długim boku, z możliwością zamontowania na zwykłym pasku od spodni (ma szlufki). Wejdzie do tego jakiś ciasno zwinięty ciuch zewnętrzny (cienkie gore lub coś podobnego) albo MRE. Wchodzi na pewno butla green gazu i zostaje jeszcze sporo miejsca. No i dzięki tym szlufkom można to na wiele sposobów przytroczyć do reszty szpeju, czy to przez trytytki czy paracord. Zaletę to ma taką, że ciuch w środku się nie brudzi, a jeśli jest brudny, to nie brudzi wszystkiego dookoła. No i oczywiście było to w jedynym słusznym kolorze: OD :icon_smile:

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites

Panowie szybkie pytanie.

 

Gdzie umieścić radio używając chesta d3 i podkłady TPPO. Klata czy pas?

Na klacie pewnie wpadł by do ładownicy na maga(antena chyba wtedy najmniej przeszkadza), na pas wpadła by pewnie gdzieś na tył(tylko czy nie będzie problem z uwierającymi kablami bo będzie to używane z hydracją)

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przy montażu na pasie polecałbym puszczenie kabli POD kamizelką. W innym razie będziesz miał problem z szybkim zdjęciem kamizelki ;)

Mimo wszystko montowałbym jednak na chest'cie. Jak nie w ładownicy na maga, to przy użyciu improwizowanego patentu :)

Link to post
Share on other sites

Montaż na szelce odpada, będzie problem z plecakiem.

 

 

Btw:

W mojej głowie zrodził się szatański plan. Trochę przeszkadza mi ilość taśm na barkach(szelki 1 lini, paski plecaka i chesta), a zbytnio nie mam z czego zrezygnować.

Dlatego mam plan, może tak wymienić szelki w D3, na coś co z tyłu będzie miało mole(coś jak szelki w chescie Strongholda) i tam montować source kangaroo.

Co uważacie o takim pomyśle. Powinien się sprawdzić czy to bardziej strzał w kolano.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...