Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Jak się dobrze wyreguluje to nie wisi.

 

Ja ze swojej byłem w miarę zadowolony, ale teraz na plejta się przerzuciłem.

 

Mówiłem to już, ale na żywo kamizelka sprawia zadziwiająco solidne wrażenie, mimo że z siatki.

 

Nath, szczerze mówiąc nie wiem, ale jak jej używałem to nic takiego mi nie doskwierało. Nie przypominam sobie takich problemów. Zdarzało mi się w niej biegać sprintem i w ogóle. Ale owszem, ja się ściśle owinąłem jak baleron :D

 

Rozmiaru M nie polecam osobom o niskim wzroście, chyba że będą się bawić w prowizoryczne modyfikacje regulacji w pionie. W zasadzie to nic skomplikowanego.

 

Warto też zaznaczyć, że ja mam fetysz noszenia kamizelek wysoko - tak jak chesty i plejty. Żeby nie zawadzały przy kucaniu i schylaniu. To kolejny powód zrezygnowania z niej.

 

Tak więc komu innemu regulacja może odpowiadać.

 

Nie podoba mi się regulacja w pionie. Rzep plus troki. Choć wysocy nie powinni narzekać

 

Fajna jest regulacja szerokości. Po zapięciu przednich fastexów zaciskasz je, pociągając za taśmę. Taka szybka regulacja po założeniu.

 

Pasuje do niej Thermobak Omega 3L. W sensie wymiarów. Mocowany na d-ringi.

 

Niby nie ma comfort padów i jest sama siatka, ale żeby ta kamizelka zaczęła ciążyć na ramionach i się wrzynać, trzeba ją naprawdę porządnie obciążyć. Jest to możliwe, ale przy naprawdę dużym obciążeniu. Napakujcie stalowych pełnych hi-capów do ładownic :F

 

Inne uwagi nie przychodzą mi do głowy.

 

I nie zachwalałem jej tylko dlatego, że mam ją na sprzedaż ;]

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie chcę specjalnie zakładać oddzielnego tematu, ale mam pytanie co do chest riggów. Panowie, co lepiej wybrać? Condora Ronina? Czy Condora OPS Laser-Cut?

http://gunfire.pl/product-pol-1152201784-Kamizelka-Ronin-Chest-Rig-oliwkowa.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152207277-Kamizelka-taktyczna-OPS-Chest-Rig-Laser-Cut-olive-drab.html?4clk=MTE1MjIwNzI3Nyw5OSwxNDMwOTQ2Nzc1LDIsYzVlNTQxZjJkNmMwZTM4MDhkYWFkMTg3MjhmMDgzZGY

 

Pytam dlatego, bo są w identycznej cenie (nie licząc groszy), a nie wiem, która jest lepsza i którą bardziej się opłaca. Na plus dla mnie Ronin, bo ma plecki, czego już ten nowy typ chest riga nie posiada. Więc? Pomożecie?

Link to post
Share on other sites

Nie przekonują mnie split chesty, bo "marnuje" się miejsce z przodu na te klamry i zapięcie, podczas gdy mogłoby tu byc MOLLE. A chesty z definicji w ogóle mają mało miejsca.

 

Z kolei chińskim laserowym wycinankom też bym nie ufał.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Ile sztuk magazynków i do czego, jakie inne ładownice i torby.

I ponownie pytam, po co TOBIE KONKRETNIE plecy w chestrigu. Magazynków tam nie zamontujesz, hydrację można zamocować do praktycznie wszystkiego.

A przy chińskim chestrigu zapomnij o tym że pod ostrzałem ktoś złapie za uchwyt na plecach i odciągnie cię jak na filmach :F

Link to post
Share on other sites

Magów około 6-8 (do AK) i możliwe, że "rozrośnie" się jeszcze do drugiego poucha. Oczywiście z tych małych. Tylko to, jeśli chodzi o to. >_<

Nie wiem po co. Myślałem właśnie o tej hydracji, ale jak mówisz, że do wszystkiego można... :D

A na ten uchwyt nawet nie patrzyłem. Aczkolwiek właśnie z tymi pleckami fajnie wygląda. :D Od razu mówię, że PC nie chcę.

Link to post
Share on other sites

Brytolski czestrigg w dpm. I nic dużo lepszego nie znajdziesz w tych pieniądzach. Jak Ci dpm nie pasi to dołóż puszkę farby fosco/krylonu do zakupów i go sobie przykurz oliwką albo jakimś dunkelgelbem. Do kieszeni na magi naładujesz i kałaszowe magazynki, a do tych bocznych komór w opór towaru typu kulki, batony, kanapki, etc. Worek zrzutowy spokojnie powiesisz na tym cienkim pasku co nad tyłkiem leci, albo sobie na pasku od spodni powieś. A jak kupisz sobie camelbaka to go sobie na trytytki przyczepisz na plecach za dringi i daj mi wiarę, będziesz na fejsbuniowych fociach wyglądał jak proelomadafakadeltaforcereconkomando (przynajmniej dla znajomych co wojsko znają z filmów o Rambo i opowieści wujka, co u cioci na imieninach opowiada że "z kałasza szynę kolejową przeszczeli, mówił nam kapral jak we wojsku byłem")! A tak serio-jak ogarniesz dobrze temat, to po zakupie kamizelki zostaną Ci jeszcze pieniądze na worek zrzutowy i może hydrację.

Link to post
Share on other sites

Eh... poczekaj z miesiąc, to mój DPM Chest Rig będzie gotów pójść do ludzi (zamówiłem sobie pod moje AK customa, się szyje. Jak się uszyje, to DPM mogę zbyć, razem z haversackiem).

 

Edyta: ten lifczik M14 z Redzone jakoś do mnie nie przemawia. Szelki wyglądają na niewygodne w zakładaniu, a i kieszenie są dedykowane pod granaty i flary. Ostatnio kolega ćwiczył coś podobnego (bodaj Łazutczik) i powiem szczerze, żaden z nas nie był pod wrażeniem.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Oprócz chińszczyzny masz pełno chestów mniej lub bardziej uznanych producentów w tej cenie np. RR, SAG, za 20zł więcej TAJ od Praszki, że już nie wspomnę o milionie prywatnych krawców i modnych ostatnio jednoosobowych "firemek" pod tytułem " Tactical Gear". Naprawdę nie wiem, w czym problem.

No chyba, że chcesz za te 2 stówki również kupić ładownice, to takie rzeczy już tylko w Erze :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Znowu brak edytki. Tak przeglądam i przeglądam. Może po prostu skuszę się na holenderską kamizelkę z armyworld. Piszą ludzie, że w dobrym stanie. Więc jak już ją mam brać, to gdzie znaleźć dobre i niedrogie ładownice do magów AK?

Link to post
Share on other sites

Bez takich, aż takim leniem nie jestem i wiem gdzie jest komis. :icon_smile: Ale dzięki.

 

EDIT: Dzięki, Buniek. Teraz zauważyłem Twój post. :) Chyba nawet skorzystam z usług prywatnego krawca, jak pisaliście. :)

Edited by Ślepak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...