Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zdjęcia podrzuce w poniedziałek, teraz nie mam szpeju przy sobie.

 

Chodzi o to że chest mi się "rozjeżdża" na fastexach, poziome paski się rozluźniają i wszystko zaczyna jeździć.

Jak nic nie wymyślę to pójdzie izolka w ruch ;p

 

Link to post
Share on other sites

Od jakiegos czasu biegam z plecakiem hydracyjnym z racji mancraftowania. Powoli zaczynam tez przerzucac sie na bardziej.. turystyczny airsoft. Wiecej lazenia niz strzelania. Ewentualne wypady parudniowe quasi surwiwalowe. Chcialem stworzyc sobie komplet 2 lini oporzadzenia ktory moglbym zrzucic z siebie za pomoca jednego fastexa a w ktorym miescilbym caly sprzet turystyczno-airsoftowy.

 

Niestety plecaki ktore mialy szanse mi pasowac kosztowaly po 500$ w gore i nie bylo powiedziane, ze pasowac beda. Wiec jak to Polak w potrzebie - zaczalem kombinowac. Efekty ponizej:

 

- Kamizelka Weesatch Pantaca z 40 litrowym plecakiem przyczepionym bezposrednio do systemu molle kamizelki.

http://imgur.com/a/rUfsl#0

 

Jak? Przeszylem molle z wkladu hydracyjnego na plecy plecaka, odszywajac przy tym klasyczne ramiaczka. Co o tym sadzicie?

Link to post
Share on other sites

Nie będzie ciążyło na ramionach? Przy takiej kamizelce nosiłbym plecak normalnie, a jego ciężar przeszedłby na pas biodrowy nie kolidując z kamizelką.

Większość plecaków ma fastexy w miejscu, gdzie szelka łączy się z trokiem, więc można je łatwo rozpiąć i zrzucić.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Idea fajna tylko moim zdaniem dobra na szybkie gry, a nie na długo do lasu. Jakiekolwiek prace obozowe, żywieniowe, bushcraftowe, warty, szybkie spanie pod drzewem, małe patrole będziesz musiał wykonywać albo w pełnym obładowaniu, albo bez amunicji. Moim zdaniem na wypadach ,,łażących" swoje zalety pokazuje system linii i na tym bym się jednak skupił. Na przykład na przeniesieniu butli na pas, gdzie będzie zawsze zapewniał możliwość walki, nawet przy zdjętym plecaku.

 

 

 

Chyba że charakter gier nie przewiduje kontaktów ,,z zaskoczenia" to wtedy co innego. Też jestem ciekaw czy rozpatrujesz jakikolwiek pas, albo nerkę?

Link to post
Share on other sites

Zakupilem plate carriera Condora model MOPC. Zastanawiam sie nad konfiguracja pod katem CQB, ewentualnie szybkich lesnych rozgrywek. Widzialem motyw z przenoszeniem magow w kieszonce znajdujacej sie na przedzie, koniecznr jest umieszczenie wewnatrz niej ladownic czy wystarcza jakies przegrodki? Magi beda do G36. I mam tez pytanie o montaz linki 1punktowej do kamizelki, jaka najlepsza? Zwykla gumowa z karabinczykiem i puszczona przez comforpady?

 

Magi chce przenosic przed soba na klacie, zarowno do dlugiej i krotkiej broni. Radio najwygodniej bedzie chyba na plecach. Do tego dojdzie jeszcze maska pgaz, kajdanki, granaty huk, apteczka, worek zrzutowy, ale to na pas. Pas glowny zwykly 50mm wpuszczony w spodniowe szlufki

Edited by Bober00
Link to post
Share on other sites

- Kamizelka Weesatch Pantaca z 40 litrowym plecakiem przyczepionym bezposrednio do systemu molle kamizelki.

http://imgur.com/a/rUfsl#0

Jak? Przeszylem molle z wkladu hydracyjnego na plecy plecaka, odszywajac przy tym klasyczne ramiaczka. Co o tym sadzicie?

Żeby wydobyć coś z plecaka musisz zdjąć z siebie cały szpej...

Lekki chest z ammo i butlą + osobno plecak z gratami. Proste, ale zawsze działa.

Link to post
Share on other sites

Fakt, z plecaka nic nie wyciagne szybko. Ale czy bede potrzebowac wyjmkowania roznych rzeczy w czasie gry, to czas pokaze.

 

Ppolazilem po domu, fakt - czuc ze ciazy. Plecak przy loznej kamizelce mocno sciagal do tyl, w dol. Rozwiazalem ten problem usztywniajac przod (atrapa plyty balistycznej), dociskajac mocniej calosc i zaczepiajac na ramiaczkach z przodu replike na pasku. Ciezar ladnie sie teraz rownowazy, chociaz zastanawiam sie, czy nie dalo by sie go jeszcze jakos sensowniej rozmiescic.

 

Jak porobie jakies dluzsze testy marszowe, albo zalicze strzelanke to podziele sie wrazeniami z uzytkowania.

 

Karczu, zestaw stworzony jest do szybkich gier. Przy czym - szybkie gry - to tutaj dzien, lub dwa ale na pelnej spinie. Tj. bez luznego grillowania wieczorem i spokojnego noclegu. Zalozeniem bylo, by operator mial przy sobie wszystko czego potrzebuje do wykonania misji. Do parugodzinnych gier to zbebdny gadget. Moglbym nosic sprzet w plecaku dla 10 osobowej druzyny na taka gre:D

Edited by Filq
Link to post
Share on other sites

Filq, ja na 2 dniowych grach tym bardziej lubię możliwość podzielenia sprzętu na to co jest potrzebne do wykonania zadania, a co jest ,,całym dobytkiem" Na patrol, wartę, podczas jedzenia itd biorę tylko 2 linię (w moim przypadku akurat plce). Wszystko co obozowe siedzi w plecaku.

Miałem kiedyś taką sytuację że z zespołem poupychaliśmy cały dobytek po oporządzeniu, a inni gracze wzięli plecaczki. Mimo że scenariusz nie zakładał stałej bazy, taka powstała i ci sprytniejsi ciepnęli 3 linię pod drzewa i potem działali na lekko. A my całą imprezę z całym szpejem :D

Link to post
Share on other sites

Filq - spróbuj takiego patentu:

Plecak łączy się z kamizelką przez dwie pary fastexów. Można to błyskawicznie zdjąć i dość szybko samodzielnie założyć. Nosiłem tak 20 litrowy plecak MTG z weesatchem Pantaca i grało całkiem fajnie. Po odpowiednim ściągnięciu dolnych taśm mocujących całość się nie majta i stabilnie siedzi na plecach. Niewątpliwą zaletą jest brak dodatkowych szelek od plecaka nałożonych na comfort pady kamizelki, które lubią się zsuwać i przeszkadzają w składaniu się do broni/repliki.

Link to post
Share on other sites

Filq - spróbuj takiego patentu:

Plecak łączy się z kamizelką przez dwie pary fastexów. Można to błyskawicznie zdjąć i dość szybko samodzielnie założyć. Nosiłem tak 20 litrowy plecak MTG z weesatchem Pantaca i grało całkiem fajnie. Po odpowiednim ściągnięciu dolnych taśm mocujących całość się nie majta i stabilnie siedzi na plecach. Niewątpliwą zaletą jest brak dodatkowych szelek od plecaka nałożonych na comfort pady kamizelki, które lubią się zsuwać i przeszkadzają w składaniu się do broni/repliki.

 

A dodam, że tego typu rozwiązania wywodzą się z projektu połączenia produktów LBT: 1879 i 0990. Do tego dopasowano jeszcze produkt o znaczniku 1195.

 

Swoją drogą, zajebisty patent, jeden z moich ulubionych. Też używam podobnego połączenia, działa to wyśmienicie.

Link to post
Share on other sites

Mam jpc, o konfiguracji samej kamizelki nie będę sięrozpisywał, bo nie ma o czym. Chcę dołożyć sobie kaburę do Glocka 19 ze światłem w stylu Surefire x300. Kabury nie mam, chętnie widziałbym coś w stylu safary (może być chińska). Pytanie za 100 punktów, gdzie to zamontować. Zakładamy że kabura jest na prawą stronę i prawą stronę kamizelki mam wolną. Brać coś mocowanego na dutybelta? Platformę udową? Jest coś na molle cobym sobie mógł na cumerbundzie powiesić?

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Kabura na cummerbundzie plate carriera brzmi jak kiepski pomysł, bo takie sięganie pod pachę jest mega niewygodne i niezbyt szybkie. Wiem co mówię, bo jak na moim LOKI zamocuję coś po bokach niebędącego w bezpośredniej bliskości przedniego panelu, to gmeranie tam jest wyjątkowo upierdliwe.

No chyba że nosisz PC na jajach

 

A ja sobie kupiłem kołczan prawilności Wisport Gekon, który w najbliższą niedzielę przejdzie chrzest bojowy na kompozytowej wojnie.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Nath - kup Safarilanda (oryginał albo chinol) albo podobną kaburę na udo, wywal górny pasek mocujący do uda, skróć maksymalnie pasek łączący kaburę z pasem i noś wysoko na udzie, tuż pod samym pasem. Noszę tak Siga ze światłem pod Cirasem i działa.

Link to post
Share on other sites

Też posiadam takie rozwiązanie pod G17 i jest jeden problem - brak stabilizacji jakiekolwiek najniższego punktu. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to tak jak Pietracha napisał - Safara z maksymalnie skróconym paskiem mocującym kaburę do pasa i wywalonym górnym paskiem udowym. O wiele większa stabilizacja i co najważniejsze wygoda w stosunku do IMI czy tradycyjnych udowych kabur.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...