Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Miałem, dupy nie urywa, w moim egzemplarzu taśmy strzępiły się na potęgę, dopiero potraktowanie zapalniczką załatwiło sprawę, no i bez atrap płyt wisi jak szmata... ale ma swoje zalety (wbudowane ładownice na magi do m4, szkoda że system retencji wujowy). Na początek może być, aczkolwiek ja bym jej drugi raz nie kupił.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Szukam zakrytej ładownicy na 3 magazynki AK, zajmujące 2 komórki molle (WZ albo jakaż zielona). Na razie znalazłem Mildera, o którym są nienajlepsze opinie, Specops za 90 zł (trochę dużo) i Flyee ale wszędzie niedostępne. Ktoś coś widział?

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Zapomniał dodać, że szuka takiej z pełną klapką.

 

@sledz: ta ładownica od Mildera pozornie zajmuje tylko dwie kolumny MOLLE/PALS.

Sama grubość magazyka do AK na szczękach to 26 mm, a na stopce to 30 mm.

Do tego spójrz na to, że ta ładownica ma zewnętrzne szycie - jest szersza poprzez lamówkę dookoła, tak szył też MSG.

Link to post
Share on other sites

Miwo Praszka lub Lubliniec przecież mają :icon_eek2:

http://www.miwo-mili...,85/DO-AK-BERYL

http://miwo-military...-BERYL,-AKSU-74

Tylko te z Miwo, które mieszczą po 3 magi zajmują po 3 komórki, a ja szukam czegoś na dwie. (CQB z Lublińca jest na dwie, ale nie zakrywa całych magów).

W przyzwoitej cenie są BlackHawk i Flyye, ale nigdzie nie są dostępne. Wynalazek z Gunfire (kopia Condora, Condora właściwego znalazłem tylko podwójne i potrójne) w opisie jest na 3 magi, ale w rzeczywistości wchodzą 2, a po wycięciu przegródki trzeci trzeba wpychać na siłę i jedną ręką się nie wyciągnie.

Co do Mildera to na stronie mają zdjęcia z 3 ładownicami na kamizelce z 8 kolumnami, więc teoretycznie powinny się zmieścić na dwóch, ale wyglądają jakoś pękato i obawiam się że będą zawadzać o cargo obok.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Ładownic na 2 jest pełno, znaleźć odpowiednią to nie problem.

Muszę upchać 9 magazynków na pasie, aktualnie z lewej strony mam ładownicę 2x3 Blackhawka (4 komórki), a z prawej 2x2 (też 4 komórki, noszę w niej 3 magi). Prawą ładownicę chcę wymienić na 1x3 a pozostałe 2 komórki przeznaczyć na cargo, kaburę czy cokolwiek.

Ja razie szukam BH albo Flyye po komisie i allegro,jak niczego nie znajdę trzeba będzie wykosztować się na specopsa (albo kupić podwójnego Flyye czy Condora i rozciąć).

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Ładownic na 2 jest pełno, znaleźć odpowiednią to nie problem.

Muszę upchać 9 magazynków na pasie, aktualnie z lewej strony mam ładownicę 2x3 Blackhawka (4 komórki), a z prawej 2x2 (też 4 komórki, noszę w niej 3 magi). Prawą ładownicę chcę wymienić na 1x3 a pozostałe 2 komórki przeznaczyć na cargo, kaburę czy cokolwiek.

Ja razie szukam BH albo Flyye po komisie i allegro,jak niczego nie znajdę trzeba będzie wykosztować się na specopsa (albo kupić podwójnego Flyye czy Condora i rozciąć).

 

Nie wyjdzie taniej zlecić jakiemuś krawcowi uszycie takiej ładownicy z cordurki 1000D ?

Link to post
Share on other sites

@Ace - np. ładownice Blackhawka 3x3 mieszczą się na 6 komórkach. Aktualnie korzystam z ichnej 2x3 mieszczącej się na 4.

Miwo jedno i drugie są teraz zawalone zamówieniami, czar realizacji to jakieś 4 tygodnie.

Problem się tymczasowo rozwiązał, wyrwałem za grosze Flyye 2x3 w jednej komorze będą magi, druga porobi za cargo.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dopiero co kupiłem, nie testowałem, ale zerknijcie na szelki uniwersalne miltura. Po zabawie z PLCE i szelkami ucieczkowymi Lublińca sądzę że mogą faktycznie sprawdzać się w różnych układach. Przy noszeniu samego beltkitu przyda się szybka regulacja z frontu i pas piersiowy. Przy noszeniu z plecakiem/ plate carrierem też nie powininny przeszkadzać, bo taśmy na ramionach są szerokie, ale płaskie, a pas piersiowy można zdemontować. Jedynie te d-ringi zastanawiają, ale to chwila roboty z kombinerkami jeśli będą wchodzić w drogę.

 

Kumpel nosi od dłuższego czasu te uniwersalne z miwo- brak szybkiej regulacji i molle na ramionach które niby umożliwiają podpięcie czegoś, ale jak zarzucisz na to plecak to zaczyna się gimnastyka. Szału ni ma- szelki jak szelki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...